161 Shares 1716 views

Jak zrobić sushi, tak aby domowe "degustatory" były satysfakcjonujące

Wspaniałe naczynie sushi, smaczne i nietypowe, jest darem zachodniego świata z tradycyjnej kuchni japońskiej. Jeśli tylko kilka lat temu taki przysmak można spróbować tylko w wyspecjalizowanych restauracjach, ale teraz nawet początkujący kulinarny, mając wszystkie niezbędne składniki, nie będzie myślał o tym, jak zrobić sushi w domu.

W tym procesie potrzebne są nowoczesne sklepy – ryż (koniecznie z małymi i okrągłymi ziarnami), specjalne przyprawy w stylu wasabi, ocet ryżowy i inne składniki. Jednak znacznie ważniejsze jest nie tylko to, jak zrobić sushi, ale jak zapobiegać konsekwencjom niewłaściwego gotowania (rozstrój żołądka).

Tak więc, przy przygotowywaniu tego dania można zazwyczaj potrzebować: ryżu (okrągłego i małego), który zawiera gluten w dużych ilościach, co pozwala na przyszłe kulki ryżowe nie kruszyć; Wodorosty nori (ich suszone liście), zmiękczające wilgoć ryżu; Marynowany imbir jako dodatek do sushi. Również trzeba mieć ocet ryżowy na rękę , co jest konieczne, aby danie było niezapomniany aromat i chrzan japoński.

Zanim przygotujesz sushi w domu, należy przygotować i przygotować się dokładnie, ponieważ tworzenie kulek ryżowych i innych etapów procesu gotowania zależy wyłącznie od doświadczonych kucharzy. Przeciętnie gotowanie zajmuje 1-2 godziny, w zależności od gotowości produktów i umiejętności kucharza. Ponadto niektóre typy sushi mogą być przygotowane na trudniejsze i dłużej, na przykład futomaki, często nazywane grubymi rolkami, dla których konieczne jest przygotowanie pięciu rodzajów napełniania, lub uramaki-sushi, które są zwijane na ryż, z ryżem leżącym na zagiętej zewnętrznej stronie arkusza glonów.

Pomyśl, jak sushi szybko i prosto robić? Zwróć uwagę na przepis na gotowanie pyszne i nietypowe w przypadku potraw europejskich – nigiri-sushi. To danie jest formowane z ryżu rękami i pokryte kawałkami surowej ryby. Aby stworzyć takie kulinarne dzieło, potrzebujemy: ryżu – małych średniczek (150 g), wody (200 ml), cukru i soli (po 15 gramów), ocet ryżowy i sosu sojowego (30 gramów), lekko zbóż Imbir i wasabi, a także filety rybne (200 gramów). Do gotowania można wybrać filet z tuńczyka, tuńczyka, makreli, śledzia lub makreli. Odpowiednie krewetki, kałamarnice, pierścienie ośmiornica lub mięso kraba.

Na pierwszym etapie należy dokładnie umyć ryż, umieścić w misce z grubym dnem (sauté pan) i wlać wodę. Gotuj ziarna przez około ćwierć godziny na małym ogniu, następnie wyjmij naczynia z ognia i odstaw na 10 minut. Obecny ryż po tym czasie przenosi się do dużej miski, wypełnionej mieszaniną soli i cukru z octem i dokładnie wymieszać. Ci, którzy wiedzą, jak sushi prawidłowo, zaleca się mieszać ryż z ostrymi ruchami, umożliwiając odparowanie octu.

Chociaż ryż chłodzi się, możesz zrobić krewetki. Będą musieli odświeżyć, wyczyścić i złożyć czystą podłużną nacięcie od wewnątrz. Następnie wyciąć filety rybne w cienkie plasterki, gotować na ośmiornica ośmiornica. W przyszłości będą musiały być chłodzone i pokroić w plasterki.

Chłodzony ryż powinien być uformowany w małe kulki, okresowo zanurzając je w pojemniku wody zakwaszonej kilkoma kroplami octu. Na skończonej ryżu ryżowej w kolejce można układać trochę to wasabi, kawałek filetów rybnych, kawałek pierścienia ośmiornica, pół krewetki lub trochę mięsa kraba. Ważne jest, aby pamiętać, że kawałek ryb powinien być nieco większy niż wszystkie inne składniki. Następnie gotowe kule są owinięte w paski wodorostów.

Potrawy, w których serwowane będą potrawy, można przygotowywać przed sushi. W tym celu na prostokątnym półmisku trzeba umieścić trochę wasabi, plastry marynowanego imbiru, w oddzielnej misce, wlać sos sojowy.