732 Shares 2242 views

Lek „El-tyroksyna”: instrukcję obsługi, analogi, opinie

Lek „Al-tyroksyna” – syntetyczne hormonu tarczycy, tyroksyna analogiem naturalnego. Po otrzymaniu leku jest częściową konwersję tyroksyny do trójjodotyroniny, jodu hormon, który bierze udział we wszystkich procesach metabolicznych i ma znaczący wpływ na funkcje wielu narządów. Lek ten jest stosowany w przypadkach, w których istotne ograniczenie funkcji tarczycy.


Zastosowanie leków jest pokazany po wyjęciu tarczycy i jego wypustek tkanki w funkcji gruczołu nie jest osłabiona. Czasami lek jest przepisywany do ludzi, którzy mają podwyższone funkcji tarczycy, ale najpierw wykonać terapię do tłumienia wydzielania hormonów zawierających jod. U takich pacjentów po zastosowaniu „El-tyroksyny” stłumione proces generowania TTG, który bierze udział w syntezie tyroksyny.

uwalnianiu postać składników leków

„El-tyroksyna” jest dostępny w tabletkach. Substancja czynna jest lewotyroksyny sodowej. Kompozycję leku można przedstawić różne liczby podstawowych elementów, odpowiedni lek przepisane przez lekarza. Składniki pomocnicze przedstawiony glikolan sodowy skrobi, dihydrat wodorofosforanu wapnia, długołańcuchowe częściowe glicerydy, dekstryny i celulozy mikrokrystalicznej. Różną strukturę producentów składników pomocniczych może się nieznacznie różnić.

Farmakodynamika, farmakokinetyka, "El-tyroksyna"

Substancję czynną leku i tyroksynę, której wyjście występuje w organizmie, pełniący tę samą funkcję. „El-tyroksyna” przyczynia się do normalizacji procesów metabolicznych procesach rozwoju i wzrostu. Działanie leku zależy od zawartości substancji czynnej. Zastosowanie małych dawek „El tyroksyny” prowadzi do rozwoju działaniu anabolicznym, wyżej – musi zwiększyć komórek i tkanek zapotrzebowanie na tlen, stymulacja procesów oksydacyjnych, przyspiesza przemiany i podziału węglowodanów, białek, tłuszczów. Ponadto, przy dużych dawkach leku aktywuje ośrodkowy układ nerwowy, układ sercowo-naczyniowy.

Lek zaczyna działać po około pięciu dni po pierwszym zastosowaniu. Przez trzy do sześciu miesięcy ciągłej terapii jest możliwe, aby pozbyć się z rozlanym wolem lub zmniejszenia jej rozmiaru.

Absorpcja zachodzi głównie w jelicie cienkim, w wyniku otrzymania czczo tabletki wynosi nie więcej niż 80%, przy czym zastosowanie żywnościowego jest zmniejszona. Dobrze połączony z białkami osocza, „El-tyroksyna”, zestawienie wskazuje, że połączenie jest prawie 100%, a więc lek nie ma wpływu ani hemodializie lub hemoperfuzja.

Maksymalne stężenie składnika głównego jest zamocowana w korpusie po pięciu godzinach po podaniu leku. Częściowe usunięcie leku u pacjentów następuje w różny sposób, w zależności od poziomu hormonów tarczycy w organizmie.

W niedoczynności jego usuwanie odbywa się w dziewięciu lub dziesięciu dni, ze eutyreozy – sześć lub siedem, nadczynność tarczycy półtrwania płynie szybciej – w trzy lub cztery dni.

Około jedna trzecia dawki leku główny składnik złożony w wątrobie, podczas gdy szybko zauważyć współdziałanie z tyroksyny, który jest obecny we krwi. Występuje powstawanie metabolitów po spożyciu tabletki „El tyroksyny”. Instrukcje dotyczące korzystania z doniesieniami, że podstawowy metabolizm porcji narkotyków odbywa się w mózgu, mięśni, nerek i wątroby. Wydalanie metabolitów wytworzonych przez nerki i jelita.

Wskazania do stosowania preparatu „El Tyroksyna”

Substytucja jest oparty na wykorzystaniu tego leku przewidzianego u pacjentów z niedoczynnością tarczycy, stany różnych etiologiach, t. H. niedoczynnością (pierwotny, wtórny) występujące po operacji i stanu wywołanego za pomocą przyjmowania, które składają się z jodu , „El-tyroksyna” Instrukcja w sprawie stosowania pozwala na przypisanie w następujących przypadkach:

 • choroby mózgowo-przysadkowe;
 • Niedoczynność tarczycy wrodzona i nabyta;
 • eutyreozy wole;
 • Choroba Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa (obróbka w kompleksie);
 • z objawami otyłości lub niedoczynność tarczycy kretynizm, wraz z tymi samymi cechami;
 • eutyreozy rozrost (terapia skojarzona);
 • charakterze powtarzającym wole guzowate po resekcji schorzeń gruczołu brak (tabletki stosować profilaktycznie leku);
 • choroby nowotworowej (podstawienie i Leczenie podtrzymujące)
 • Nowotwory, które charakteryzują się tym, bardzo zróżnicowanych, hormonów, mają charakter złośliwy.

