900 Shares 3837 views

Zalecenia dotyczące sposobu konfigurowania korektora

Co zaskakujące, tym łatwiej wydaje się pytanie, tym trudniej uzyskać odpowiedź. Skoro to jest jasne, wtedy, i uważają, że nie ma pośpiechu. Jedno z pytań stawianych na forach dyskusyjnych – to „jak najlepiej ustawić korektor dźwięku.” Co więcej, ten temat jest tak wszechstronna, że obejmuje zarówno technologię komputer multimedialny, a także oddzielnych urządzeń audio i interesujące jak i początkujących użytkowników i „doświadczony”. W tym artykule rozważymy przypadek szczególny – jak skonfigurować korektor w systemie operacyjnym Windows.


Powrót w 2008 roku, sklep komputerowy Kupiłem adapter audio (karta dźwiękowa), znany pod nazwą Audigy Creative 4. Powodem takiego zakupu jest prosty: dźwięk umieszczony na płycie głównej rozwiązań „kopiejki” opartych na przestarzałych AC97 codec nie odpowiadał. Oczywiście, nie można było powiedzieć, że dźwięk był jak z lufy, ale wysoka jakość i cieszyć słuchanie ścieżek audio nie pamiętał. Nie rozważa sobie smakoszy w technologii dźwięku, słuchać „tego” nie jest bardzo pożądane. Zdecydowano się szukać odpowiedzi na pytanie „Jak skonfigurować korektor” na forach.

Dźwięk jest oscylacja pewnego powietrzu częstotliwości. Częste wahania (do 20 tysięcy herców) są postrzegane jako dzwonka, i rzadko, a 16 herców, włącznie, jak niesłyszących. W związku z tym nazwa: wysokich i niskich częstotliwościach. Mid-range znajduje się pomiędzy nimi. Jeżeli kompozycja według niektórych częstotliwości nie są wyrażane dźwięku wydaje się być niepełne. To zależy od jakości głośników i karty dźwiękowej, a także specyfiki percepcji słuchacza. Deweloperzy składowe dawno zrozumiał, że zmiana może być wszystko, ale uszy …

Zasugerowano, że programowo selektywnie wzmacniać żądaną częstotliwość. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak ustawić korektor. Jest zbudowany na każdego gracza i dodatkowo zawarte w domyślnej sterownik dla urządzenia.

Oczywiście, to nie ma sensu, aby udzielać porad na temat regulacji korektora, ponieważ jedna osoba lubi przewagę wysokich częstotliwości, a drugi wręcz przeciwnie, niższe. Jeden z moich przyjaciół jest specjalnie czyszczone niski i dźwięczny wzmocniona jak wynika z brzmienia cięte uszy, jak nóż, i lubił go. Oto ona – indywidualność postrzegania.

Tak, jak ustawić korektor? Najczęściej zabieg wykonywany jest w następujący sposób: lepiej jest przeprowadzić w ustawieniach sterownika, ponieważ w tym przypadku zostaną poprawione dźwięku we wszystkich zastosowaniach.

Właściciele popularnych rozwiązań HD audio ustawić korektor tylko: w pasku zadań obok zegara ma brązowe ikonę głośnika (nie białe). Idziemy do właściwości i dostać się do ustawień sterownika. Suwaki EQ są poniżej ekranu wyboru otoczenia. Zawiera kompozycję i odwrócić ich ślizganiu się.

Po pierwsze, na prawo suwak (Wysoka) przesunąć w górę do granicy. Następnie, jeśli to konieczne, drugi z prawej strony, ale tylko połowę. Gdy wystarczająco dzwonek, bas: większość lewo, potem w poprzednie. Zazwyczaj konieczne dostosowanie częstotliwości średnie brakujące: chodzi o to, że nawet najtańsze głośniki odtworzyć je dobrze. ustawień EQ oraz efekty otoczenia lepiej nie zawierać. Ponownie, ze względu na charakter słuchu każda osoba ma swoje własne ustawienia.

Korektor może pomóc, jeśli ustawić wyższą częstotliwość próbkowania. ikona głośnika na kliknięcie prawym przyciskiem, a następnie w „urządzeń odtwarzających”. Jest podświetlony przez kursor na urządzenie domyślne i wywołać jego właściwości. W kolejnym odcinku stawiamy wysoką wartość formatu domyślnego. Czasami w ten sposób jest możliwe, aby dźwięk był wyraźniejszy i głośniejszy. Jeśli efekt jest odwrotny (również możliwe), ustawienia te zostaną przywrócone.

Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś jest zainteresowany: potrzeba po nabycie Audigy regulacji korektora dźwięku, jak na AC97, zniknął. A jeśli wziąć pod uwagę, że jest to wydanie map 2005, możemy jedynie spekulować na temat jakości dźwięku nowoczesnych rozwiązań wysokiej jakości (brak AC i HD).