865 Shares 8217 views

Środki przeczyszczające. Instrukcja obsługi „Slabilen”

Lek „Slabilen” odnosi się do leków przeczyszczający. Substancja czynna – pikosiarczan sodu. Terapeutyczny efekt środka pojawia się po dziesięć lub dwanaście godzin po spożyciu. Jeśli lek jest podawany doustnie, nie poddana absorpcji z przewodu pokarmowego, nie jest metabolizowany. Pod wpływem mikroorganizmów zasiedlających jelito, aktywny składnik ulega hydrolizie. W wyniku tego aktywna forma jest ukształtowana, co powoduje pobudzenie receptorów w błonie śluzowej jelita grubego i zwiększonej perystaltykę nim.


powołanie

Instrukcja obsługi „Slabilen” zaleca leku zaparcia związanych z niedociśnieniem i słabą ruchliwością okrężnicy. Lek może być podawany do regulacji krzesła na ziemi odbytnicy, hemoroidy, szczeliny odbytu. Leki zalecane w okresie przygotowawczym przed badań radiologicznych i instrumentalnych, a także przed operacją na terenie odbytu.

Przeciwwskazania

Instrukcje użytkowania „Slabilen” nie zezwala na stosowanie leku w pierwszym trymestrze ciąży, w przypadku nadwrażliwości. Terapia jest przeciwwskazany u pacjentów z zaciśniętym przepukliny, niedrożność jelit, spastyczne zaparcia, ostrych schorzeń o charakterze zapalnym w narządach jamy brzusznej. Nie zaleca się leki z bólem brzucha nieznanego pochodzenia, krwawienia z przewodu pokarmowego. Instrukcje dotyczące stosowania „Slabilen” Przeciwwskazania są również maciczny, dzieci (poniżej 4 lat), zapalenie pęcherza moczowego, odwodnienie wyraźny przepływ. Należy zachować ostrożność w leczeniu drugim lub trzecim trymestrze okresie prenatalnym okresie laktacji. W takich przypadkach leczenie jest określana przez stosowności eksperta. Leczenie powinno być nadzorowane przez lekarza.

Skutki uboczne leku „Slabilen”. Instrukcja użytkowania. opinie

Podczas terapii prawdopodobnie biegunka, bóle brzucha, niskie ciśnienie krwi. Lek może powodować osłabienie, drgawki, zaburzenia równowagi elektrolitowej i wody. Specjaliści jednak podkreślić, że te niekorzystne reakcje są rzadkie. W ogóle, lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów w różnych kategoriach wiekowych.

Jak wziąć „Slabilen”?

Początkowa dawka dla dorosłych – od 10 do 20 kropli. W przypadku uporczywego zaparcia mogą być podjęte po 30 kropli. Dzieci powołać 5-8 krople. Lek zaleca się przyjmować przed snem z wodą.

Aby uzyskać więcej informacji,

W przypadku przedawkowania u pacjentów mają uporczywa biegunka, odwodnienie, zwiększenie innych efektów ubocznych. W przypadku przewlekłych zatruć prawdopodobnym niedokrwienia błony śluzowej, wtórnego hiperaldosteronizmu, uszkodzenia kanalików nerkowych, kamicy moczowej. W takich stanach przypisanych otrzymujących leczenie objawowe, przeciwskurczowe. Instrukcje użytkowania „Slabilen” nie zaleca się pić leku dłużej niż dziesięć dni bez konsultacji ze specjalistą. Leczenie dzieci powinny monitorować pediatrą.