886 Shares 1245 views

Łapanie ASP i sekrety udanego połowu ostrożnych drapieżnika

Łapanie asp – jest sztuką. Kto nie kocha drapieżnika hałas jest bardziej prawdopodobne, aby przejść na przynętę dla kogoś, kto nie wybiera tradycyjne miejsca do wędkowania. Więc uprzejmie odsłonić tajemnice połowów, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty asp polowanie.

„Miejsce Fish”, albo gdzie mieszka predator

Przede wszystkim konieczne jest, aby zaopatrzyć się przed połowu klenia z łodzi i lornetki nie są bardzo głośny silnik. Są one niezbędne do zapewnienia, że dystans, będąc w wodzie, zobaczyć mewy krążące nad powierzchnią – pierwszy znak lokalizacji asp. Zauważyliśmy je? Następnie zajrzeć do lornetki, to znalazłeś żądany obszar szanse. Nie spiesz się zbliża, niech mewy zejść jak najniżej do wody. Tylko w tym przypadku prawdopodobieństwo, że asp rybacka uda, świetnie. To się po prostu pamiętać, że ptaki powinny tworzyć lejek, a nie Chmura (tak mewa okoń łowiectwo).

Jak rzek powinny dać pierwszeństwo? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W płytkiej tętnic uchwyt Asp prowadzi się w odległości pół metra od powierzchni wody. W takich rzek drapieżnik podczas polowania kolejną rundę od dna do powierzchni. Pływać blisko ASP przy użyciu moc silnika nie jest konieczne, ryby mogą być przestraszony hałasu i ukryć. Ze względu na wystarczającą odległość zbliża się tylko siłą ruchu łodzi jest dwieście metrów, a następnie najlepsze wiosła wioślarstwo. Zbliżając się w odległości 70 metrów, można rozpocząć połów.

W głębokich rzekach ASP poluje na odległości około 4,5 m od powierzchni. Podejście do swojej stronie połowów wykonywane po stronie nawietrznej w odległości podobny do poprzedniego. Dlaczego musimy podążać wiatr? Odpowiedź jest prosta, w głębokich naczyń odlewniczych długość może przekraczać marginesu „zherehovogo kocioł”. Ponieważ udanego rzutu przynętą w dużej mierze zależy od siły strumienia powietrza. Pamiętaj, że w obu przypadkach, drapieżnik stosunkowo szybko uświadamia sobie, że to się zaczęło wzrok i pozostawić.

Spróbuj dostrzec kilka miejsc koncentracji asp. Następnie, w przypadku pogorszenia ryb na parkingu, można przejść do innego miejsca na chwilę, a następnie powrócić do pierwszego.

Co się złapać?

Idealnym wariant jest uważany Asp przędzenia rybacka 3-3.6 mz parabolicznej systemów i testu 20 g, ale przy początkowym dopasowanie długości pręta 270 cm. Żyłka żyłka powinna być miękka, o średnicy 0,3 milimetra. Najlepiej jest uważany vysokooborotisty cewka z przełożeniu 6,2: 1. Doświadczeni wędkarze jako przynęty Proponuję za pomocą jednego, że jego kształt przypomina młode ryby (długość powinna wynosić nie więcej niż pięć centymetrów).

Niektórzy wędkarze uważają, że asp rybackiej – test poziomu zawodowego na wykorzystaniu przędzenia. Dlatego decydując się na niego, należy używać tylko wysokiej jakości pręt.

Kiedy haczyk?

Najlepszą rzeczą jest łowienie kleni na wiosnę, lub raczej w środku – do końca maja, kiedy tarło jest skończona. tyle połysk przynęta do połowów „gone”. Tak łapać asp sprężyna może być przeprowadzone na przyrządzie z miękkiego tworzywa sztucznego przynętą. Jednak w połowie letnich połowów poważnie komplikuje i chce złapać tego drapieżnika należy zmienić przynętę. Powodem jest to, że drapieżnik staje się słaby z powodu pozornej łatwości znalezienia pożywienia. Niektórzy wędkarze zalecają stosowanie „kastmaster”, „trehgranku” i Devon na lepsze wabiąc.

feed porze roku, łowienie asp wirowania zależy od pogody i temperatury. Na kilka dni przed nadejściem cyklonu drapieżnika zaczyna aktywnie polować. W przeddzień zmiany pogody, on uspokaja i zmiana czasu jest aktywowana ponownie, ale nie na długo. W tym przypadku wyniki wędkarskie są trudne do przewidzenia, a zatem, jeśli cel jest jeszcze jeden haczyk, nie złapać asp w przesunięciu antycyklonu do cyklonu. Ta sama sytuacja, jeśli planujesz zimne przystawki przewidywanego lub mgły.

To wpływa na jakość złapać i porę dnia: Polowanie asp sensu noc, ale rano wędkarz może liczyć na aktywnym wędkarstwa.

Jak wyciągnąć?

Asp – silne ryby, i zawsze ma znaczący opór. Tak więc pierwszy opór to daje natychmiast po ukąszeniu, a następnie w pobliżu łodzi. Dlatego cewka sprzęgła poluzować zaliczkę. Ciągnięcie ryby mu czekać na moment, kiedy ona była trochę zmęczona. W takim przypadku należy podać asp trochę powietrza, utrzymując skrzela nad wodą. Po sprowadzeniu rybę do łodzi, nie posiadają bezpośrednio za głowę. Specjalistów zaleca biorąc rękę drapieżnika, ale tylko wtedy, gdy jest nad wodą.

Łapanie asp zapobiega generic zachowanie w każdym przypadku powinny być analizowane w celu skorygowania jego zachowanie i taktyka wędkarstwa.