485 Shares 6790 views

Objawy zębów dziecka

Dla rodziców pojawienie się pierwszych zębów ukochanego dziecka towarzyszy sprzeczne uczucia. Wśród nich jest radość, podekscytowanie, pycha i zmęczenie. Czy dziecko staje się kapryśne? Zły sen? Są powody. To pierwsze zęby!


Objawy cięcia w zębach dziecka pojawiają się, zanim maleńkie zęby "zobaczyją światło" i przełamą małą gumę. Często rodzice nie mogą zrozumieć, co dzieje się z dzieckiem, dlaczego nagle jest biegunka, gorączka, sen jest zakłócony. Powodem tego są długo oczekiwane pierwsze "perły". To nie będzie tak długo, a Twoje dziecko błyszczy śnieżnobiałym, uroczym uśmiechem!

Okres pojawienia się wszystkich 20 zębów zmienia się od 5 miesięcy do 2 lat. U niektórych dzieci zęby pojawiają się po raz pierwszy od 5-6 miesięcy, inne – w 8-9. Jest to uważane za absolutnie normalne. Wszakże Twoje dziecko jest tak osobiste, więc w przeciwieństwie do innych! I objawy cięcia zębów u wszystkich dzieci są inne. Opcjonalnie dziecko może wykazywać temperaturę, podczas gdy inne, przeciwnie, w tym okresie towarzyszy wzrost liczby na termometrze.

Główne objawy pojawienia się zębów u niemowląt

Oto główne objawy cięcia dzieci w zębie:

  1. Wzrost poziomu wydzielania śliny. Oczywiście obserwuje się to nie tylko podczas erupcji, ale w tym okresie, co nie jest łatwe dla dziecka, zaczyna się zwiększać.
  2. Lethargy, zachcianki. Dziecko nie czuje ekstazy przy nowych zabawkach, staje się bezowocne, pasywne, kapryśne, nie chce grać.
  3. Temperatura.
  4. Zaburzenie stolca. Występuje dość często, głównie ze względu na to, że dziecko wsuwa się do jego ust. Dokładnie umyj zabawki i upewnij się, że dziecko nie złapie czegoś niebezpiecznego.
  5. Zmniejszony apetyt, słaby sen.
  6. Zapalone, obrzęk dziąseł.

Rodzice zadają sobie pytanie: "Co zrobić, gdy zęby zostaną posiekane, jak pomóc Twojemu ukochanym dzieckiem?". Przede wszystkim musisz zrozumieć, że ząbkowanie jest procesem fizjologicznym. Dlatego pozostaje tylko czekać. Ale możesz złagodzić stan dziecka i pomóc mu poradzić sobie z bólem. Można pocierać żele specjalne żele, które są sprzedawane w aptece, są idealne do zmniejszenia objawów cięcia zębów. Kup zabawki-zęby, które mogą być wstępnie chłodzone, wkładając je do lodówki na kilka minut. I, oczywiście, bądź łagodny wobec dziecka, bądź w pobliżu, pokaż mu, że go rozumiesz. Te proste działania znacznie pomogą dziecku.

Co zrobić, jeśli zęba mądrości zostanie pocięta, czy bliżej gumę?

Kiedy może pojawić się ząb mądrości, takie objawy jak:

  • Ból;
  • Zły oddech;
  • Obrzęk policzków;
  • Trudno przełknąć.

Jeśli masz gumę, objawy te są obecne, musisz pilnie udać się do dentysty, który sprawdzi i zdecyduje, co zrobić z ząbem. Opinie o tym, czy zachować "mądre" zęby czy usunąć, odbiegać od siebie. Jeśli nic się nie zakłóca lub nie boli, możesz je zostawić, ale jeśli powodują niedogodności, prowokują wystąpienie bólu, wykwalifikowany specjalista usunie je, po uprzednim zrobieniu migawki zębów.