Leki stosowane do przeprowadzania testów diagnostycznych. Czasem ludzie biorą „El tyroksyny” odchudzanie brak problemów z tarczycy, ale lekarze nie aprobuje stosowania leku do takiego celu.

Przeciwwskazania do przyjmowania leku, „El-tyroksyny”

Lek nie jest podawany pacjentom z wrażliwością na jej części. Przeciwwskazania obejmują:

 • zawał mięśnia sercowego (ostrej fazy);
 • uruchomiony gipokortitsizm dotychczas nieleczonych lub nadczynność tarczycy;
 • zapalenie mięśnia sercowego, ostry charakter;
 • dziedziczne galaktozemię;
 • Zespół, który koliduje z absorpcją w jelicie;
 • niedoborem laktazy.

Lek stosuje się ostrożnie u pacjentów z cukrzycą, niedoczynnością tarczycy, gdy trudno płynie, który ma długi czas nie poddana obróbce, i choroby związane z uszkodzeniami układu sercowo

 • sredtsa choroba niedokrwienna serca;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • zaburzenia rytmu serca;
 • zawał mięśnia sercowego (historia);
 • miażdżyca.

Jeśli pacjent ma niektórych z tych chorób, dawka jest zmniejszana lub wybranego analogowego.

terapia

W trakcie leczenia środkiem dawek „EL-tyroksynę” dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie dowodów. Tabletki nie żuć, nie pić na czczo, co najmniej 30 minut. przed jedzeniem. U pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego i osiągnęła pięćdziesiąt pięć lat na 1 kg masy przypisano do maksymalnie 0,9 mg leku. Reszta jak od 1,6 | ig do 1,8. Na początkowym etapie oczyszczania, zalecana dawka leku dla pacjentów z niedoczynnością tarczycy, są następujące:

 • Pacjenci, którzy mają problemy z układem krążenia, przepisanym lekiem od 75 mcg do 150, co odpowiada dawce dobowej.
 • W zmianach sercowo-naczyniowych, a także starszych pacjentów otrzymujących lek w ilości 25 g. Po dwóch miesiącach dawkę zwiększyć do 50 mcg. Później, zmiana parametrów w tym samym przedziale, co zwiększa się do 25 g, dopóki nie zostanie ustalone optymalne ilości preparatu, a nie normalne TSH.

Jak zrobić „El-tyroksyny” w różnych przypadkach, konieczne jest, aby rozpoznać lekarza. Jeżeli stan naczyń i serca gorzej, konieczne jest, aby zmienić metodę w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego.

Przy niedoczynności wrodzona charakter dawki leku dobiera się w zależności od wieku. Najmniejsze pacjentów (do 6 miesięcy) podawano 25 mikrogramów leku, ale nie więcej niż 50, wymagana dzienna dawka wynosi od 10 do 15 mikrogramów na kilogram. Dzieci w wieku nie więcej niż 1 rok, mianować 50 mg na kg. Jeśli wiek pacjenta jest w zakresie od jednego do pięciu lat, minimalna dawka wynosi 75 mcg, ale nie więcej niż 100 mikrogramów. Po sześciu lat (dzieci w wieku poniżej 12 lat), dopuszcza się stosowanie środków 100 mcg nie przekraczającej dawkę 150 ug. Inne dzieci Pożądana dawka jest wybrana w zakresie od 100 do 200 mikrogramów.

Podczas terapii, leki, „El-tyroksyna”, jak podano w instrukcji użycia dla dzieci poniżej trzech lat od dawki dobowej oznacza dać raz. Po wprowadzeniu do podawania leku może być przeprowadzona w ciągu pół godziny. W leczeniu małych dzieci zastosowano roztwór przygotowany z tabletek.

W większości przypadków, ludzie, którzy cierpią z powodu niedoczynności tarczycy, brać leki do końca życia. Osoby, które ujawniły tyreotoksykozy, po rozwinięciu eutyreozie państwowego „tyroksyny” zaleca się stosować w połączeniu z antitireoidinymi znaczy przez okres ustalony przez lekarza.

