221 Shares 4601 views

St. Vasiliya Blazhennogo

Okazało się, że każdy ma swój kapitał miejski charakter architektoniczny, który pozwala na poznanie miasta i zakochać się w nim. W Paryżu jest niewątpliwie Wieża Eiffla, w Nowym Jorku – Statua Wolności, z Rio de Janeiro – figura Jezusa Odkupiciela. W stolicy Rosji symbol ten jest uważany Cerkiew Wasyla Błogosławionego, znajduje się w centrum Moskwy. U ludzi, w tym katedra jest najlepiej znany jako św Vasiliya Blazhennogo. Budynek wygląda jak stos biżuterii, więc jest mało prawdopodobne, aby być mylony z żadnym innym miejscu na świecie. Dziewięć rozdziałów kościołów stanowią wspaniałą sylwetkę. Wszystkie kościoły zostały zbudowane na tej samej zasadzie i są urządzone bardzo kolorowo i radośnie.


St. Vasiliya Blazhennogo: Historia

Historia katedry jest bardzo ciekawy, bo, jak każde inne dzieło sztuki, otoczona tajemnic i sekretów. Dlaczego po prostu nie mówić o Katedra wstawiennictwem! Pomimo faktu, że dla niego wydaje się być znane wszystkim, istnieje wiele ciemnych momentów, przyciąga uwagę historyków i historyków sztuki.

Wielu wierzy, twierdzą, że świątynia została zbudowana w okresie od 1555 przez 1561 rosyjskich architektów Barma i Postnik Jakowlew. Inni wierzą, że pracował na budowie mistrza nazwie Barma Ivan Yakovlevich.

Według jednej z legend, Iwan Groźny był bardzo zły, kiedy kapitan zapewnił go, że są w stanie zbudować kolejną taką wspaniałą świątynię. W złości, król rozkazał oślepić pracownikom nigdzie indziej zbudowany to piękno. Jednak te historie bardzo dużo, więc nie muszą wierzyć w nich.

Inna historia mówi, że Iwan Groźny zbudował Vasiliya Blazhennogo Cerkiew Wasyla Błogosławionego w części III, jego ojciec. To tutaj, według legendy, przyszedł nazwę katedry.

Najprawdopodobniej kościół został nazwany na cześć najbardziej czczonych w Rosji oszukać Vasiliya Blazhennogo. Został pochowany w kościele Trójcy Świętej. Ta świątynia stała na brzegu rzeki Moskwy, i ostatecznie, na rozkaz Ivana Groznogo, wokół niego zaczął budować kolejny kościół. Kompleks, który został wzniesiony na miejscu dawnej świątyni, nazywany Katedra wstawiennictwem NMP. Po pewnym czasie nad grobem świętego głupca pojawiła kościół został konsekrowany w jego imieniu. Serwis tutaj było codziennie, a nie zakładać, że to był powód, że Katedra Pokrovsky pojawiła się popularna nazwa – St. Vasiliya Blazhennogo.

Kilka faktów

Ta katedra jest symetryczny kompleks architektoniczny składający się z ośmiu słupkowych budynków otaczających dziewiąty – najwyższy. Kościół centralny wezwaniem Matki Bożej wstawiennictwem. Pridely połączone fragmenty. Każdy z kościołów filaru kopułą w kształcie żarówki. Kopuły nie powtarzać siebie, a każdy z nich jest ozdobiony corbel łuki, gzymsy, wnęki i okien. Sama świątynia tworzy poczucie niezwykłej elegancji i fabulousness. Nine iconostasises (około 400 ikon). Wszystkie tutaj prace są najlepsze przykłady szkół malarstwa ikonowego Moskwy i Nowogrodu. Ściany kościoły ozdobione są freskami i obrazami, są też różne wzory i różne naczynia kościelne.

Prawosławni księża uważają, że St. Vasiliya Blazhennogo jest wciąż tylko ze względu na specjalną opatrzności Bożej, jako liczbę razy struktura okazała się na skraju śmierci, a pozostała całości (pożar w 1737 roku, pragnienie niektórych władców do rozbiórki lub wysadzić świątynię, wojny, itd.) , Ostatnim razem decyzja o rozbiórce Stalina został unieważniony.

W 1918 roku, St. Vasiliya Blazhennogo w Moskwie został umieszczony pod ochroną państwa jako pomnik narodowy i świata. W 1923 roku został otwarty jako atrakcja muzeum historyczne. Później, katedra stała się filią Państwowego Muzeum Historycznego, a następnie przez szereg globalnych uzupełnień zostały wykonane. Dziś katedra służy jako świątynia i jako muzeum.