132 Shares 3824 views

Idea i historia powieści „Cichy Don”

Najistotniejszą twórczość Mihaila Sholohova uznane powieść „Cichy Don”. W tej pracy, pisarz jest w pełni ujawnił swój talent literacki i był w stanie dać prawdziwe i ciekawe, aby opisać życie Don Kozaków. Rękopis, który obejmuje zdarzenia w długich dziewięciu lat, udało się przezwyciężyć wiele przeszkód zanim został on opublikowany. Jak się rozwinął jak historia powstania powieści „Cichy Don”?


"Donschina"

Podczas pracy przy zbiorze opowiadań „Don” Szołochow wpadł na pomysł, aby opisać złożoną udział Don Cossacks podczas rewolucji 1917 roku. W ten sposób rozpoczęła się historia „Cichy Don” powieści. Krótki opis kampanii Korniłowa na Piotrogród z Kozakami nazwano „Donschina”. Wprowadzenie i kilka arkuszy piśmie działa Szołochow zastanawiał się, czy nie byłoby to książka interesujące dla czytelników. Pisarz dorastał w gospodarstwie Don, więc wydarzenia opisane w tekście, było blisko i wyraźnie. Mihail Aleksandrowicz myśli o tworzeniu prac, który zostanie opisany nie tylko rewolucja, ale także wydarzenia, które doprowadziły do niego. Szołochow analizuje powody, dla których Kozacy zdecydowali się uczestniczyć w rewolucyjnych wydarzeń, a także tworzy postacie, których losy są najbardziej wyraźnie pokazane życie Cossack w tych latach. W wyniku tego, że książka daje nazwę Szołochow „Cichy Don” i zaczyna pisać powieść.

Zbiór materiałów

Pisarz zamierzał przekazać czytelnikowi rzeczywiste wydarzenia z tamtych lat, więc historia epickiej powieści „Cichy Don” Szołochow rozpoczął się wizytą w archiwach w Moskwie i Rostowie. Tam studiował stare czasopisma i gazety, czytać specjalną literaturę wojskową i książek o historii Don Kozaków.

Z pomocą przyjaciół, którzy mieli dostęp do literatury emigracyjnej, Szołochow mieli możliwość zapoznania się z różnymi generałów notatek i pamiętników oficerów, który opisanych wydarzeń militarnych. Przy wyborze materiałów do książki, autor wykonał świetną pracę historyczną. W powieści, szeroko stosowane informacji w rzeczywistych dokumentach wojennych: ulotek, listów, telegramów, dekretów i rozporządzeń. Szołochow dodana także w książce wspomnienia – pisarz pracował w rekwizycji i aktywnie uczestniczy w walce z bandytami. Tak, wiele scen były ze względu na osobiste wrażenia autora.

Praca z materiałem

Aby w pełni cieszyć się atmosferą kozackiego życia, pisarz przeniósł się w 1926 roku do Don i tam już rozpoczął pracę na produkcie. Rozstrzygania w Veshenskaia, pisarz wpada w natywnym środowisku. Michaił Szołochow, który dorastał wśród Kozaków, doskonale zdaje sobie sprawę z psychologii otaczających go ludzi, poznać ich sposób życia i wartości moralnych.

W 1927 roku, zaczyna się rozwijać historię powstania powieści „Cichy Don”, krótki opis wydarzeń, które autor wydał w sumie 4 tomach. Minęło sporo czasu sporządzenia struktura pracuje jako pisarz musiał pamiętać wiele faktów, zdarzeń i ludzi. W powieści pojawiają się nowe postaci i postaci historycznych: Tchernetsov, czerwony, Kornilov. W swojej pracy „Cichy Don” jest obecna więcej niż 200 osób faktycznie istniał, a także 150 nowych znaków utworzonych przez autora. Niektóre znaki są w pełni ujawnione wraz z fabuły powieści, inni pojawiają się tylko w niektórych scenach.

Nazwa powieści

Dla narodu rosyjskiego rzeki Don stał się symbolem losu Kozaków trudnym. Spokój stała się drogą do pokojowego życia ludzi, a potem – świadkami zmian wywołanych przez rewolucję. Od czasów starożytnych, Kozacy byli zaangażowani w rolnictwie. Don gospodarstwo nie jest wyjątkiem – nie było urodzajne gleby, więc gospodarstwa położone wzdłuż brzegów rzeki.

Żywotność rolnika mierzy i porównywalną do ustalonego przepływu rzeki. Ale nawykowe istnienie zmieniło się populacji, a tytuł książki nabył inny sens: to nie jest spokojny przepływ Donu, a ziemia Donschiny, która zawsze była zamieszkana przez Kozaków i nie widzi spokój w moim życiu.

