361 Shares 3776 views

Grzybica paznokci: leczenie jest długie, to lepiej nie chorować

Od tej choroby nie umierają, ale może uczynić życie bardzo nieprzyjemne. Mamy tu do czynienia z paznokci choroby kierownika, który powoduje ból, ograniczenia w niektórych rodzajach pracy i, ogólnie, pogorszenie jakości życia. W tym artykule można przeczytać o grzybicy, leczenie i profilaktykę.


Istnieje kilka form choroby. Początkowo najczęstszą przyczyną choroby grzyb migruje do podeszwy stopy do paznokci przenika go przez obrąbku. Stan zapalny, który występuje w tych obszarach, prowokuje klasyczny przejaw tej odmiany choroby – żółty paznokieć.

W drugiej postaci patogen wnika bezpośrednio do płytki paznokcia, więc strata biały kolor nie zdarza się bardzo głęboko.

Gdy trzeci rodzaj grzyba na paznokci przychodzi poprzez naskórek, ale to zdarza się rzadziej. W tym głęboko dotkniętych części płytki paznokcia u podstawy paznokcia.

Kiedy uderzył całego paznokcia, rozpoznano łączną grzybicę paznokci. Leczenie w tym przypadku nie jest bardzo różni się od leczenia w poprzednio wymienionych.

Czasami nazywany Candida grzybicę paznokci, ale jest to zwykle u osób z problemami układu odpornościowego systemie lub przewlekłych chorób zapalnych paznokci. W takich przypadkach, candida – wtórną przyczyną.

Choroba jest powszechnym – około połowa wszystkich chorób paznokci – przypadki grzybicy paznokci. Bardziej prawdopodobne, że osoby starsze, niż dorośli. Więcej dorosłych niż dzieci.

Jak leczyć grzybicę paznokci? Konkretny schemat zależy od odmiany choroby, liczba dotkniętych paznokci i nasilenia zaburzeń. Jeśli patogen przeniknęła do paznokci od jedynego lub poprzez naskórek, leczenie miejscowe nie ogranicza się do osiągnięcia sukcesu. Razem leczenie grzybicy paznokci wymaga również system. Jedynie w przypadku powierzchownego grzybicy paznokci pomaga bardziej prostych środków. Tak, jak w leczeniu grzybicy paznokci?

Idealnie, lekarz łączy leczenie ogólną i lokalną, ponieważ jeśli ograniczyć się do choroby lokalnym mogą wrócić i stać się silniejszym. Choroba nieprzyjemne, leczenie grzybicy paznokci, choć nie bardzo bolesne. Oto tylko siebie nie pomoże – jeśli rozmaz krem mógłby przygotowania do ogólnego leczenia są niedostępne, a dawka powinna być przepisany przez lekarza. Nie szukać środków ludowej, należy natychmiast skontaktować się z licencjonowanym lekarzem. Oczywiście, życie nie jest zagrożone przez choroby, ale można przedłużyć sobie cierpienie, a może stracić pieniądze na wątpliwych środków.

Narzędzia dla ekspozycji powierzchniowej (Amorolfinę, bifonazol) nie są w stanie przeniknąć na tyle głęboko, aby zniszczyć patogen, dlatego są one stosowane tylko wtedy, gdy płytka paznokcia lekko uszkodzony lub jeśli pacjent nie może tolerować żadnego leczenia. Ale to jest bardzo, bardzo rzadki przypadek.

Cyklopiroks lek przenika głęboko, ale indywidualnie nie może również pomóc, więc fundusze mają do wyboru lekarza i brać pod uwagę sytuację każdego pacjenta indywidualnie. Lek ten jest jednak bardzo skuteczny w zapobieganiu nawrotom i zwykle jest stosowany po leczeniu systemowym.

leczenie ogólnoustrojowe otrzymuje fundusze przez usta, mają wpływ na cały organizm. leków, takich jak na itrokonazol i terbinafina (lamisil). Leki te otrzymuje wcześniej stosowane, ponieważ są one bardziej skuteczne i mniej surowość skutków ubocznych, jak również leczenie jest większa niż po potraktowaniu leki pierwszej generacji. Jest też nowy lek flukonazol. Jednak najbardziej skuteczny – teribinafin, może zmniejszyć nasilenie choroby po kilku dniach, przynosząc ulgę.

Najlepsza profilaktyka – higiena banalne. Jest to szczególnie ważne, aby nie nosić czyjeś buty, a w sercach publiczności w użyciu gumowe kapcie, a także dokładnie wyczyścić podłogę, zanim postawił stopę na nim, nawet w kapciach. grzybica paznokci leczenie polega na długim (czasami więcej niż rok do całkowitego wyleczenia), więc dlaczego leczyć, jeśli nie można zachorować?