439 Shares 6393 views

Film „Live”: opinie, działka, odlewane i opinie

Film „Alive”, komentarze, które znajdziesz w tym artykule, obraz krajowego, który został opublikowany w 2006 roku. Opowiada o ciężkiej adaptacji rosyjskich żołnierzy, którzy wracają z wojny czeczeńskiej.


Film

Film „Alive, jego opinie są dobrze scharakteryzowane, zaczyna się od opisu jednej z bitew wojny czeczeńskiej. Grupa rosyjska scout jest zmuszony do odwrotu. Kilku żołnierzy faktycznie poświęcili się do pokrycia towarzyszy, którzy sprawiają, że pole bitwy rannego w towarzysza nogi.

Im jest żołnierzem-wykonawca Cyrus, grany przez Andrzeja Czadowa. Jest on umieszczony w szpitalach, gdzie amputowano nogę. Po tym, staje się nieważne. Tragedia występujące dodaje, że w Czeczenii, udał się w jednym celu – aby zarobić pieniądze na ślub z moją dziewczyną. Jadąc do rodzinnego miasta, on jasno rozumie, że nie są już w stanie prowadzić normalne życie.

On myśli wiele o Kaukazie, o konflikcie wojskowym, poległych towarzyszy. Często zastanawia się, dlaczego wszyscy zostali.

Powrót do cywila

Adaptacja bohatera do cywilnego życia trudnych przejściach. Urzędnik, który musi zapłacić mu odszkodowanie, wymaga procent. Cyrus początkowo zgadza się, ale potem kupuje miecza, z którym jest spotkanie z uszkodzony. Kiedy ponownie żąda łapówki, zabija go.

Nocą potrącony przez samochód, gdy dotarł do domu, widzi duchy swoich zmarłych towarzyszy. Starają się pomóc mu zrozumieć, nowe życie, tylko z nimi, Cyrus czuje się dobrze. Jednakże zjawy potępił jego działania, w wyniku stając się jego sumienie.

W jego domu, on nie znajdzie wspólny język z wszelkich rodziców lub z moją dziewczyną, która staje się dla niego obcy.

On usilnie szukają grobów swoich poległych towarzyszy. W drodze do cmentarza spotyka młodego księdza, który jeździ do cmentarza. Miejsce pochówku przyjaciół dowiaduje się grób jego zdjęcie, zaczyna odczuwać, coraz księdza czytać modlitwę za zmarłych. Ale on jest nieugięty, mimo ulewnego deszczu. W drodze powrotnej ze sceny cmentarnej powtarza się od początku obrazu, gdy potrącony przez samochód. W tej chwili zbliża się do siebie, spełnia wszystkie jego przyjaciół. Razem idą w nieznanym kierunku, a Cyrus nie wydaje się zauważyć, że przestał kuleć.

Według pomysłu reżysera, zginął pod kołami samochodu na początku obrazu. Połączyć się ze swymi towarzyszami w życiu pozagrobowym. Wszystkie późniejsze wydarzenia więcej niż jego umierających marzeń.

reżyser filmu

Film „Alive”, komentarze, które weszły głównie pozytywne, wziął rosyjskiego reżysera Aleksandra Veledinsky własnego scenariusza.

To był jego piąty praca w filmie. Ale jeśli pierwszy obraz ( „enfant terrible”, „Ty i ja, tak jesteśmy z wami” i „Prawo”) nie były dobrze znany, dramat „rosyjski”, nakręcony w 2004 roku, miał pewne sukcesy.

Ta adaptacja twórczości Eduarda Limonowa „Nastolatka Savenko”, „Mieliśmy wspaniały erę”, „Mój czarny charakter”, „młodego łajdaka” i „rosyjski”, który dał nazwę filmu.

Nawiasem mówiąc, Eduard Savenko w filmie (tj Limonov) odgrywa również Andrew Czadowa. Film został nagrodzony na wielu festiwalach krajowych i międzynarodowych. Czadowa nawet zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu „Moskwa Premiere”.

Po obraz „na żywo” Veledinsky wzięli udział w projekcie filmowym „Eksperyment 5IVE”, mające na celu wykazanie indywidualność i niepowtarzalność ludzkiej percepcji. Przygotowałem dla tego projektu, krótki film „Portret”.