Historia powieści „Cichy Don” ujawnia, że tytuł książki użył sprzeczne kombinacji słów, jak w powieści, Szołochow bujny rzeka, na nim jest wojna, rozlew krwi, ludzie umierają. Ale obfite przepływu cichym Donem jest wyczerpany, a Don Kozacy nie są wystawione na odpoczynek. A żołnierze wracają do domu, i nadal będzie żyć na swojej ziemi i orki go.

skład produktu

Praca „Cichy Don” – to epicka powieść, jak w książce wyświetla podstawowe fakty z Pierwszego Świata i wojny domowej, a także ogromną liczbę znaków należących do różnych grup społecznych i politycznych. Wydarzenia z ostatniej powieści ogromnej czasu – 9 lat, opisujących wydarzenia od 1912 do 1921-ty. W swojej pracy wszystkie działania bohatera odnoszą się do życia ludzi i przyrody. Historii „Cichy Don” powieść pokazuje kontrast między składem książki: to, z jednej strony, miłość i spokój życia na wsi, az drugiej – brutalność i wydarzenia militarne.

Gregory Melekhov

Idea i historia „Cichy Don” powieści zawierają znaki, których życie jest nierozerwalnie pisarz próbował komunikować się z Don Kozaków. W Grigorija Melehove połączone i cechy osobowości i osobliwości narodowe rodaków. Pisarz pokazuje rodzinną tradycję bohater wielbicielem, ale może naruszać zasadę pasji. Gregory jest różne bitwy, ale przez wszystkie lata wojny, że często będzie tęsknie przypomnieć ojczyznę.

Szołochow tworzy postać z wielkiej siły wewnętrznej i poczucia własnej wartości i daje mu buntowniczego początek. Punktem zwrotnym w historii, która zmieniła zwykły porządek Don Kozaków, zbiegła się ze zmianami w życiu prywatnym Gregory. Bohater nie może zrozumieć, z którymi musiał się zatrzymać – z czerwonym lub białym, a jest rozdarty między dwiema kobietami. Na końcu książki Gregory wraca do domu, do swojego syna i ojczyzny.

Kobiece postacie w powieści

Kreacja edycji „Cichy Don” powieść opowiada, że aby opisać Gregory Melehova autor użył wizerunku zwykłego rosyjskiego chłopa. Pisanie prac głównych bohaterów, Michaił Szołochow odpychane przez ich osobistych poglądów na temat losów rosyjskich kobiet.

Jest matką Gregory – Ilinichna który ucieleśnia ideę jedności wszystkich ludzi i matek, zdolnych do miłości i współczucia nawet dla ludzi, którzy ją skrzywdzili.

żona Grzegorza – Natalia, która utrzymuje ogniska rodzinnego, mimo duchowych doświadczeń z powodu męża niekochany.

Aksinya wyróżnia się również na jego pragnienie wolności i pochłaniająca wszystko miłości – ona uważa, że nie udało jej małżeństwo bierze całą winę za naruszenie przepisów i zakazów.

Oskarżenia o plagiat

Dwie pierwsze książki, opublikowane w 1928 roku, przyniosła pisarzowi wielki sukces. Wysłał entuzjastycznych listów i zaproszeń na występy, ale rok później postawa publiczny uległ zmianie. Ludzie wątpili, że młody i niedoświadczony autor napisał dzieło tak wielką siłą artystycznego samodzielnie. Na początku pisanie „The Quiet Don”, autor miał 22 lat, a od literackich osiągnięć na swoim koncie – tylko jeden zbiór opowiadań. Wahania były spowodowane również przez fakt, że w pierwszych dwóch książkach autor napisanej w ciągu zaledwie 2,5 roku, aw rzeczywistości Szołochow uważane niewykształcony człowiek, ponieważ tylko ukończył 4 klasy.

Także to budzi wątpliwości co do autorstwa historii powieści „Cichy Don”, której streszczenie zostało rzekomo znaleziony w torbie obok białego oficera i opublikował swoją pracę jako Szołochow. Aby udowodnić niewinność pisarz musiał zebrać specjalną komisję, oraz wykorzystanie go do odparcia oszczerstw. W rezultacie trzy ekspert – grafologia, identyfikacja i tekstowa – autorstwo zostało potwierdzone.

Publikacja powieści

Pierwsze i drugie książki były wielkim sukcesem z czytelników, ale z publikacją trzeciej części problemu. Jej pierwszy rozdział opublikowany w gazecie, ale kwestie te zostały zatrzymane. Powodem było to, że Szołochow pierwszy autor szczegółowo i wyczerpująco opisane wydarzenia z wojny domowej. Historii „Cichy Don” powieść mówi nam, że w trzeciej księdze całych rozdziałów zostały wycięte przez redaktorów. Szołochow nie zdecydował się dokonać zmian.

krytycy literaccy zażądał przyczepność Gregory Melehova do bolszewizmu, ale czytelnicy chętnie podejmują wybór bohatera, jak to był tylko dobra decyzja dla niego. Pełny tekst pracy bez korekt i uzupełnień do redakcji został opublikowany dopiero w 1980 roku.

Kreacja historia epickiej powieści „Cichy Don” Nie było łatwo, ale mimo wszystkich trudności, powieść otrzymała światową sławę i zdobył miłość czytelników z różnych krajów.