332 Shares 6299 views

Jak stary jest Ukraina? Ile lat Ukraina jest niepodległym krajem?

Jak stary jest Ukraina? To pytanie wiele razy, stał się przedmiotem debaty naukowców i historyków. Wszystkie z nich nazywane są różne numery, licząc wiodącą ukraińską państwowość z różnych wydarzeń historycznych.


Terytorium współczesnej Ukrainy: od starożytności do pierwszych zaczątków państwowości

Ile lat niepodległości Ukrainy? Aby spróbować odpowiedzieć na to trudne pytanie, konieczne jest, aby zagłębić się w historii tego kraju.

Pierwsze homo sapiens zaczęli osiedlać się na ziemiach współczesnej Ukrainy 30-40 tysięcy lat temu. Były Cro-Magnon. Pozostałości jednego z ośrodków odkrytych przez archeologów w wyjątkowym rezerwy historycznej „Stone Tomb” w regionie Zaporoże.

W dobie Chalcolithic tysiącleciu pne (IV-III), centralny kultura na terytorium współczesnej Ukrainy (jak również Mołdawią i części Rumunii) staje Trypillya. Nosicielami tej kulturze poczyniły znaczne postępy w technologii, kultury i rolnictwa, zbudowano pierwszy proto, opracowała system znaków.

W wieku VII-III pne w południowej części Ukrainy ziem formacji państwowej istniał Scytów. W tym samym czasie na Krymie i na północnym wybrzeżu Morza Czarnego rodzą greckiego miasta-kolonie.

Pod koniec IX wieku naszej ery zaczyna tworzyć potężną (w tym czasie) edukacji publicznej w całej Europie – Rusi Kijowskiej.

Jak stary jest Ukraina? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie poniżej.

Ile lat Ukraina: różne podejścia – różne wersje

Istnieje kilka wersji, aby ocenić wiek państwa ukraińskiego. Niektórzy badacze są liczone od chwili powstawania stare rosyjskie siły z centrum w Kijowie. Nawiasem mówiąc, to było podczas istnienia Rusi w Ipatiev Chronicle (1187) po raz pierwszy okazało się, że nazwa tego kraju. Jednak w oryginalnym tekście, brzmi jak „Oukraina”.

Inni historycy proponują, aby zacząć liczyć ukraińskiej państwowości w 1649 roku, kiedy to została założona przez siły hetmana Bogdana Hmelnitskogo po wyzwoleniu terytoriów z Polakami. Nawiasem mówiąc, w Pereyaslav umowy z 1654 roku, Rosja podpisała umowę z Ukrainą.

Wielu historyków uważa, że rok „narodzin” stanu Ukrainie można uznać za 1918, kiedy to UNR (Ukraińska Republika Ludowa) został oficjalnie ogłoszony w Kijowie. To prawda, że trwała tylko trzy lata.

Ile lat niepodległości Ukrainy?

2014 – rok, w którym niezależne Ukraina 23 lat. A jeśli mówimy o wieku urzędnika państwa, konieczne jest, aby wywołać tę postać.

24 sierpnia 1991 został przyjęty Akt Niepodległości Ukrainy. Było już po przyjęciu tego historycznego dokumentu Rady Najwyższej w sprawie oficjalnie mapie Europy, nowego suwerennego państwa. Dzisiaj, 24 sierpnia Ukraina obchodzony jako Dzień Niepodległości kraju.

Zgodnie z ukraińskim prawem, Ukraina jest następcą ZSRR.

W grudniu 1991 roku, młody kraj odbyło się referendum, w którym 90% Ukraińców za niepodległością Ukrainy. Nawiasem mówiąc, wszyscy czołowi ukraińscy politycy czasie nie spodziewają się uzyskać taki wynik. Nawet Wiaczesław Chornovil (przywódca „Rukh”) przed referendum, powiedział co następuje: „Musimy uzyskać co najmniej 50% + 1 głos”

Podsumowując …

Tak jak wiele lat Ukraina jest w rzeczywistości?

Niektórzy zaczynają liczyć państwa ukraińskiego od czasów Rusi Kijowskiej, a nawet era Tripoli kultury. Inni wierzą, że Ukraina jako państwo powstała w 1649 roku. Jednakże, jeśli mówimy o niepodległego państwa Ukrainy w nowoczesnych ograniczeń wiekowych, kraju obchodzony (w 2014) tylko 23 lat.