295 Shares 1641 views

Nabiał polewa: przepis

Glazura – główny dekoracji ciast wielkanocnych i bożonarodzeniowych ciast. Jego struktura jest bardzo prosta, ale wszyscy wiemy, że aby to smaczny dekoracja jest dość trudne. Nasz artykuł koncentruje się na niuanse gotowania glazury mleka. Jeśli słuchasz poniższej rady, nawet po raz pierwszy gotowane, będzie można rozkoszować się doskonałą jakością. W pierwszej części artykułu pokażemy, jak zrobić klasyczną glazury. Druga część poświęcić lżejsze wykonaniu dekoracyjne szkliwo pieczenia.


Jaki powinien być wisienką

Jeśli masz zamiar zrobić klasyczną glazura, mają cierpliwości i wolnego czasu. Jest to dość trudne zadanie. Wiele zależy od umiejętności i intuicji kucharz, ponieważ na każdym kroku konsystencji lukier pierś jest inna. Faktycznie, w tym tkwi złożoność ich produkcji.

Wykończone glazurą nie należy kruszyć, łamać, szorstki być zbyt gruby lub przezroczyste. Idealne glazury mleka na ciasto, ciasto lub pierników – jest biała, gładka i błyszcząca. to zwykle nie jest przygotowany na przyszłość, gdyż szybko twardnieje i jej sprężystość nie zostanie przywrócony. Nie dotyczy to tylko pierwszej receptury.

Trzy rodzaje konsystencji

Do ciast i ciastek oblodzenia mleko staje się bardziej elastyczna i gęsta niż pierników. Należy lekko rozprowadza i dobrze przylegać do powierzchni herbatnika. Deck Mounted ciasta są dozwolone grube smugi – to extra smaczne dekoracji.

Jeśli chodzi o ciasta, które Glazura koronki malowane, a następnie powinny być cieńsze, bo cieńszych linii, tym bardziej piękny produkt.

Trzeci przypadek stosowania glazury – dekoracji domów z piernika. W tym przypadku jest to tintable barwniki spożywcze. Nie należy opróżnić z elementów konstrukcyjnych, pęknięć i zbyt cienkie lub grube.

Jak widać, mleko lukier jest inna. Z kucharzem trwa bardzo wyważone podejście, a nawet coś w rodzaju instynktu. Uczenie się desery oszklenia jest możliwe tylko metodą prób i błędów. Nasze zalecenia są wielokrotnie testowane empirycznie przez wielu kucharzy. Mamy nadzieję, że pomogą one w swoich kulinarnych eksperymentów, a także poradzi sobie z zadaniem.

Sekret prawidłowej konsystencji

Aby zrozumieć, jak zrobić glazury mleka lepki, jednorodna i biały bez dodatku mleka lub kolor, trzeba radzić sobie z technologią. Po lukier – jest, w rzeczywistości, syrop cukrowy, jak jest znane, ma tendencję do krystalizowania lub scukrzania. W produkcji przemysłowej zmaga się z tej nieruchomości przez dodanie inwertowany syrop cukrowy lub melasy. W domu, jest to bardziej wygodne w użyciu kwasu cytrynowego do tego celu. Ona jest bardziej melasa i syrop ivertnogo, ale znacznie lepiej zachowuje strukturę kryształów cukru. Kwasu cytrynowego do domu pieczenia trzeba sporo, więc nie będzie zbyt uciążliwy dla swojej torebce. dodaje się podczas gotowania syropu.

kryształki cukru w szkliwo jest bardzo mała, nie do odróżnienia dla oka – ponieważ niektóre glazury i wygląda miękkie i kremowe.

Przepis 1 (klasycznych)

Przygotowując glazury pozostawi 250 g cukru i 30 g soku z cytryny. Woda jest pobierana w odniesieniu do cukru, jak jeden do trzech. Ta minimalna ilość wody, w których cukier jest całkowicie rozpuszczony. W naszym przypadku wynosi 80-90 Stosunek składników jest dowolna, a – gotowość szminka określone podczas gotowania syropu i odparowanie nadmiaru wody. Jeśli jest zbyt dużo, to jest lepiej niż za mało – wystarczy przytrzymać syrop na ogień nieco dłużej.

