722 Shares 4039 views

Przyczyny, objawy i leczenie śródmiąższowe zapalenie nerek

Przypadki śródmiąższowego zapalenia nerek są uważane za bardzo powszechne we współczesnej praktyce medycznej. Choroba towarzyszy zapalenie pośrednich tkanki nerki. Ale w przeciwieństwie do innych zapalenie nerek, śródmiąższowe uszkodzenie tkanek nie jest bezpośrednio związane z działalnością drobnoustrojów chorobotwórczych.


Głównymi przyczynami śródmiąższowe zapalenie nerek

Jak już wspomniano, choroba ta rzadko wiąże się z zakażeniami. W tym przypadku, proces jest autoimmunologiczną zapalną i reakcja alergiczna jest spowodowane przyjmowania wielu leków.

Powrót na początku XX wieku zaobserwowano, że zapalenie kanalików nerkowych i pośrednich tkanek najczęściej występuje u pacjentów przyjmujących leki przeciwbólowe. W szczególności potencjalnie szkodliwych leków należą środki zawierających paracetamol i fenacetynę. W przybliżeniu takie same wyniki wynik i długotrwałe stosowanie aspiryny.

Ponadto, pobieranie pewnych antybiotyków może być przyczyną śródmiąższowego zapalenia nerek. Do grupy takich leków obejmują leki „ampicylinę” „” penicyliny. W niektórych przypadkach, reakcji alergicznych objawy obserwuje się przy stosowaniu diuretyki i sulfonamidów.

Objawy śródmiąższowe zapalenie nerek

Niestety, nikt nie może być całkowicie bezpieczne od takiej choroby, jak to jest często diagnozowana zarówno u dzieci jak i dorosłych i pacjentów w podeszłym wieku. Pierwsze objawy występują zazwyczaj 2-3 dni po rozpoczęciu przyjmowania niektórych leków.

Ostre śródmiąższowe zapalenie nerek zaczyna się osłabienie, bóle głowy i nieprzyjemnym bólem ciągnięcie w okolicy lędźwiowej. W przyszłości, nie ma gorączki, bóle i bóle w organizmie. Pacjenci skarżą się na stałym senność, zmęczenie. Wraz z tym, nudności i utrata apetytu. W niektórych przypadkach, zapalenie nerek towarzyszy pojawienie się wysypki skórnej i ból stawów.

Ze względu na stan zapalny i zmian w kanalikach nerkowych wydalniczy nie może wykonywać swoje podstawowe funkcje. W związku z tym dla danej choroby charakteryzuje się bólem podczas oddawania moczu i krwiomocz. W ciężkich przypadkach, codzienne oddawanie moczu jest znacznie zmniejszona aż bezmocz.

Śródmiąższowe zapalenie nerek Przewlekłe zwykle odbywa się przy stałej, codzienne podawanie małych dawek leków przeciwbólowych. Ta postać choroby może być smarowane obraz kliniczny, który sprawia, że proces diagnostyczny trudniejsze.

Śródmiąższowe zapalenie nerek leczenie

W rzeczywistości, w tym przypadku leczenie zależy od przyczyny choroby. Oczywiście, musimy najpierw określić narkotykami alergen i zatrzymać ich podjęcia. A jeśli anulować antybiotyków jest dość łatwe, a następnie porzucić lek ból może być znacznie trudniejsze, zwłaszcza jeśli pacjent pojawił się uzależnienia od narkotyków. W tym przypadku należy skonsultować się z psychiatrą.

W czasie leczenia pacjent jest przepisywany dieta oparta na żywności bogatej w witaminy i minerały. To pomoże przywrócić uszkodzoną tkankę i normalizować równowagę elektrolitów. W niektórych przypadkach, to pokazuje hormonalne leki przeciwzapalne.

Należy zauważyć, że taki proces zapalny, zwłaszcza wtedy, gdy nieleczona, może prowadzić do niewydolności nerek. W takich przypadkach, jest pokazany na hemodializie i czasami nerki.