527 Shares 9147 views

Jak zwolnić pracownika


Jak zwolnić pracownika bez masowej zgody i sporów sądowych? I tak, że człowiek nie staje się wrogiem dla pracodawcy i firmy?

W rzeczywistości zwolnienie pracownika nie jest tak proste, ponieważ podporządkowany może pozwać, przejść na stronę konkurentów i może zaskoczyć Cię niezwykłymi niespodziankami.

W każdym razie, jeśli podporządkowany ponosi straty w firmie, lub niezdolnie sprosta jego obowiązkom w pracy, jest niekompetentny w jego działalności, wyraźnie, musi on zostać zwolniony. Z reguły zbyt często czynnik ludzki, uczucie litości, współpracuje z pracownikiem, że straci pracę i zarobki. W tym przypadku bardziej jest wyliczanie funduszy, które firma wydatnie na osobę, która nie przynosi zysku. Koszty te obejmują nie tylko wynagrodzenia, ale także płatne liście, szpital, materiały piśmienne, programy szkoleniowe i inne potrzeby zapewnienia miejsca pracy pracownika. W rezultacie otrzyma się całkiem okrągłe sumy przez miesiąc, nie mówiąc już o rocznych wydatkach.

A potem najbardziej ostre pytanie polega na tym, jak zwolnić pracownika?

Z prawnego punktu widzenia istnieje kilka przyczyn odejścia:

1. Sama wola.

2. Za nieprzestrzeganie reżymu pracy.

3. Na podstawie wyników certyfikacji.

4. Powtarzające się naruszenia przepisów wewnętrznych.

  Przyjrzyjmy się bliżej zasadom zwolnienia.

  Zadaj pytanie, jak wystrzelić pracownika Woli. Można twierdzić, że Twoja opinia przez fakt, że w tej firmie ze względu na wysoką konkurencję nie będzie można przejść przez szeregi. Jeśli ta metoda daje konkretny wynik, zrób inicjatywę i zaoferuj dobre rekomendacje dla innych pracodawców. Jeśli Twoja firma jest duża, możesz pocieszyć go płacąc pewną kwotę, jeśli pracownik zdecyduje się opuścić "bez hałasu".

  Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji jest dobra ludzka postawa. Nie musisz inicjować konfliktu, ponieważ twój podwładny może odmówić oświadczenia o rezygnacji.

  Jeśli jednak pracownik nie chce "opuścić", należy go zmusić, aby to zrobić. Unikaj "metod władzy", nie uciekaj się do zniewagi, sprzeciwów, w przeciwnym razie człowiek może wziąć pozycję wojenną.

  W tej sytuacji konieczne jest staranne indywidualne podejście. Zbieraj brud, notatki służbowe, skargi klientów. W dogodnej sytuacji napisz wyjaśnienia. Nie zapomnij udokumentować wszystkiego. Kiedy masz pewną listę dokumentów, zapraszaj pracownika do rozmowy. W najbardziej lojalnej formie, powiedz, że masz każdy powód, aby go wypalić na artykuł. W takim przypadku sytuacja spowoduje przerażenie i gotów jest napisać oświadczenie o rezygnacji.

  Wyniki certyfikacji

  Jeśli pracownik nagle nie udowodni, konieczne jest oddanie mu drugiej próby. Jeśli wyniki są rozczarowujące, możesz odnieść się do nieproduktywności swoich działań, zaoferować mu pracę w innym dziale firmy lub stanowisku, na które nie zgodziłby się.

  Za naruszenie dyscypliny pracy

  Można powiedzieć, że jest to jeden z bardziej wygodnych powodów zwolnienia. Odpowiednie w przypadku, gdy umowa o pracę wyraźnie wskazuje czas przybycia i wyjazdu pracownika. Obowiązkowe jest, aby firma dysponowała arkuszem czasu. Kiedy pracownik po raz kolejny spóźnia się do pracy, zadzwoń do komisji (od osób, które potwierdzają odmowę) oraz o spóźnieniu, wymagają pisemnych wyjaśnień, a na podstawie powyższych dokumentów może wydać nakaz zwolnienia.

  Za naruszenie brutto

  Aby zrozumieć, co to jest, wskazane jest, aby zrozumieć, jakie działania są zazwyczaj uważane za niegrzeczne:

  1. Spacery.

  2. Przyjazd do pracy w stanie zatrucia.

  3. Ujawnienie tajemnic handlowych.

  4. Celowe kradzieże, zniszczenie i dysponowanie majątkiem firmy.

  5. Naruszenie przepisów bezpieczeństwa przy wystąpieniu poważnych konsekwencji.

   Najbardziej znacząca jest pierwsza i druga akcja.

   Jak zwolnić pracownika? Podczas uruchamiania tego procesu upewnij się, że opisane w umowie lub opisy zadań są udokumentowane. Zapoznaj się ponownie z osobą z regułami.

   Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie masz żadnych pytań dotyczących sposobu uruchamiania pracownika.