338 Shares 4239 views

Wizy do Iranu. Irańska ambasada w Moskwie

Podróżować w stanie Iranu Rosjanie potrzebują wizy. Celem podróży nie ma znaczenia, czy jest to turystyczny zwiedzanie powód do pozostania z krewnych lub tranzytowej wizy do Iranu – jest potrzebne w każdej sytuacji. Specyfika tego dokumentu są wyjaśnione poniżej.


Kod referencyjny lub cechy recepcji

Kod referencyjny, o którym mowa w rodzaju pozwolenia, aby odwiedzić ten kraj, wydane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu przed wyjazdem. Kod odbiór następuje po sprawdzeniu wszystkich danych dostarczonych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i jest gwarancją pozytywnej decyzji w sprawie wizy jako manipulacji na lotnisku lub przy rejestracji w konsulacie.

Dodać do kodu referencyjnego w przygotowaniu wizy do Iranu dla Rosjan bezpośrednio do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Iranu nie jest to możliwe, procedura ta jest kontrolowana akredytowanych biur podróży. Kod wniosek przez Internet, odpowiadając na kilka pytań kwestionariusza on-line, w tym wprowadzenie danych osobowych, danych paszportowych, informacji o pracy lub studiów, zaplanowanej trasy podróży szczegółowe i czasu podróży. muszą także zapłacić opłatę wizową około 2000 rubli. przy użyciu karty kredytowej lub płatności elektronicznych.

Przetwarzanie jest realizowana przez 7 dni. Odpowiedź przyjdzie na które w procesie wypełniania formularza e-mail. Jeśli Ministerstwo Spraw Zagranicznych odrzuca wniosek, opłata wnoszona będzie niemożliwe do odzyskania.

Uzyskanie wizy na lotnisku

Wstępnie kod referencyjny będzie znacznie przyspieszyć wizy na lotnisku Iranu, jako Dokument ten wyjazd inspekcję turystyczny, czyli wiza dzieje się w trybie przyspieszonym. Innymi słowy, jeśli bezwzględnie potrzebują wizy do Iranu – nie jest zbyt leniwy, aby narysować kod referencyjny, będzie dostarczać Państwu swobodnego wjazdu do kraju.

Oprócz kodu referencyjnego na granicy będzie zobowiązany:

 1. Paszport ważny przez sześć miesięcy po zakończeniu przesuwu Rosja-Iran.
 2. Wniesienie opłaty wizowej w wysokości 60 EUR.

Po otrzymaniu płatności i weryfikacji dokumentów przedłożonych naklejka wizowa jest wklejany do paszportu, procedura trwa mniej niż godzinę.

Bez kodu wniosek o wizę zostanie opóźnione o kilka godzin: kontrola graniczna musi sprawdzić i wysyłać dane na turystów do rozpatrzenia w ramach irańskiego MSZ. Wykaz wymaganych dokumentów znacznie wzrosła:

 1. Paszport zawierający arkusz 2 siatki.
 2. Wypełniony formularz zgłoszeniowy.
 3. Kolor zdjęcia 3×4 cm.
 4. Bilet powrotny z Iranu do Rosji lub innego kraju.
 5. Potwierdzenie hotelu lub zaproszenie do kontaktu z krewnymi w Iranie.

W przypadku pomyślnego zezwolenia kontroli mijania stempel w paszporcie, ale istnieje ryzyko awarii – w tym przypadku konieczne jest, aby zrezygnować z podróży.

wiza turystyczna

wiza turystyczna jest zaangażowany w irański ambasady w Moskwie i konsulatu w Kazaniu i Astrachania. Aby otrzymać wizę trzeba:

 • Ważny paszport z dwóch pustych stron do podejmowania znaczki.
 • 2 3×4 kolorowych zdjęć, bez rogów, na białym tle.
 • Wypełniony formularz zgłoszeniowy rosyjskiej wizy w 2 egzemplarzach.
 • Szczegółowy plan podróży wskazując przystanków i hoteli dla pobytów jednodniowych, jak również rezerwacja hotelu jako dowód obecności pobytu w Iranie.
 • Dowód wpłaty opłaty konsularnej.
 • ubezpieczenie zdrowotne, które pokrywa całą podróż.

