497 Shares 3885 views

Tachykardia. Co to jest?

Częstoskurcz – bardzo dużą szybkość serca (uderzenia 90 min.). Oddzielnie, warto zauważyć, że tachykardia jest zarówno całkowicie oddzielne choroby i manifestacją różnych schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Tachykardia: Co to jest?

Co dziwne, ale może wystąpić tachykardia nawet w bardzo zdrowej osoby. Dzieje się tak, na przykład, wysoka aktywność fizyczną, naprężenia przy częstym mieszaniu. W tym przypadku, kołatanie serca związane z uwalnianiem adrenaliny we krwi i, w zasadzie, jest normą. Jednak niezależnie od tego, może być objawem niektórych chorób (patologicznych tarczycy, niewydolności płuc).

Niebezpieczne tachykardia? Eksperci wyjaśniają, że długotrwałe zaburzenia rytmu serca mogą prędzej czy później doprowadzić do rozwoju poważnej niewydolności serca. Z takich częstych uderzeń serca po prostu zużywają się.

Następujące rodzaje tachykardii:

 1. Sinus. Jest to wynikiem różnych czynników zewnętrznych. Tam musi być traktowany dokładnie co powoduje tachykardię.
 2. Nadkomorowe. I oznaczone jako odrębną chorobę, a w wyniku innych patologii. W tym przypadku często rytm utworzona na poziomie przedsionków.
 3. Komorowego. arytmia źródło znajduje się w komorach serca.

Tachykardia: Co to jest i jakie są jej przyczyny?

Specjaliści mogą być wywoływane z różnych powodów, dzięki którym serce bije szybciej. Zasadniczo wyróżnia się następujące:

 • aktywności fizycznej;
 • wpływ toksyn (nikotyna, alkohol);
 • choroby tarczycy;
 • efektem niektórych leków;
 • różne zaburzenia krwi i układu oddechowego;
 • wady serca;
 • nerwica, ciężka depresja.

Tachykardia: co to jest i jakie są jej objawy?

Choroba objawia się tym, że skurcz mięśni serca stają się coraz częstsze do 100 bpm. Min. Tętno jednak pozostaje normalny. Wyróżnić następujące objawy:

 • kołatanie serca;
 • ogólne osłabienie;
 • zawroty głowy;
 • uczucie paniki i braku powietrza.

Tachykardia: Co to jest i jakie jest leczenie?

Dość często ludzie po prostu nie zwracać uwagę na niektóre z objawów, odpisanie wszystko po drodze i rytmu życia. Więc może minutę kilka lat, zanim zrozumieją powagę tego, co się dzieje. Wielu po raz pierwszy do czynienia z chorobą, nie wiem co robić. Jeśli tachykardia należy najpierw skonsultować się z kardiologiem. Zwłaszcza, jeśli są częste ataki.


Samo leczenie palpitacje celu jego eliminacji i poprawy ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Kiedy ataki silnovyrazhennoy tachykardia często podniósł kwestię przeprowadzania operacji – ablacji. Ta nowoczesna metoda leczenia może pozbyć arytmii i zaoszczędzić finanse, od zakupu drogich leków nie jest już konieczne.

Jeśli eksperci częstoskurcz komorowy starają się dokładnie ocenić ryzyko zgonu pacjenta. Wysokiego ryzyka kardiolodzy oferują implantacji kardiowertera-defibrylatora. Urządzenie łagodzi tachykardię, natomiast sercowy prąd rozładowania zaczyna go. Statystyki pokazują, że 1 4 pacjentów defibrylator jest aktywowany w momencie, oszczędzając w ten sposób swoje życie.