Pierwszy etap

Wziąć neemalirovannuyu szalkę o grubości dna i wlano do niej cukru. Wlać wodę i postawić na małym ogniu. Mieszać do rozpuszczenia cukru.

Zrób silny ogień i przynieść syrop do wrzenia. Od czasu do czasu umyć ściany skrzepów cukru PAN. Jest to wygodne, aby pędzel silikonowy. Jeśli skrzepy nie są myte, a następnie wpadną przygotowanej polewy i cukier krystalizuje szybko w grubych frakcji. W produkcji cukru z pomocą gotowych kryształów cukru, dodaje się do syropu, szukając otrzymanie kryształów cukru o tej samej wielkości i kształtu.

Niech pokipit syropu 4-5 minut. Następnie zmieszano z nią kwasu cytrynowego.

druga noga

Teraz nadszedł czas, aby określić, które z syropu. Wszystko musi być zrobione bardzo szybko i starannie. Po pierwsze, ponieważ każdy dodatkowy sekund wpłynie na jakość glazury, a po drugie, dlatego, że jest gorące i lepkie – można dostać poważne ozhog.

Gotowość Test jest zdefiniowana w następujący sposób. Konieczne jest, aby przygotować z wyprzedzeniem miskę z zimną wodą – w to upuścić łyżeczkę z syropem i sprawdzić jej miękkość. W tym celu łopatka trzecią łyżeczki syropu i upuść kilka sekund w wodzie. Natychmiast zdjąć i dokładnie pamiętam. Jeśli można rzeźbić miękką piłkę – natychmiast zdjąć syrop z ognia. On jest gotowy. Teraz nadszedł czas na kolejny etap.

Etap trzeci

Aby uzyskać klarowny syrop stał się mleczno-białą glazurą, należy wstrząsnąć. Sprawa jest prosta. Glazura klasyczny ugniata do stanu białym kremem rozciągając jej nóż porcelana na marmurowej płycie.

Szkliwo wylewa się na planszy. Następnie nóż jest podnoszony, przeniesiony i opuszczana do położenia, aż stanie się jednolicie biały. Proces ten jest dość długi. Jeśli istnieje mikser i porad dla pokonując ciasta można ciąć na kilka razy.

Aby pracować z mieszalnika trzeba wziąć dwie miski o różnych rozmiarach – duża oddanie lodu i wlać trochę syropu. Pożądane jest również, aby wlać duże (o wielkości kasztana) kawałków lodu. Glazura bić z lodem. będzie topnieć glazury i cool, ale woda nie mieszają. Wystarczy wlać go wtedy. Ubiciu lodów zmniejsza konwersję syropu szkliwa 10-15 minut, mieszając marmur trwa co najmniej 40 minut.

Ustalić, że szkliwo jest bardzo prosta. Widać to przy okazji syrop zmienia swoją konsystencję i kolor. Gdy okazuje biały, zatrzymać kij i to będzie łatwe do formowania, jak podgrzewanym gliny, glazura jest gotowy. Owinąć ją wilgotną ściereczką i umieścić w plastikowym pojemniku. Po jednym dniu, wisienką jest ustabilizowana, a to może być używane – tylko trochę ciepło się na łaźni wodnej lub w pobliżu ciepłego baterii. Może być stosowany zarówno przy pomocy łopatek powierzchnia herbatniki rozprowadzania i umieszczenie tulei, wytłaczanie cienkiej nici i rysunek.

Glaze wykonane na tym przepisie, można przechowywać w lodówce przez czas nieokreślony.