Stosowanie leku do odchudzania

Aby pozbyć się nadwagi za pomocą 50 mikrogramów dziennie znaczy. Dzienna dawka korzystanie z dwóch kroków, które muszą być wykonywane w godzinach porannych. Wraz ze środkami „El tyroksyna” wziąć p-blokera w dawki wybiera się na podstawie częstotliwości impulsów. W dalszej eskalacji dawki „dopuszczalne” tyroksyny do 150 mikrogramów. Zwiększenie dawki stopniowo po wzrost środki odbioru podzielony jest na trzy razy. W tym przypadku ten ostatni sposób należy przeprowadzić najpóźniej do 18:00. Ponadto, zwiększenie dawki P-bloker, niezbędną ilość leku dobiera się indywidualnie w spoczynku serca powinny mieścić się w zakresie od 60 do 70 uderzeń na minutę.

Czasami trzeba zmniejszyć dawkę oznacza „Al-tyroksyny”. Efekty uboczne wskazują na konieczność odwołania lub zmniejszyć dawkę leku. Kurs powinien trwać około miesiąca, nie należy przyjmować leku dłużej niż siedem tygodni.

Nie nagle porzucić stosowanie leku, jego zniesienie produkowane stopniowo, stopniowo zmniejszając dawkę do odstępach dwutygodniowych. Gdy biegunka jest dodatkowy czynnik drink „Loperamid” w jedną lub dwie kapsułki dziennie. Powtórzyć kurs, którego celem jest zmniejszenie masy ciała, może być trzy lub cztery tygodnie później.

Możliwe działania niepożądane

Może wystąpić pewne niepożądane reakcje w czasie leczenia „Al” tyroksyny. skutki uboczne podczas stosowania leku w zalecanych dawkach występują bardzo rzadko. Z powodu zwiększonego apetytu może zwiększać wagi, włosy mogą wypadać, możliwe jest pojawienie się problemów z nerkami. Dzieci z padaczką oraz zwiększonym ryzykiem wystąpienia drgawek, choroba może być bardziej dotkliwe, jeśli przekracza nastawioną dawkę tyroksyny „”. Przy leczeniu dużych dawkach, jest prawdopodobne, że rozwój objawów nadczynności.

Wśród innych skutków ubocznych – lękowych, zaburzeń lękowych, pojawienie się drżenia kończyn, zaburzenia snu, objawy arytmii i tachykardii. Ponadto, nie może być utrata masy ciała i rozwoju biegunki, obecność wymioty. Może potliwość, obecność objawów towarzyszących ataku dusznicy bolesnej. Niektórzy pacjenci mają alergiczne zapalenie skóry. Wraz z rozwojem niepożądanych reakcji ciało niższą dawką „tyroksyny” lub okresowo anuluje leku, a następnie stosowanie mniejszej dawki.

Połączenie leku z alkoholem

Zwykle pojedyncza dawka w małej ilości alkoholu o niskim twierdzy nie ma żadnego wpływu na efekt środka „al-tyroksyny”. Opinii pokazują, że picie alkoholu w trakcie leczenia mogą tylko te osoby, które nie mają żadnych problemów z naczyń krwionośnych i serca. W innych przypadkach, kombinacja leków z alkoholem prowadzi do niepożądanych skutków. Być może nie tylko zmniejszać skuteczność terapii, ale także naruszenie wątrobie, ośrodkowym układzie nerwowym.

analogi narkotyków „El-tyroksyna”

Analogów strukturalnych zamiast „Al-tyroksyny” można stosować „Eutiroks”, „Bagotiroks”. Najczęściej wybrany lek „Eutiroks”, który ma podobne wskazania, przeciwwskazaniach i dawkowanie. Od „El-tyroksyny” różni się tylko od stężenia substancji czynnej. Jeśli pacjent nie jest odpowiednia, „El-tyroksyną” analogi powołany ekspert, biorąc pod uwagę specyfikę organizmu.

Recenzje przygotowania „El-tyroksyna”

W przeglądzie, to poinformował, że lek stosowany w małych dawkach wspomaga spalanie tłuszczu ze względu na przyspieszenie metabolizmu, zahamowanie apetytu i zwiększenie wydatków kalorii. Zmniejszyć wygląd efektów ubocznych lub zapobiec ich pomocy rozwojowej do beta-blokerów. Opinii pokazują, że wiele leków łączyć z takimi środkami. Pomimo faktu, że „Tyroksyna” często pomaga schudnąć, należy użyć go do utraty wagi nie jest zalecane. Dla osób zdrowych, lek może być niebezpieczne.

W leczeniu chorób związanych z zaburzeniem czynności tarczycy, lek jest ogólnie skuteczna, o czym świadczy test. Opisuje narzędzia prowadzi do normalnej równowagi hormonów, więc pacjenci czują się lepiej. Są negatywne opinie, ponieważ czasami rozwijać skutków ubocznych. Mimo, że lek, który posiada zdolność do wywołania znaczną liczbę działań niepożądanych wspiera tarczycy, przy czym korpus jest normalnie.

Korzystanie z „El-tyroksyny” w miarę upływu czasu może być usunięty z chorobami tarczycy, choroby lub zmniejszyć nasilenie objawów przez całe życie.