163 Shares 7424 views

AK-74: montaż, demontaż kompletne i niekompletne. Procedura montażu i demontażu AK-74

W całej swojej egzystencji, atak karabin Kałasznikowa złamał wszystkie rekordy można sobie wyobrazić. Do tej pory nie ma innej broni w świecie nie może konkurować z nim w takich wskaźników jak liczba jednostek emitowanych liczba krajów uzbrojeniu armii, ich występowanie w świecie, udział w konfliktach zbrojnych i wojen. Montaż i demontaż AK jest jednym z obowiązkowych standardów dla żołnierzy wszystkich sił zbrojnych, policji, pracowników agencji ochrony, lekarzy wojskowych, a także wielu innych. Dość długi czas, ta umiejętność uczy każdego i każdej szkoły w dyscyplinie „Podstawowe szkolenie wojskowe”.

Modyfikacja urządzenia, oddana do użytku w 1974 roku, został nazwany AK-74. Montaż-demontaż nim jako całość nie różni się zbytnio, ale ma kilka z jego funkcji. Zbadajmy ten proces w szczegółach.

Dlaczego demontować urządzenia?

Wielu z tych, którzy chwycili za broń po raz pierwszy, pojawia się pytanie o stosowność montażu i demontażu. I starzy wojownicy wiedzieć, że maszyna lubi dbać. Szczotkowane i naoliwione, będzie ona służyć jako żołnierz wiernie przez wiele lat.

Rzeczywiście, montaż, demontaż urządzenia AK-74 jest wykonana głównie w celu kontroli i czyszczenia. Nawet jeśli nie strzelać karabin maszynowy, procedura ta nie jest konieczna. Zwłaszcza w potrzebie czyszczenia broni, walki w przeszłości lub Target Practice.

demontaż typy

Zanim zaczniesz się uczyć, zawsze powinieneś dostać się do rdzenia. Specjaliści są dwa rodzaje demontażu i montażu kałasznikowa: częściowe i całkowite. Początek tych procesów jest o tym samym, ale nawet tytuł jest jasne, co jest główną różnicą między nimi. Częściowego demontażu i montażu AK-74 jest przeznaczony do oczyszczania, smarowania i kontroli urządzenia. Z reguły jest ona wykonywana co 2-3 dni, nawet jeśli odpalenie broni nie została wykonana. Od stanu urządzenia i stopnia skażenia zależy od intensywności oczyszczania gazów proszku. Po strzelaninie będzie musiał starannie pracować na każdej strony, a nestrelyanomu broń czasami zupełnie sucha ściereczka do wycierania specjalny olej maszynowy.

Całkowity demontaż-montaż AK-74 jest używany, gdy maszyna otrzymała silne zanieczyszczenie, długi czas spędzony w wodzie, piasku lub śniegu. Procedura ta jest właściwa i przejścia do nowego oleju smarującego. Oczywiście, nie bez całkowitego demontażu i podczas napraw. Proces ten ma dwie cechy: po pierwsze, pożądane jest, aby przeprowadzić pod nadzorem doświadczonego rusznikarza, a po drugie, nie jest konieczne, aby produkować kompletny demontaż bez konieczności – broni, która nie lubi rozstawać się zużywają się szybciej.

Opis procesu

Przepisy wspólne dla wszystkich maszyn czyszczących w serii, a zastosowane do AK-74.

 • Montaż-demontaż odbywa się na obrus lub czystej ściółki.
 • Wszystkie części i mechanizmy określone w kolejności demontażu w pobliżu, ale nie na siebie.
 • Brak dodatkowego wysiłku nie może być używany.

W tej ostatniej kwestii, rekruci nawet wiedzieć – jeśli jest wymagane żadne działanie użycia brutalnej siły, to coś poszło nie tak. Procedura montażu i demontażu AK-74 jest zawsze taka sama. W ogóle, karabin Kałasznikow zaprojektowany w taki sposób, że każda akcja może być wykonana tylko jeden sposób – w sam raz. Nie jest chęć ciągnąć lub naciskać mocniej mówi tylko jedno: działanie jest nieprawidłowe. Jeśli coś gdzieś nie pasuje, to nie ma dla niego miejsca. W takim przypadku należy usunąć pozycję i spróbować zrobić kolejny ruch. Co do zasady, za pomocą tej prostej reguły można szybko wykryć błąd.