Potem – jeszcze trzy recepty. Są one znacznie łatwiejsze do pierwszego, ale w smaku i wyglądzie, nie przyznają.

ptasie mleczko

Szybkie i łatwe do przygotowania glazury marshmallow. W przeciwieństwie do klasycznej receptury, który jest podany powyżej, nie jest przechowywany przez dłuższy czas. Jest stosowana bezpośrednio. Główną zaletą jest to, że szkliwo może to zrobić nawet początkujący. Zawsze okazuje się gładka, miękka i sferoidalnego. Z góry zamarza, ale wewnątrz pozostaje wilgotny i miękki. Z tego powodu, jeśli plany obejmują dekoracyjne ciasto zraszanie lub ciasto, to powinno być zrobione bardzo szybko, aż polewa nie traci lepkość. Nawiasem mówiąc, jest to mleko glazury do ciast pasuje najbardziej.

Aby przygotować trzeba brać pakiet 100-gramowej lekarski, łyżkę masła w tej samej ilości soku z cytryny i od 120 do 150 g sproszkowanego cukru. Sekret doskonałej konsystencji glazury jest użycie cukier puder. Piasek – w każdym przypadku! Zamiast tego, można wziąć marshmallows marshmallow, cukier puder, ale nie można zastąpić. Jej chrupiące kryształy zepsuć cały deser. Przygotowanie glazury i to bardzo szybko, tak że nie jest to spalić, należy użyć łaźni wodnej.

W małym garnku wlać marshmallows, dodawanie oleju i kwas cytrynowy. Obniżyć ten PAN w większym pojemniku z gorącą wodą. Postawić na ogniu. Wymieszać. Po Zafir topi się, rozpocząć wlać proszku. Wszystko wymieszać. Gęstość jest określana empirycznie. Zbyt cienki stechot z herbatniki i bardzo gruby, będzie trudne do zastosowania.

Zalać gorącą szkliwa ciasto, posypać wierzch kolorowe żelki i pozostawić do stwardnienia. Po kilkudziesięciu minutach glazura nabyć tzw prezentacji.

Z kremowym smakiem i aromatem waniliowym

Mleczno-białą glazurą z kremowym smaku można otrzymać działając na pierwszej receptury, ale zamiast wody wziąć mleko. Kwas cytrynowy nie jest dozwolone, ponieważ natychmiast mleko zsiadłe i bez pudru nie będzie działać. Zamiast używać kwasu lub syrop syrop glukozowy. Gotują glazury będzie miała trochę więcej czasu, ale to nie jest gwarantowane do krystalizacji. 50 g masła dodany na końcu obróbki cieplnej, woli błyszczącą glazury i wanilinę – aromatyczny. Gotowość glazury można sprawdzić w następujący sposób: kapać trochę glazury w szklance zimnej wody. Jeżeli spadnie na dno jak grube placki, więc gotowe. Stosuje się go z pędzlem w kilku warstwach.

Z czekolady

Białe szkliwo mlecznej czekolady jest po ciastka, ciasta lub ciasta jest upieczone i ochłodzono. To nie ma przyszłości. Oczywiście zamrożony niebieskiego mogą być zwrócone w stanie ciekłym, ale jest długie i pracochłonne. W zasadzie pre-made tylko wisienką na pierwszej receptury.

Dla mleczarni Przerwa czekolady czekolady (100 g) i umieścić w szalce. Umieścić miskę w misce z wrzątkiem. Istnieje również dodać trochę mleka (30-40 g) i cukier puder (175 g). Mieszano aż do całkowitego ujednorodnienia. Zastosuj glazury, dopóki jest ciepło.

Ciemna czekolada zamieni brązowy i biały – dość tradycyjną białą mleczną glazury. Receptura i technologia przygotowania, oraz tym, że w obu przypadkach taki sam. Jedyny warunek – w czekoladzie, z oczywistych względów, nie powinno być żadnych orzechy, ryż dmuchany i kandyzowanych owoców.

Cukiernie powiedzieć, co ugotować dobry szkliwo jest łatwe, ale po raz pierwszy to nigdy nie zawodzi. Powodem, dla którego gęstość szkliwa i grubości wszystkie znajdują się w inny, ponieważ właściwości syropu zależy od każdego drugiego, temperatura płomienia palnika, nawet grubość i średnicę w dolnej części naczynia. W tym celu musimy być przygotowani. Właściwa konsystencja osiąga się zazwyczaj tylko z drugiej lub trzeciej próbie.