215 Shares 3956 views

Abażury do lamp z rąk. Jak zrobić abażur do lampy

Z różnych oświetlenie najbardziej komfortowe i „Dom” można nazwać lamp. Odgrywają one istotną rolę w tworzeniu atmosfery w pokoju i organizację przestrzeni wnętrz. I co ciekawe mogą abażury do lamp podłogowych z rękami!

Różnorodność odcieni

Ich zakres jest bardzo szeroki i zmienia się w zależności od miejsca przeznaczenia, wielkości, kształtu. Według oznacza materiał używany do produkcji klosze są następujące:

  1. Dzianiny. Te odcienie dodać wnętrzu rustykalny urok. Schemat dziania mogą być podjęte w czasopiśmie lub wymyślić samemu, jeśli jesteś specjalistą w tej branży. Gody wybierać luźne, ponieważ wzory są najlepiej przyjmować z otworami, przez które przechodzi światło.
  2. Wood. Ten typ nadaje się do zdobienia z sauny. Aby dokonać takich odcieni do lamp podłogowych własnymi rękami może być z desek, szyny.
  3. Tkanina. Dość interesujące produkty są uzyskiwane. Aby dokonać takiego abażur, trzeba ramy, które mogą być pokryte tkaniną lub owinąć wąskie paski.

Jak zrobić abażur na lampę

Wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć klosz – to materiał pomysł i cierpliwość. Po pierwsze, należy rozważyć jak zrobić abażur z tkaniny. Przede wszystkim, należy wybrać, chcesz, aby niektóre sprawy. Nadaje jedwab, len, tafta, bawełna. Nie zapomnij o kolor materii. To musi być połączona z wystrojem pomieszczenia (meble tapicerki, zasłony, dywany). Mimo to nie ma znaczenia.

Więc wybraliśmy tkaninę i zdecydowali się na schemat kolorów. Nabyć więcej nowych abażur i przygotować do pracy pistoletu do klejenia, bielizny, centymetr, kreda, wzór papieru, ołówek, nożyczki. Teraz usunąć pomiary za pomocą wzoru. Obmerte górne i dolne obwodowe ściany boczne i cienia. Dodać kilka centymetrów w szwach i lamówką. Podłącz linię. Cut.

Ułożyć wzór na tkaninie i rysować kredą. Wyciąć ostrożnie. Zastosować pistolet do kleju w małej ilości do materiału, a następnie na abażur. Teraz obtyanite sprawa szkielet palce i delikatnie spłaszczyć. Wszystko gotowe!

Dzisiaj, abażury do lamp podłogowych, wykonanych z własnych rąk, są cenione nie mniej niż fabrycznie. Odwiedź swój dom, aby uczcić i docenić taki przedmiot wystroju. Ale nie kupić nowy abażur. Jeśli masz stary, można po prostu przywrócić go. Aby dowiedzieć się, jak zaktualizować klosz lampy podłogowej, przeczytaj następny warsztat. Zrozumiesz jak oprawy z konwencjonalnych materiałów i akcesoriów do przekształcenia.

Jak zaktualizować starą oprawę oświetleniową

Potrzebne będą:

– ołówek;

– tkanina (do wyboru);

– parę nożyc;

– podłogi światła z osłoną;

– satynowa taśmy;

– duży arkusz (prasa);

– kilka sztuk kołków;

– natrysku kleju (lub normalnego kleju tkankowego).

Na początek, należy odłączyć przewód. Wyjmij starą lampę z kloszem. Pozostawić tylko podstawy. Umieść ramkę na boku na dużym arkuszu. Zarys ołówek górne i dolne krawędzie papieru laminowania. Połączyć dwie linie. Wyciąć wzór, nie zapomnij dodać na każdej stronie przez jednego centymetra.

Następnie pin papier wzór przypiąć ściereczki, delikatnie, powoli, wycięty przez urząd. Spray spodnią tkanki kleju natrysku (rozcieńczenie wodą może być stosowany do kleju tkankowego, stosuje się go pędzlem). Następnie umieścić podstawę na tkaninie i powoli walcowanie, prasowanie i wygładzania na brzegach. Odciąć nadmiar materiału.

