143 Shares 9209 views

Jak obliczyć fałdy na spódnicy: zalecenia dla różnych typów figur

Informacje na temat sposobu obliczania fałdy spódnicy będzie bardzo przydatne nie tylko szwaczki, ale dziewczyny, które chcą samodzielnie uszyć sobie kawałek ubrania modne dziś, nie będąc profesjonalistą. Składany – jest to jedna z cech romantycznego i łatwy styl w ubraniach, które podoba się różnorodność i zgorszenie.


Składany – podatny grunt dla prawdziwych mistrzów sztuki szycia, ponieważ mogą one być szerokie lub wąskie, ułożone asymetrycznie lub proste grupy zastrochennymi.

Jaki rodzaj tkaniny w użyciu?

Podczas szycia, istnieje wiele niuansów, począwszy od sposobu obliczania fałdy spódnicy, a kończąc na wyborze materiału. Eksperci zalecają za pomocą tkaniny z wysokim procentem poliestru, ponieważ dzięki niemu zautyuzhennye fałdy okazać się dość trudne i potrwa długo.

Nawiasem mówiąc, zaleca się, aby pary je lekko, aby fałdy pożądanego kształtu. Można to łatwo zrobić, jeśli produkt wisi na manekinie.

Oszczędności w obliczeniach

Przy obliczaniu liczby plis na spódnicy należy rozważyć w pierwszej szerokości wstęgi, dzięki czemu można zmniejszyć zużycie. Szerokość fałdy wpływa modelu spódnicy i osobistych preferencji.

W każdym przypadku jest konieczne, aby obliczyć prawidłową szerokość oraz ilość fałd tkaniny prowadzony preparatów o długim obliczone specjalistów.

Czy jest możliwe niezależnie uszyć spódnicę w przetłoczenie?

Prawdopodobnie najbardziej popularne pytanie w sieci jest kwestia sposobu obliczania fałdy spódnicy w pasie bez wzoru. Wszakże wielu modnych kobiet w dążeniu do najbardziej muszą zdecydować się szyć swój ulubiony kawałek ubrania. Eksperci dzielą tajemnic łatwo – doskonały sposób uszyć spódnicę z plisami tam, trzeba tylko zastosować metodę rozwiązywania zadań układanki.

Szerokość fałdy muszą być uważana za jedną z kilku etapów:

  1. Pierwszy obwód vymeryat biodro.
  2. Możemy określić wartość zasiłku.
  3. Definiujemy żądaną liczbę zagięć.
  4. Mamy podsumować obwód bioder i wartość świadczenia, a następnie dzieląc uzyskaną liczbę przez liczbę plis. Rezultat – żądaną szerokość 1 us fałdy.

Doświadczeni szwaczki powiedzieć, że tkanina będzie wymagać trzy razy większy niż obwód bioder, nie biorąc pod uwagę liczbę zagięć i szerokości. mają także dodać około 4 cm zasiłek dla swobody przemieszczania się.

Etapy pracy

Po zajęcie się problemem, jak obliczyć fałdy na słońcu spódnicy w talii i przeprowadzania podstawowych obliczeń, można dostać się do pracy. Gdy tkanina jest cięta, osłona tkaniny należy ostrożnie odciąć po stronie cięcia. Ważne jest, aby upewnić się, że tkanina została umieszczona wewnątrz out.

Potem następuje szwy szycie. Ekspertów zaleca się zrobić z dołu do góry do bioder jednym szwem, a następnie ściegu do linii, która w połączeniu z zagięć krawędziowych (muszą szyć suwak).

Na górnej części spódnicy należy starannie przeszkoleni pas. Następnie można spróbować na spódnicy, doceniając pracę wykonaną. Następnie, przy głębokości nacięcia fałdy bezpośrednio od tylnej krawędzi (w tym przypadku, od linii wyrównania krawędzi na fałdach 0,5 cm.

Teraz przystępujemy do drugiej krawędzi spódnicy. Tutaj trzeba podlać klapkę zamek tak, że krawędź zagięcia jest zgodna z jego linii.

Jeśli chcesz, aby podjąć decyzję, w jaki sposób obliczyć fałdy spódnicy, to zaleca się stosowanie algorytmu, który wymieniony powyżej.

Model w okrągłym krotnie: jak zrobić wzór?

Circular krotnie – ulubione kobiety mody z całego świata, dlatego warsztaty szycia regularnie otrzymywać zlecenia na takim właśnie części garderoby. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcą wydać rozkaz dla profesjonalistów i chcą to zrobić samemu, można skorzystać z naszymi zaleceniami.

Aby uzyskać informacje dotyczące sposobu obliczania fałdy na spódnicy-słońce lub prostą spódnicę z okrągłymi plis, napisany bardzo dużo. Po zapoznaniu się kilka wskazówek od ekspertów, będzie łatwo poradzić sobie z tym zadaniem.

Z pewnością muszą być usunięte przed rozpoczęciem pomiarów wzorców budynku:

  • Z (pasa).
  • ON (obwód bioder).
  • długość spódnicy.

Jak obliczyć fałdy na pasie spódnicy 64 cm? Wynik końcowy będzie zależeć od wybranego modelu. Obliczenie dla wzoru tkanki powinno być prowadzone tak, że jego szerokość jest równa obwodu bioder, pomnożonej przez 3.

Ostatnim etapem

Jak obliczyć fałdy spódnicy, wiesz, teraz jest czas, aby rozpocząć ostatni etap pracy. I położyć prasować zagniecenia jest tak samo ważna, jak płacić je, ponieważ wpływa na wygląd gotowego produktu.

Spódnica z zakładkami urządzonych z dziewczyną, która ją nosi, traktować je położyć konieczne bardzo odpowiedzialnie i z maksymalną dbałością o każdy szczegół. Należy zrezygnować z tej ukochanej metodę „na oko”, to nie jest odpowiedni.

Gdy wszystkie obliczenia są wykonywane, można sprawdzić samemu. Zrób to całkiem proste. Merck Girth ud musi być równa uzyskać sumę wszystkich odległości między zaznaczonymi się fałdy (jeśli liczyć dane na biodrach). Oczywiście, konieczne jest, aby zabrać dodatki, które zostały pozostawione.

Na gładkich fałdy warto zapisał go do dołu. Sprawiają, że bardzo proste, wystarczy flex wzdłuż linii zagięcia każdego zagięcia, a następnie ściegiem wzdłuż linii granicznej. Ważne jest, że dno fold ma do drugiej linii jej granicami. Należy rozumieć, że wszystkie te linie są tymczasowe i powinny być łatwe do usunięcia jak najwięcej. Nie zaleca się w tym przypadku do krawata, a maksymalny krok ściegu nie powinna przekraczać 5-6 mm.

Przestrzegając tych prostych i oczywistych zasad, nie tylko można obliczyć, ale także, aby poprawne fałdy na spódnicy.

Bądź piękna i stylowa!