283 Shares 8414 views

Sanatorium (Svaliava, Zakarpattia): "Kwitki Połoniny", "Sunny Zakarpacie", "Krishtaleva Dzherelo". Leczenie i odpoczynek na Ukrainie

Sanatorium strefa obejmuje praktycznie całą dzielnicę Swalawa. Klimat umiarkowany Continental, charakteryzuje się brakiem ostrych wahań temperatury i wiatru. źródła mineralne korzystnie grupa wodorowęglan-węglan sodu. Sanatorium (Swaljawa) oferują kompleksowe leczenie dużej grupy chorób.


informacje ogólne

Miasto Svaliava położony w zachodniej części Karpat. W dzielnicy Svaliava, istnieje ponad sto źródeł mineralnych, szacowana wieku – około 65 milionów lat. Pierwsza wzmianka o mieście pojawiła się w kronikach 12 wieku. O uzdrawiającej mocy wód podziemnych Karpat był znany w starożytnej Bizancjum i regularnie proszony królów węgierskich, aby dostarczyć je do sądu.

Główne czynniki naturalne:

 • Czysty góra powietrza nasycony iglastych fitontsidami.
 • źródła mineralne pochodzenia naturalnego.

Sanatorium (Swalawa) oraz ośrodki znajdują się daleko od centrum miasta, w miejscach, gdzie nigdy nie było zakładów przemysłowych, nie ma katastrofy ekologiczne lub technologiczne.

„Kwitki Połoniny”

Sanatorium „Kwitki Połoniny” znajduje się na brzegu rzeki Pini w czystej ekologicznie okolicy. Teren zakładu zajmuje około 10 hektarów. Sanatorium jest otwarty przez cały rok. Ośrodek terapeutyczny rekreacji profilu:

 • choroby przewodu pokarmowego (żołądka, funkcjonalna niestrawność, wrzody trawienne, zapalenia okrężnicy, choroby wątroby, pęcherzyka żółciowego i przewodów, itp).
 • Choroby Endocrinology (pierwotne otyłość, cukrzyca typu dwa, dna moczanowa).
 • Choroby układu mięśniowo-szkieletowego.
 • chorób ośrodkowego układu nerwowego (VVD, neurasthenia, itd.).

Lista procedur obejmują leczenie wodą mineralną ( „Luzhanska-4”, „Luzhanska-7”, „Polana Kvasova”), kąpiele mineralne, kilka rodzajów pryszniców terapeutycznych, masaże, tradycyjnej fizjoterapii i leczenia sprzętu, pomocy medycznej na zaleceniami lekarza prowadzącego. Sanatorium „Kwitki Połoniny” jest wyposażona w nowoczesny Medtehnika, przeprowadzono badania laboratoryjne w kluczowych obszarach diagnozy. Consulting warunkiem następujących specjalnościach medycznych: endokrynologia, ginekologia, vertebrology, pediatria, urologii, etc.

Zakwaterowanie i czas wolny

Oferuje zakwaterowanie dla dwóch budynków „Kwitki Połoniny» i «Suzirya”, całkowita liczba miejsc wynosi 400 sztuk. W przypadkach przewidzianych w jedno-, dwu- i trzypokojowe 3 kategorie dla komfortowego pobytu: standard, deluxe oraz apartamenty. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę, lodówkę, telewizję kablową, klimatyzację, suszarkę do włosów, żelazko, czajnik elektryczny. Posiłki w sanatorium trzy razy dziennie, w zależności od „bufet”.

Wypoczynek w szpitalu jest przez kino, odkryty basen, plac zabaw, stół bilardowy, biblioteka. Nie jest w pełni wyposażona plaża, miejsca do wędkowania w zimie w pobliżu ośrodka działa windę na wysokości 400 i 800 metrów. Działamy nieprzerwanie wycieczki. Koszt zezwolenia z podstawowym cyklu leczenia obejmuje pełną płytę (płyty) oraz w pomieszczeniu, w toku postępowania.

"Sunny"

Ośrodek „Słoneczny” położony jest w miejscowości Polana (Zakarpacie), Pini, w dolinie, w pobliżu źródła wody, takie jak węgiel „Kvasova Polana”. Jest to nowoczesny kompleks, który obejmuje 44 pokoi do przesiedlenia. W pokojach znajdują się: luksus, standard, deluxe, apartamenty rodzinne.
Profil medyczny: Choroby gastroenterologiczne, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, chorób układu nerwowego, otorynolaryngologia. Oprócz usług medycznych w uzdrowisku oferuje zabiegi zdrowotne w strefie uzdrowiskowej w kierunkach:

 • „Polana kvasova” źródłem wody.
 • Masaże, siłownia, basen, taras słoneczny.
 • Aromaterapia i fitovanny, Haloterapia.
 • ozonoterapia, grota solna.

Wszystkie procedury towarzyszą wysoko wykwalifikowanych pracowników, terminy są wydawane po konsultacji z lekarzem. Medical Center kompleks składa się z: inhalacji kolonogidromat 3 gatunki pryszniców leczniczych 6 typów wanien, ozokeritotherapy, fizykoterapii z 7 innych zabiegach sprzętowych. Ośrodek „Słoneczny” jest wyposażony w sprzęt diagnostyczny, pozwalający na przeprowadzenie badań klinicznych w celu potwierdzenia, czy poprawne wyjaśnienie diagnozy.

W sanatorium są dwa pakiety taryfowe „Wellness” i „medyczne”, ale jeśli nie chcesz korzystać z pakietu usług zdrowotnych, to można uregulować na stopie pokojowej. Pełne wyżywienie jest dostępna dla wszystkich i zapewnia pełne wyżywienie żywności dietetycznej.