wiza tranzytowa

Wiza tranzytowa do Iranu jest wydawane, jeśli podróż z Rosji odbywa się w państwie trzecim, z pośrednim wjazdu do Iranu. Wykaz dokumentów jest podobna do listy wymaganych do uzyskania wizy turystycznej. Różnica polega na tym, że nie jest konieczne stosowanie szczegółowy plan podróży i rezerwacji hoteli, ale trzeba będzie bilet i wizy na wjazd do kraju przeznaczenia. Ten rodzaj wizy, a także turystyki, z wyprzedzeniem przygotowuje Ambasada Iranu w Moskwie.

wiza Visitor

Dla tych, którzy chcą odwiedzić krewnych lub przyjaciół w Iranie, wydanej wizy na zaproszenie. Wykaz wymaganych dokumentów potwierdzających takie same jak urzędowego dokumentu wymaganego dla turystów, ale zamiast Zapraszając rezerwacji. Aby wystawić zaproszenie do podróży Rosja-Iran mieszka w Iranie względem muszą stosować się do irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wraz z kopią paszportu obywatela Federacji Rosyjskiej, i napisać odpowiednie oświadczenie o zamiarze zaprosić gości do kraju. Wypełniony kwestionariusz zostanie wysłany do irańskiego konsulatu na terytorium Federacji Rosyjskiej i będzie odgrywać rolę zaproszenie.

Po otrzymaniu wniosku, kolejnym gościem irańskiego Republiki przedkłada Sekcji Konsularnej kolor zdjęć 3×4 cm i kolorowej kopii strony paszportu z danymi osobowymi. Następny wysłany wniosek o liczbie zezwoleń na wizy. Odpowiedź z Ministerstwa pochodzi z numerem zezwolenia, zwykle o połowę lub dwa tygodnie. Kod oraz wszystkie dokumenty zgromadzone wcześniej stosowana jest do konsulatu w celu uzyskania wizy.

Koszt i czas dokumentów wizowych

Koszt wizy do Iranu po dokonaniu turystycznych lub tranzytowe wyjazdy jednorazowe będzie 2980 rubli., Na podwójnym wejściem 3700 rubli., Wizy wielokrotnego wjazdu będzie kosztować 8500 rubli. Aby zapłacić za zbieranie musi zgłosić się osobiście z JSC „Bank Melli Iran”, w Moskwie, że znajduje się przy ul. Mashkova, 9/1.

Wiza turystyczna wydawana jest na okres do 30 dni, gość jest wydawana na podstawie zaproszenia termin. Visa podróż do tranzytu działa do 48 godzin. Gdy pilne opłata rejestracyjna wizy wzrosła o połowę.

Uwagi ważne przy wiza

Jeśli jesteś rodzicem i interesuje, czy w Iranie wizy, aby odwiedzić potrzeb małoletniego dziecka, urzędnik konsularny będzie odpowiedzieć jednoznacznie – tak, jest to konieczne. Dziecko, nawet co najmniej 14 lat i posiadające własny paszport, powinny znajdować się na terytorium Iranu w towarzystwie osoby dorosłej. Jeśli dziecko nie ma paszportu, jest on wpisany do paszportu jednego z rodziców. Opłata konsularna za niewielką opłatą w połowę kosztów wiz dla osoby dorosłej.

Należy pamiętać, że Iran – państwo islamskie, a istnieją pewne zakazy i ograniczenia dotyczące jego wizyty. Według tradycji muzułmańskiej, wchodząc na terytorium kraju kobiety nie powinny dać się nosić ubrania z otwartymi rękami i nogami, zbyt ciasnych lub półprzezroczystych, głowa powinna być pokryte. Do regulacji tych zasad jest moralność policja, gorliwie śledzenie wygląd turystów.

Innym ważnym punktem dla podróżujących jest to, że w 2013 roku wizytę w Iranie z zagranicznych paszportów, zawierających znak odwiedzenie Izraela niemożliwe. Niektóre źródła podają, że będzie to możliwe, aby odwiedzić kraj jeden rok po przekroczeniu granicy z Izraelem. Bądź co bądź, istnieje ryzyko, że z izraelskich znaczków nie będą akceptowane przez granicę Iranu.

Istnieje możliwość, że wkrótce Iran będzie anulować reżimu wizowego dla obywateli rosyjskich.

Konsulat w Moskwie

W Rosji istnieją 3 urzędnik Ambasady Islamskiej Republiki Iranu: Astrachań, Kazań i Moskwie.

Moskwa konsulat mieści się przy ul. Wstawiennictwo, 7. Konsulat oferuje pełen zakres usług w dokumentach rejestracyjnych, które wymagają wizy do Iranu. Przyjmowanie dokumentów przeprowadzana jest przez pracowników, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:30, lunch od 13:00 do 15:00.