Kolejność częściowego demontażu

Przed przystąpieniem do demontażu, usunąć beczki dołączony granatnik i bagnet, jeżeli są one wykorzystywane.

 1. Montaż-demontaż AK-74 rozpoczyna się zawsze z usunięciem sklepu. Trzymając pistolet lewą ręką, prawą klamrami sklepu, naciskając kciukiem zatrzask. Następnie ulegli sklep przodu, a on łatwo wychodzi z gniazda.
 2. Przekłada sprawdzić bezpiecznik na pozycji „OD” lub „AB”.
 3. Zawory uchwyt śruby powrotem skontrolować komory. Jeśli w tym momencie nie było kasety, będzie latać. Rzucać uchwyt, zejdź kurek. Ważną regułą: uchwyt jest puścić nagle, zamiast próbować stopniowo przywrócić.
 4. Mamy wyjąć piórnik. Aby to zrobić, należy nacisnąć palcem na okrągłą pokrywę czołową gniazda. Bierzemy się od szczotki piany, wacikiem, śrubokrętem, dryf, szpilki do włosów.
 5. Oddzielić wycior. Z narzędziami (z pianki) może być do czyszczenia otworu haka pręta na końcu.
 6. Wcisnąć kciukiem na rzucie pięty odbiornika do jego wyjścia z dołka. To pozwala zdjąć pokrywę odbiornika. Następnie oddziela się od kanału śruby sam mechanizm powrotny.
 7. Oddzielenie ościeża z przesłoną. Aby zapobiec tej ramki do pełnej plecy, podnosimy ją brama jest oddzielona od odbiornika.
 8. Usuwanie śrubę.
 9. Usuwanie przewodu gazowego. Jest wygodny w użyciu specjalnego narzędzia z pianki mającym prostokątny otwór. Don narzędzie na półce rury gazowe brama kolei stycznika, usunąć element.
 10. Odkręcić Hamulec wylotowy-kompensator, trzymając palec pin-lock.

Czyszczenie broni

Rozmontowane części maszyn zwykle być czyszczone natychmiast. Oczywiście, jeśli nie mówimy tu tylko o standard montażu-demontażu AK-74.

Czyszczenie i smar zapobiegawczy maszyna używana:

 • Roztwór RFS usunąć proszek koksowy;
 • Smar pistolet;
 • szmaty;
 • włókna lnianego do czyszczenia lufy.

Rozpocznij koszty czyszczenia i smarowania po demontażu urządzenia i remontów. nie powinny być wykorzystywane do tego procesu, ciała obce nie podana instrukcjami. Wszystkie oczyszczone części i mechanizmy powinny być wytarte do sucha i dopiero wtedy zaczynają się zacierać. Nie można napełnić maszynę olejem zbyt liberalnie, przyspiesza zużycie. Szczegóły i AK-74 mechanizmy montażowej demontaż, który przeznaczone do kontroli, czyszczenia i smarowania musi być pokryte cienką warstwą oleju pistoletu. Nadmiar można usunąć za pomocą czystej ściereczki.

Procedura montażu

Jest AK-74 w odwrotnej kolejności.

 • Wkręca Hamulec wylotowy na gwint lufy.
 • Powrót przewodzie gazowym w miejscu, przesuwając go na przednim końcu komory gazowej. Skręcić za pomocą narzędzi stycznika.
 • Dołącz slajdów klatek migawkę. W tym celu, śruba umieszczona w kanale, a jej część cylindryczna jest obracany tak, że jego przednia występ tworzy ukształtowaną ramę wyłącznik.
 • Włóż nośnik śruby w odbiorniku, trzymając migawkę.
 • Włóż mechanizm powrotny na miejscu – w kanale śruby. Zatem jego piętę należy przejść do specjalnego wgłębienia w tylnej stronie odbiornika.
 • Umieścić na pokrywie odbiornika.
 • Otrzymujemy w dół kurek, lufa pistoletu skierowana do góry.
 • Stawiamy maszynę na bezpiecznik, podnosząc trybu ognia translator do awarii.
 • Wprowadziła wycior, składane narzędzia w przypadku ołówka, odesłać go do gniazda.
 • Załączyć do sklepu.

