800 Shares 9245 views

Kołnierz – co to jest? Producenci, typów urządzeń kołnierze

Kołnierz – detal metalowe. Jego celem – w celu połączenia rury, uszczelki lub podobnych wydrążony cylindryczny kształt metalową strukturę. Aby bezpiecznie i niezawodnie połączyć dwa obiekty, konieczne jest stosowanie dodatkowych wkładek. Aby uczynić je używać miękkich materiałów. A na pytanie: „Kołnierz – Co to za część” – Można odpowiedzieć, że jest to metalowe (skrót od „wyrobu metalowego”), co stwarza dobre uszczelnienie w stawach elementów cylindrycznych.


urządzenie

Wygląd podobny standardowe kołnierze metalowy pierścień, na których istnieją specjalne otwory dla kołków lub śrub. Niektóre z tych elementów mogą mieć występy, wgłębienia, kolce, karby.

Produkcja kołnierzy

Wykorzystywane do produkcji różnych gatunków stali: 13HFA 20 / 09G2S 12X18H10T, 15H5 M i in. Ponadto, mogą one być wykonane ze stali i stali nierdzewnej. Zastosowana technologia jest inna. Producenci stosują kucie, tłoczenie, odlewanie. Dla każdej metody stosowane specjalne kształty wyposażenia. Uwalniając swoje produkty, producenci dokładnie sprawdzić go pod kątem jakości. Stosując w swoich pracach specjalnych testów, pracownicy TCI w celu sprawdzenia ich trwałość i niezawodność. testowano również na kołnierze odporność na wilgoć. Co to jest? Odnoszą się one do elementów mocujących i są zaangażowane w związku z częściami metalowymi, które mogą wejść w kontakt z wodą, ważne jest, że nie są one podatne na korozję. Dlatego przy użyciu wodoodpornych stopów metali. Często, producenci powlekania powierzchni kołnierza dodatkową warstwą ochronną.

rodzaje kołnierzy

Tak więc, kołnierz – co to jest? Jest to przede wszystkim sprzętu. W zależności od zastosowania, części te mogą być płaski kołnierz-free. Konstrukcja nie różni się zbytnio. Na kołnierzu kołnierz ma mały występ przypominający stożek. Często nazywany jest kołnierz. Ten rodzaj kołnierza jest stosowane, gdy to jest konieczne, aby części spoiny czołowej. Ta warga pomaga szczelnie połączone ze sobą przy podłączeniu części rurociągów. Są one również wymagane, gdy rury są przyniósł do zbiorników lub innych urządzeń technicznych. Główną zaletą tych kołnierzy jest to, że mogą one być używane wielokrotnie. Wykonane danych sprzętowych z wytrzymałych materiałów, co pozwala na ich stosowanie w pracach, gdzie temperatura waha się od -253 do +600 stopni Celsjusza i.

Płaski kołnierz – co to jest? To metiz, który przypomina płaską płytę z otworami. Jest on stosowany, gdy jest to niezbędne do łączenia części zaworu, wały, naczyń, przewodów, urządzeń i tym podobne. Z tego elementu może być ciasno zapiąć rurociągu.

Luźny kołnierz – co to jest? Gatunek ten nie różni się od powyższego. Składa się on z dwóch części konwencjonalnej kołnierza i pierścienia. Ważne jest, że są one wykonane z tego samego materiału i ma tę samą średnicę i ciśnienie. Są one używane wszędzie tam, gdzie praca najtrudniejsza, gdzie trudno jest wykonać instalację. Ze względu na dwie części połączenia będzie szczelne i trwałe. Po pierwsze, konwencjonalne kołnierz połączone (to jest przyspawana), a drugi pierścień, a następnie w trakcie pracy może być bezpiecznie obracać.

inna klasyfikacja

Dla niektórych rodzajów prac są specjalne rodzaje przedmiotów. Specjalny kołnierz – co to jest? To ten sam sprzęt, ale żeby popracować z wygodnymi, ich konstrukcja jest lekko zmodyfikowany. Mogą również być spawane, wolne, obsady, gwintowane. Tylko tną rowków lub przyspawane uchwyty. rysunkach i konkretne postacie uformowane początkowo opracowane w celu ich wykonania. Takie wyroby metalowe na zamówienie firm.