712 Shares 8982 views

toksyczne encefalopatia

Toksyczne encefalopatia charakteryzuje się zaburzeniami przemiany materii i krążenia krwi w mózgu. zaburzenia neuropsychiatryczne wystąpić przedłużone i ciężkie. Są one związane z narażeniem na działanie neurotoksyczne trucizn. Gdy choroba naczyń krwionośnych mózgu i tkanki mózgu wpływa na tle ostrego lub przewlekłego zatrucia różnego pochodzenia. Encefalopatia toksyczne mogą być spowodowane przez oddziaływania leków, dwusiarczek węgla, ołów, arsen, manganu i rtęci metalicznej.

Gdy zaobserwowano choroby obrzęk opon, wybroczynowe krwotoki substancji mózgowej, granice pomiędzy szarym i rozmyte
istoty białej, rozlane zanik tkanek. Statki białej i szarej
Mózg przepełnione krwią. Toksyczne encefalopatia znamienna
znaczny spadek w neuronach. Często jest rozdrobnienie i obrzęk osłonki mielinowej włókien nerwowych. Istocie białej mózgu wykazuje niewielką ognisk martwiczych.

Toksyczna encefalopatia zaczyna wzbudzenia, braku koordynacji ruchów, zaburzenia lękowe, agresywności. Stan charakteryzuje pojawienie się euforii, omamy. Istnieje drgawki, które są zastępowane przez ospałość i senność. Stopniowo umysł uciskanych, umysł jest uszkodzony, brakuje refleks, przychodzi śpiączka. Na chorobę charakteryzującą się występowaniem zaburzeń psychiatrycznych, epilepsja i parkinsonizmem. Jest pobudzenie, halucynacje i majaczenia. Jeżeli proces patologiczny obejmuje rdzeń kręgowy, to istnieje zaburzenie funkcji czułości cierpią miednicy i istnieją inne naruszenia.

Encefalopatia Wernickego

Choroba jest uszkodzenie podwzgórza a połową mózgu z powodu braku witaminy C. Powodem może być alkoholizm, beri-beri, wymioty szkodliwe dla kobiet w ciąży, biorąc leki naparstnicy. Objawy choroby obserwowane są w regularnej hemodializy.

Zespół dotyczy związków organicznych, toksyczny psychoz, często towarzyszy mu zespołem
Korsakowa. Przebieg choroby może być ostre, podostre i przewlekłych
kształtować.

Toksyczne leczenia encefalopatii

Gdy choroba jest przypisany tiamina, witamina B, aż do pojawienia się poprawy klinicznej. Jednak powołanie leku należy rozważyć możliwość wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Wprowadzono również steroidy anaboliczne, nikotynowego i kwasu askorbinowego i witamin.

Przy zatruciu mangan obserwowano trzy stadia choroby. Po pierwsze, nie jest nadmierna, hipotonia, tępy ból w
kończyn i osłabienie. Dalszy rozwój apatia, osłabienie i inteligencji
Pamięć, przejawia objawy polineuropatii. W ostatniej fazie choroby
Wydaje cock chodu, spowolnienie ruchowe, jak i maska-twarz. krytyczny
Stosunek zmniejszyła się do choroby, jest gwałtowne śmiech i płacz
Wady intelektualne postępuje. przewlekła choroba postępuje, pojawiają się nieodwracalne zmiany organiczne. Pojawienie się pierwszych objawów choroby należy całkowicie unikać kontaktu z toksyną.

W przypadku toksycznych gąbczastej powodu zatrucia oparów benzyny szczególnie wyraźny drgawki i napady miokloniczne. Zespół występuje po ekspozycji na korpusie toluen i usuwania plam. może wystąpić niedokrwistość i leukopenię. również
rozwijać zaburzeń nerwicowych i dystonii. są
objawy osłabienia mięśni i ataki narkolepsji. We wszystkich przypadkach ilustrowany
odtrucie i leczenie objawowe.