Teraz leczyć górne i dolne krawędzie. Obkleyte ich pasem, frędzle lub warkocz. Kiedy klej wyschnie, włóż lampę podłogową abażur i włącz światła. Można udekorować produkt przyciski, appliqués i ze cokolwiek Twoja wyobraźnia pragnienia.

Jeśli masz w domu niechcianych wełniany sweter z dzianiny duży, a następnie użyć go do aktualizacji abażur. Wyciąć prostokąt na inne (zależnie od rozmiaru ramki). Obtyanite im ramy poprzez zamocowanie z kołkami. Krawędzią zagięcia pod obrzeżem klosza. Zabezpieczyć Thermo.

Następnie Twoja uwaga będzie oferowane kilka opcji odcieniach, które mogą być połączone niezależnie.

Jak szydełku

Taka lampa będzie aktualizować swój wystrój i będzie wielka noc światła w sypialni. Potrzebne będą:

– Ramka odcień;

– dwa motki wełny (mogą być w różnych kolorach);

– hak №3;

– parę nożyc.

Średnica odcień jest 26 cm. Modem 52 pętli łańcucha. Następnie połączenia z pierścieniem. Nadal drutach zgodnie ze schematem przez szeregi:

Pochodzenie: Typ drążki SC (CH).

Po drugie, CH pięć oczka powietrza (VI).

Trzeci cztery CH jeden VI.

Cztery: dwie kolumny, bez SC (SC), sześć PW.

Po piąte: trzy CH-osiem VI.

Od szóstego do jedenastego trzech SB, dziesięć VIS.

W dwunastym do trzynastego CH cztery, pięć Vis.

Czternasty: pięć CH, PE i HF.

W ostatnim wierszu całej dzianiny Sat. Wszystko pętle blisko. Dziane Klosz lampy gotowości. Można go poprawić, przekształcić i uzupełniają różnorodne akcesoria. Pokaż swoją twórczą wyobraźnię.

Jak zrobić abażur do lampy serwetek

Aby uczynić go, trzeba zaopatrzyć się w delikatnej serwetki, klejem i podłożem. Jeśli nie masz ramkę, możliwe jest to zrobić samemu. Napompować piłkę właściwej wielkości powietrze. Jeśli wszystko czego potrzebujesz to przygotowany, a następnie postępować. Serwetki dobre moczyć z białego kleju i natychmiast obkleyte piłki. W momencie, w którym umieszczana jest żarówka, pozostawić niewielką przestrzeń. Kiedy przedmiot obrabiany jest sucha, piłka przebić igłę i usunąć resztki. Rezultat jest taki oryginalne cechy. Lampa ta doskonale wpisuje się w zabytkowe stylu pomieszczenia.

Jeśli nie narzucają serwetki ażurowe, to czytaj poniżej klasie mistrzowskiej, w jaki sposób je związać.

Jak związać serwetkę

Będziesz musiał zahaczyć №1 i przędzy akrylowej. Serwetka powinna dostać zaokrąglony kształt. Więc wybrać dwanaście PZ. Połączyć pierścień. Zawiązać kolumny bez sc. W drugim rzędzie, typu trzy pętle do podnoszenia, a przed końcem pętli dzianiny powietrza. Następnie zrób trzy, cztery VP CH powyżej kraty poprzedniego rzędu. Powtarzać aż do końca łańcucha.

Kolejna seria będzie trudne dla początkujących, należy zachować ostrożność (te alternatywne pętle wszystkich szczebli). EP dzianiny pięć do ośmiu CH. W następnym rzędzie dziewięciu typu VI i 10 CH. Dalsze dzianiny wiersz jedenastu czwartego CH VI. Przejdź do końca dzianiny. EP dzianiny pięć piętnaście CH VI w poprzednim rzędzie. Jak zakończyć dziewiarskich, tkaniny mokro i przeciągania. W tej formie, pozostawić go do wyschnięcia. Można nakrochmalony serwetki utrzymywać kształt lepiej.

Abażury do lamp z rąk może być związane z igły, szydełka, szyć lub splot materiału w technice frędzla. Tworzenie nowego akcesorium – to znakomity sposób, aby odświeżyć wnętrze domu.

Sukces w swojej pracy!