787 Shares 4907 views

Jak jest wymiana paska rozrządu VAZ-2109?

Rozrządu (mechanizm dystrybucji gazu) paska – to urządzenie zawiera silnik skoku. Bez niej nie można uruchomić żadnego nowoczesnego silnika. Z założenia określonej części jest zamknięty pas gumy, której powierzchnia wykute małych zębów lub innych nierówności, które zapewniają synchroniczną pracę wałów silnika, włącznie z wału korbowego i wałka rozrządu. Ale prędzej czy później ta część zapasowa zostanie usunięta, rozciągnięty, podarte i po prostu się nie powiedzie. Jedynym wyjściem z tej sytuacji – zakup nowych części. W tym artykule dowiemy się, jak wykonać paska rozrządu instalacja VAZ-2109.


Jakie narzędzia są potrzebne do tego?

Dla części zamiennych dla nowego potrzebujesz nowego napinacza, pas, i, oczywiście, zestaw narzędzi samochodowych (w tym przypadku musimy klucze).

Jak jest wymiana paska rozrządu VAZ-2109? proces stopniowego

Najpierw musimy usunąć starą pozycję przed zainstalowaniem nowego. Aby to zrobić, należy zdjąć osłonę paska, używając klucza 10. Następnie, używając klucza 13 odcinek osłabić. Następnie trzeba postawić samochód na poziomym podłożu i za pomocą podnośnika podnieść przednią część urządzenia. Najlepiej jest skupić się na prawym kole. Ważne jest, że pojazd jest zawsze na hamulec ręczny.

Po wybraliśmy do samochodu, przy użyciu ballonnika i rury wyodrębnić koła pasowego wału korbowego. Następnie przejdź do osłabienia napinacza. Żaden z wymiana paska rozrządu VAZ-2109 nie jest kompletna bez tej procedury, jak to wtedy daje nam możliwość usuwania pas (warunki pracy zawsze jest pod napięciem). Aby to zrobić, trzeba odkręcić nakrętkę napinacza kluczem na 17. Jest to konieczne, aby rozważyć jeszcze jeden niuans – w połączeniu z instalacją nowego pasa, należy wymienić rolkę.

Montaż nowych części

Tak, ze starym pasie, pożegnaliśmy, a teraz mamy do czynienia z nowym wyzwaniem – montaż i napinanie części. Co do dokręcania śrub, tutaj trzeba produkować wszystko w taki sam sposób jak przy usuwaniu starych szczegółów, tylko w odwrotnej kolejności. Niektóre problemy mogą pojawić się przy rozciągnięciu. Wymiana paska rozrządu VAZ-2109 w nowej jest zawsze towarzyszy obracanie koła napinającego. Główną rzeczą do rozważenia – WHA „nine” wszystkie te szczegóły są skręcone w prawo i nic więcej. Następnie należy zamocować pasek, za pomocą śrubokręta i kilku śrub. Wszystko, na tym etapie, zastępując pasek rozrządu VAZ-2109 nowy kompletny.

I wreszcie, wymiana zasobów

W odniesieniu do zastąpienia zasobu, jakości części powinna trwać około 51-55 tysięcy kilometrów. Po tym, ponownie musiał dokonać wymiany. Ale nie należy zapominać, że w trakcie trwania integralności pasa musi być bardzo ostrożny, aby postępować w przypadku najmniejszej wady niezwłocznie wymienić zużyty udział w nowym. Pamiętaj, że zaniedbanie tej zasady może doprowadzić do nieprzewidywalnych następstw, do zakupu nowego silnika.