670 Shares 3547 views

Jakie choroby powodują ból w lewym górnym kwadrancie przodu?

W pewnych okolicznościach, zaczynają przeszkadzać bóle w lewym górnym kwadrancie przodu. Ten problem może wskazywać różne stany patologiczne i choroby. Ponieważ obszar lewego podżebrza jest częścią okrężnicy, żołądka, nerek, śledziony i moczowodu, trzustki, istnieje wysokie prawdopodobieństwo uzyskania patologię u człowieka z tych narządów. Rozważmy głównych przyczyn bólu w lewym górnym kwadrancie przodu.


aktywność fizyczna

Ból po lewej stronie na szybkie chodzenie, bieganie, skakanie, natomiast zajęcia fitness są niemal wszyscy mężczyźni. Oni szybko przejść i pokazać zbyt gwałtowne ruchy lub niedostateczną rozgrzewkę. Chodzi o to, że organizm nie może przystosować się do nagłego wzrostu w obiegu krwi. Szczególne ryzyko taki ból nie występuje, oczywiście, jeśli dana osoba nie cierpi na chorobę serca. Zatrzymać, odpocząć, pochylić się do przodu kilka razy, a ból minie na własną rękę. Ból podczas ćwiczeń nie przeszkadzało przodu w lewym górnym kwadrancie, obserwować swój oddech – powinna być jednorodna i grubokim.

śledziona

Organ ten znajduje się w jamie brzusznej znajduje się wystarczająco blisko powierzchni ciała. Wzrost śledziony mogą być przyczyną wielu chorób. Z reguły jest kłujący ból w lewej górnej ćwiartce. W takim przypadku należy natychmiast wezwać opiekę w nagłych wypadkach. Przed jej przyjazdem należy zastosować do obszaru dotkniętego zimny kompres, aby uniknąć przykrych powikłań.

układ nerwowy

Ból w lewym górnym kwadrancie przedni może wskazywać na chorobę układu nerwowego. W tym przypadku również nie jest ostry ból głowy, skurcze, nudności, bladość. Wszystkie powyższe objawy mogą wskazywać na patologię, takich jak migreny brzusznej.

serce

Często ból w lewym górnym kwadrancie, przechodząc w ręce, plecy, żebra, powodując nieprzyjemny trzyma się odczucia, które występują w zawale mięśnia sercowego. Na tych samych pacjentów czasowych mieć zadyszkę.

przepona

Usytuowany nad jamy brzusznej. Wysiłek, ciąża, otyłość może być osłabienie przepony, lub przepuklina. Jednocześnie w górnym kwadrancie ból pogarsza kaszel, oddech, kichanie. Objawy te mogą wskazywać na uszkodzenie i przepony – ropień.

Dwunastnicy i żołądka

Ostry ból w lewym górnym kwadrancie, rozciągający się do tyłu i z powrotem – znak niektórych chorób układu pokarmowego. W tym przypadku, dyskomfort jest tak bolesne, że dana osoba wykonuje przymusowej sytuacji. Upada na piętach, trzymając się za brzuch rękami. W wrzód żołądka, oprócz bólu, istnieje również wymioty, zaparcia, zgaga, osłabienie i drażliwość.

ciąża

Dość często w ciąży skarżą się na ból w prawym górnym kwadrancie. Przyczyny tego zjawiska, sporo: wzrost przepony, zwiększając objętość płuc, śledziony i żołądka ciśnieniem. Wywołuje ból w konflikcie podżebrza i rezus, powodując rozpad bilirubiny we krwi i jego późniejsze odkładanie się w tkankach śledziony, ze względu na to, co organizm jest znacznie zwiększona.