Specyfikacja składające demontażu AK-74

Wcześniej, procedura sortowania maszynę w tym czasie był absolutnie obowiązkowa dla wszystkich żołnierzy broni radzieckiej armii Unii. Dzisiaj, wykonalność tego działania w znacznym stopniu poprawione, ale trafność i szybkość montażu demontażu nie podważa. Ponadto, w wielu jednostkach montaż-demontaż AK-74 w tym czasie odbywa się w formie konkursu. Procedura i technologia są regulowane-Army „Wypalanie kurs.” W tym samym dokumencie są rejestrowane i ramy czasowe dla wszystkich procedur.

Standardy częściowy demontaż AK-74:

 • 13 sekund – "doskonałe";
 • 14 sekund – "dobry";
 • 17 sekund – "zadowalający".

Specyfikacja zespołu po częściowym demontażu:

 • 23 sekund – "doskonałe";
 • 25 sekund – "dobry";
 • 30 sekund – "zadowalający".

rekord

Nie myśl, że 36 sekund (13 + 23) – jest to minimalny czas, podczas którego montaż-demontaż AK-74 może być wykonana. Rekord jest znacznie poniżej tych figur. Dziś wielu kadetów szkół wojskowych, specjalistów wojskowych i zwykłych miłośników broni kwestionuje mistrzostwo świata, ale oficjalny zwycięzca nie wyraziła. Sprawę komplikuje fakt, że istnieją wyraźne wymagania dotyczące uznania rekordu. Po pierwsze, części maszyn nie odlecieć we wszystkich kierunkach, a nawet więcej, aby spaść na podłogę, a wielu potencjalnych mistrzów należą do tej zasady nie jest całkowicie odpowiedzialny. Po drugie, nie powinno przeszkadzać kolejność montażu i demontażu. Ponadto, płyta nie jest rejestrowane, gdy co najmniej jednej części, oddzielone od maszyny w dowolny sposób, a nie regulowany „oczywiście Gunnerzy”. Jeżeli zawodnik przyznaje, przynajmniej jeden błąd, który może doprowadzić do obrażeń osób lub uszkodzenia maszyny, to nie możemy mówić nie tylko o rekordzie, ale także przekazanie samego standardu.

Demontaż, montaż i przechowywać ładunek

Noormativy istnieć nie tylko na AK-74. Montaż, demontaż, czyszczenie i urządzeń znajdujących się na toku i sklepów. W bitwie na szybkość ładowania nabojów przechowywać bezpośrednio zależy od zachowania życia. I to nie tylko jeden strzelec myśliwsko-maszyna, ale również cała grupa. Dostarczane jako „doskonałe” jest uważana Wyposażenie sklepów trzydzieści rund w ciągu 30 sekund. Standardowy montaż-demontaż sklepu w momencie jako taki nie istnieje, ponieważ procedura jest przeprowadzana, to nie zdarza się często poza sytuacji bojowej, a czas jego realizacji zależy od wieku i stanu wewnętrznej sprężyny. A jednak, po kontakcie z piaskiem lub wilgoci, należy to zrobić.

Rozmontować sklep, trzeba najpierw usunąć go z kaset czy był naładowany. Następnie włączyć go tępy część i delikatnie nacisnąć przycisk, zatapiając go. Następnie część ruchoma metalu poruszać się w kierunku wewnętrznej sklepie gięcia, ściągając jej palec pokrywy znajduje. Sprężyna się w nim, jest ściskana, co eliminuje konieczność pokrycia z dużą ostrożnością. Dalsze czyszczenie przeprowadza się w sytuacji: wilgoć nosi szmaty złowionych piasku i zanieczyszczeń – szczotki. Okresowo nasmarować sprężynę też potrzebują. Idąc do sklepu, w kolejności odwrotnej do demontażu.