"Krishtaleva Dzherelo"

Sanatorium „Krishtaleva Dzherelo” został założony w 1984 roku w miejscowości dzielnicy Solochin Svaliava. W szpitalu terytorium ma swój własny pokój pompy z wodą „Luzhanska-12” i „Luzhanska-3P”. Pokoje są skoncentrowane w jednym budynku mieszkalnego na 164 miejsc. Rozliczenie jest możliwe w 1-, 2-, 3-osobowe pokoje, jak również zapewnienie apartamenty z dwoma sypialniami i zwiększony komfort. Wszystkie pokoje są wyposażone w łazienkę zamieszkania. Pokoje typu superior wyposażone są w lodówkę, TV. Trzy posiłki dziennie, dieta, wliczone w cenę, a także opieki medycznej. Ponadto, każdy może otrzymać dodatkowe zaplecze odnowy biologicznej na zasadach komercyjnych.

wygodne odzysku

Balneocomplex ośrodek „Krishtaleva Dzherelo” przyjąć pacjentom w następujących wskazaniach: choroby układu pokarmowego, choroby nerek, choroby płuc, choroby układu hormonalnego. Opieka medyczna jest jednym z najlepszych w Karpatach i zapewnia klientom kilka rodzajów masaży, hydroterapii (pitnej na rozwiniętym systemem, kąpiele mineralne), inhalacje, kilku rodzajów pryszniców terapeutycznych procedur aparatura i diagnostyki. Diagnoza i recepta leczenia są przeprowadzane po dokładnym zbadaniu. Odbiór naśladują specjalistów: gastroenterolog, internista, ENT, urolog, klimatoterapevt, ginekolog.

Wszystkie ośrodki zdrowia (Swalawa) w Zakarpaciu zaoferowania oprócz poprawy procedur i pełnego wrażeń wypoczynku. Sanatorium „Krishtaleva Dzherelo” nie jest wyjątkiem, gdzie można spędzić wolny czas z pożytkiem dla, infrastruktury, która obejmuje:

 • Sauna, siłownia, gabinet masażu.
 • Sporting otwartą przestrzeń, baseny (kryty i odkryty), siłownia.
 • Biblioteka, kino.
 • W zimie, wyciągi narciarskie, stoki narciarskie, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
 • Jazda konna, trekking, wędkarstwo, opcjonalnie – polowanie.
 • sala konferencyjna, parking.

Ośrodek działa przez cały rok, a tempo leczenia różni się w zależności od sezonu.

Ośrodek zdrowia w Zakarpattia

Ośrodek „Słoneczny Zakarpacie” został założony w 1965 roku, z. dzielnica Polana Swalawa. Obok terytorium sanatorium jest rzeka Malaya Pinya. Kompleks składa się z trzech budynków hotelowych: „Saffron”, „Koktajl”, „Główny budynek”. Kategorie rodzaje pokoi: standard, mniejsze apartamenty. Pojedynczy orzeźwienie, podwójne, potrójne, aby zapewnić numery seryjne obudowa dwa i trzy. Łączna liczba miejsc noclegowych – ponad 500 jednostek.

Profil medyczny przewlekłe choroby układu pokarmowego, choroby metaboliczne, choroby endokrynologiczne i choroby układu krążenia, choroby ośrodkowego układu nerwowego, choroby górnych dróg oddechowych, zaburzeń układu moczowo-płciowego, ogólnego stanu zdrowia. Główny czynnik leczniczy jest środowisko i sprężyna wody mineralnej „Polana Kvasova” (wodorowęglan-węglan sodu Grupa z włączeniem składników aktywnych fluoru i boru) znajduje się na miejscu, dalszy Polana sat. Profil sanatorium zapewnia zabiegów odnowy biologicznej i zabiegów.

Poprawa w przepisach

Pomoc medyczna zapewnia przyjazny personel składający się z 23 lekarzy i ponad pięćdziesięciu personelu medycznego. Prywatne centrum medyczne i diagnostyczne pozwala gościom uzyskać profesjonalną pomoc, porady i leczenia korekty na podstawie aktualnych wyników. Skomplikowane procedury uzdrowisko „Sunny Zakarpacie” obejmuje kilka rodzajów kąpieli mineralnych, masaże, zabiegi fizykoterapii klimatoterapii użyciu nowoczesnego sprzętu, poprawę gimnastyka, spa.

Cały zakres strefy spa Svaliava (region zakarpacki) koncentruje się na dostarczaniu balneoterapii, z których jeden ważny aspekt jest terapia dieta. W „Sunny Zakarpaciu” goście są zapraszani siedem menu dietetyczne, wybrać najlepszą opcję, aby pomóc lekarzowi. Restauracja czynna jest dla zwiedzających.

Infrastruktura dla spędzania wolnego czasu: kort tenisowy, tenis stołowy, boisko do siatkówki, boisko sportowe, boisko do piłki nożnej, basen odkryty. W zimie – wyciąg narciarski oraz wypożyczalnia sprzętu. Oferuje wycieczki, biblioteka koncerty.

Sanatorium (Swalawa) oferują ugruntowaną tradycję dostarczania procedur zabiegowych i zdrowotne. Na Zakarpaciu każdy znajdzie okazję odpocząć, naładować swoje nowe moce, otrzymane jakości balneoterapii. Pielęgnacja Karpaty fascynuje i urzeka od pierwszego wejrzenia, nie ma złej pogody, czy zły sezon. Natura w tych częściach – główny uzdrowicielem.