W 2013 roku wziął tę samą nazwę adaptacji powieści Alekseya Ivanova „Geograf przepił globus” zdobył główną nagrodę na festiwalu „Kinotavr Soczi”.

obsada

W filmie „żywe” aktorzy w dużej mierze zapewnić sukces filmu. Przede wszystkim, wiodący człowiek Andrew Czadowa.

Jest to krajowy aktor, który zadebiutował na ekranie w niejasnych filmu „Avalanche” w 2001 roku, a trzy lata później już grał główną rolę w dramacie Veledinsky „rosyjskiej”.

Za rolę w filmie „Alive”, opinie o jego pracy były pozytywne, a wraz z krytyków i publiczności, został nominowany do nagrody „Nika”, tracąc Petru Mamonovu, który grał ojca w dramacie Anatolij Pavla Lungina „Wyspa”. Nagroda dla najlepszego aktora na festiwalu otrzymał Czadowa MTV Rossija Movie Awards.

młodszy brat

Opinie z filmu „żywe” w 2006 roku, wielu też zauważyć udaną pracę aktorską swojego młodszego brata Alekseya Chadova. Zagrał księdza na cmentarzu, który jest modlitwa za spokój bohatera nad grobem z jego zdjęcie w momencie, gdy myśli, że nadal żyje.

Różnica między tymi dwoma braćmi trochę więcej niż rok, ale są one bardzo podobne do siebie, nadając obrazowi pewną mistykę i tajemnicę.

Na dużym ekranie Aleksiej Czadowa jeszcze bardziej udaną karierę niż jego starszy brat. jest on również pamiętać o swoich ról w dramacie wojskowym Fedora Bondarchuka "9 kompania", melodramatyczne komedii Rezo Gigineishvili "ciepła", fantasy komedia Maryusa Vaysberga "Love in the City", biograficzny dramat o sporcie Yuriya Koroleva "Valery Kharlamov. Dogrywka", przygodowe horror Oleg Stepchenko "Wii".

Opinie o obrazie

Komentarze i recenzje dla filmu „na żywo” okazał się bardzo zróżnicowany. Wielu krytyków podzielone między tych, którzy wierzą, twórcy wzoru, a ci, którzy tego nie robią.

Ci, którzy nie lubią film, zauważył obecność kłamstwa i fałszu w obrazie. I to w obrazach o wojnie, a zwłaszcza o tym, który zakończył się dopiero niedawno, postrzegany jest szczególnie dotkliwy.

Ci, którzy podobał się ten film, przyznają, że przekupił ich uczciwość, że granice na naiwności. Mat, łzy i płacz postrzegane są naprawdę szczerze. Ponadto scenariusz okazał się najbardziej tragiczne. W związku z tym, wiele razy wracając do filmu „Alive”. Recenzje napisane przez profesjonalnych krytyków filmowych, w przeważającej części sprzyjającego twórczości reżysera.

widzowie gości

Ale wśród komentarzy pozostawionych przez zwykłej publiczności, było o wiele bardziej pozytywne. Większość głęboko wstrząśnięty genialne aktorstwo. Recenzje filmu „Alive” w 2006 roku są często oparte na fakcie, że dla niektórych nie była pozorna śmierć głównego bohatera na początku obrazu. Debata o tym, czy nie zginął pod kołami samochodów lub pozostały przy życiu aż do samego końca, w dalszym ciągu dość długo.

Dla wielu młodych widzów film był rewelacją o wojnie w Czeczenii. Niektórzy z młodych widzów nie wiem nawet szczegóły tego konfliktu zbrojnego. Dzięki filmie dowiedziałem się szczegółów tej tragicznej wojny.

Publiczności i krytyki dostarczyły kategorii dramatu i liczbę zwycięstw w prestiżowych festiwalach. Tak więc, film został nominowany do nagrody głównej w „Kinotavr”, ustępując jedynie dramatu Alekseya Popogrebskogo „Simple Things”. Ale dostał nagrodę Rosyjska Gildia Krytyków Filmowych i nagrodę imienia Grigorij Gorin za najlepszy scenariusz.