781 Shares 1844 views

Caterpillar rolnica gwoździarka – bardzo żarłoczne szkodniki

Miarki – największa rodzina motyli. Do tej pory istnieje ponad 30.000 gatunków. Najprawdopodobniej ta nie jest ostateczna – będzie wzrastać.


Wszelkiego rodzaju grubych włosków posiada miarkę na grubym brzuchu, ze to ich misja wydaje się być „miękki”. Łopatka-gąsienica – to larwy motyla. Są bardzo żarłoczne i dlatego mają dobrze rozwiniętą gębowego gryzienie typu. Na dolnej wardze są one zlokalizowane gruczoł, tworząc specjalny, błyskawicznie twardnieje w płynie powietrza. Z tych nici pająka tkają kokony przymocowanych liści.

Pod koniec swego rozwoju Cutworm gąsienic przekształcić poczwarek, które różnią się pod względem wielkości i kolorze. Wszystkie one nieruchome, gwałtowne ruchy mogą tylko brzuch. Mają kształt jajka, pokryte gęstą powłokę.

W masowej hodowli gąsienica cutworm może spowodować ogromne szkody ogrodów, pól, lasów. Na przykład na Ukrainie w 1924 roku, rzepa gąsienice ćmy zniszczyli tyle ziarna, że może to być część ładunku kolejowej 100 kilometrów długości.

Na gruntach prywatnych jest najczęstszą gąsienica rzepa ćma. Jest gruby, jasnobrązowy lub szary, nie do odróżnienia na ziemi. Ta złośliwa zaraza wielu kultur. Buraki, ziemniaki, pomidory, kapusta, kukurydza, ogórek, itd. Jedzenie jest prawie wszystko, a nocą. W ciągu dnia ukrywa pod liśćmi lub w glebie. Na sezon rozwija się w dwóch pokoleń.

Caterpillar szufle może ciąć rośliny, jak krykiet mol, aw korzeniach pałaszować cała pusta. Nadziemnych części roślin, które są w pobliżu do gleby, może być również uszkodzony. Nie wahaj się go wziąć i zasadził ziarno, dlatego istnieje duże łyse plamy na posadzeniu.

Kapusta, gamma-miarka, i wiele innych rodzin Lepidoptera Motyl i szkody w rolnictwie i uszkodzeń ziarna nie tylko rośliny, ale również zebranego ziarna. Na plantacjach leśnych jest najbardziej niebezpieczny miarka sosna, którego gąsienica żywi się wyłącznie na sosny.

Najbardziej skutecznym sposobem radzenia sobie z tego żarłocznego szkodnika – głębokie gleby kopanie w bagnetowym łopatą, a zarówno jesienią i wiosną. Latem trzeba często rozluźnić glebę między rzędami upraw. Widząc uszkodzonych roślin należy wykopać ziemię wokół niego, na pewno nie pojawi się gąsienica rolnica gwoździarka.

Gdy rozkład masy trzeba uciekać się do preparatów owadobójczych, takich jak „Decis”, „Bazudin”, „Akhtar” i wsp., Can 10 litrów wody ma połowę jego dawkę, a około 100 g mocznika. Takie rozwiązanie powinno być rozpylane i sadzenie gleby wokół nich. Korzyści podwoi: Caterpillar szufle zginie, a rośliny dostać nawóz.

Trzeba podczas masowego lotu na miejsce przynętę (rozcieńczony z dżemem zbiorników wodnych) w celu zmniejszenia liczby jaj i motyli. Treści będą musiały być okresowo wymieniane, a złowione motyle zniszczyć.

Można użyć nieszkodliwe metody biologiczne – zwolnić Trichogramma (owada, który niszczy jaja miarki). Są one sprzedawane w sklepach, a liczba zwierząt na jednostkę roślin. Być może jedna kwestia drapieżników kolegi nie wystarczy. Następnie, po 6 dniach procedurę należy powtórzyć.

Wygraj gąsienice Cutworm i zapisać uprawa jest realne, zwłaszcza wiedząc, ich sposób życia i metod walki.