326 Shares 4761 views

Płatności zróżnicowane korzyści.

Słowo „hipoteka” w naszych czasach jest znane każdemu. Ktoś doskonalił obudowę, czyjeś przyjaciele lub krewni mają mieszkania, a teraz płacą duże sumy co miesiąc.

Jeśli planujesz zakup nieruchomości z tego typu pożyczki, prawdopodobnie z wyprzedzeniem wybór jest co lub renta płatności mają być zróżnicowane wynagrodzenia.

Weźmy pod uwagę to, co płatności, jakie są i jakie są korzyści.

Zróżnicowane płatności – rodzaj płatności kredytu, w którym znaczna część długu jest wypłacana w równych ratach, a odsetki będą płatne od reszty.

płatności renty – ten sam rodzaj płatności kredytu, w którym zarówno kapitał i odsetki są wypłacane w równych ratach.

Jakie są zalety jeden nad innymi płatnościami z punktu widzenia laika?

W pierwszym przypadku odsetki nalicza się od pozostałej części, a ponieważ maleje, wówczas koszty ostatecznie będzie coraz mniej. W zależności od czasu, kwota miesięcznych płatności może być zmniejszona dwukrotnie w stosunku do oryginału.

Plusem jest to, że w miarę upływu czasu, płatności są redukowane. Hipoteka bierze 10-25 lat, aw tym czasie dobro rodziny mogą znacznie osłabić odwoływania jednego z małżonków, długotrwałej choroby, pojawienie się początkowo nieplanowane dziecko. Z tych i innych powodów, rodzina będzie bardzo trudny finansowo dać dużą sumę co miesiąc. Stała redukcja płatności, które przewidują płatności zróżnicowane, będzie bardzo pomocne.

To prawda, że istnieje znacząca wada. Ponieważ kwota długu i odsetek jest bez zmian, też nie został odwołany, to zmniejszenie opóźnień w płatnościach jest osiągnięty dzięki wzrostowi w pierwszej kolejności. Porównując zróżnicowanych płatności renty, można stwierdzić, że zróżnicowane płatności na początku lat będzie znacznie wyższa. Nie każda rodzina może sobie pozwolić na obciążenie finansowe. W związku z tym banki są mniej prawdopodobne, aby dać „dobry” dla kredytów hipotecznych z tego systemu płatności. Z drugiej strony, jeśli założymy, że cała kwota, że kredytobiorca będzie dać banku wraz z odsetkami – coś z tym zróżnicowanych płatności były na ogół mniejsze.

W renty jego zalety – miesięczne płatności nie zmieniają się w czasie, dzięki czemu można zaplanować budżet na wiele lat. Ponadto, opłata początkowa nie jest tak wysoka.

Ale z drugiej strony, jeśli losów rodziny zmieniło się na gorsze, dług będzie musiał zapłacić jest bardzo trudne.

Kolejną istotną wadą jest to, że w ten sposób hipoteka nie opłaca się zamknąć wcześnie. Nie, pewne korzyści w każdym przypadku. Ale faktem jest, że początkowo (na początku lat), większość płatności stanowią odsetki od kredytu. Z biegiem czasu, większość długu i odsetek są wyrównane, aw ostatnich latach, kredytobiorca płaci większą część długu. Wynika stąd, że przez zamknięcie hipotecznych wcześnie, rodzina będzie płacić nie tylko cały dług, ale także znaczną część odsetek.

Jeśli przed tobą czeka na kredyty, płatności zróżnicowane może być obliczona w następujący sposób:

(* Kwota kredytu dla miesięcznej stopy procentowej * czasu (w miesiącach), dla których wydawane kredyt + 1) / 2 = miesięczne odsetki.

Dług / okres, na który wydawane kredyt (w miesiącach) = wartość kapitału, który musi być wypłacane co miesiąc.

Jednak ręcznie obliczyć miesięczne płatności nie jest konieczne. Większość banków na swoich stronach internetowych kalkulatorów, które pozwalają na wstępne obliczenia renty i płatności zróżnicowane. To wystarczy, aby wybrać okres kredytowania, wysokość zaliczki, oprocentowanie. kredyt hipoteczny kalkulator oblicza ilość samego nadpłaty i miesięczną opłatę.