597 Shares 4105 views

rafting w Karelii. Najpopularniejsze trasy

Rafting w Karelii – jest „turystyka na wodzie” i wycieczki pełne przygód. Może to być krótkie wycieczki weekendowe i kilkudniowe wycieczki. Typy stopów są różne, także. Ten rafting, wędrówka przez wodę na katamaranie lub kajakiem, a zdarza się, że turyści korzystają z różnych sposobów ich własnym wytworem, takie jak domowej roboty tratwach. Kto może wziąć udział w tych wycieczek? Stopy krótkie, takie jak rafting są dostępne dla prawie wszystkich, a długie podróże jak aktywnych ludzi, którzy są przyzwyczajeni do nie bać się trudności i przeszkód radować. Funkcje takie wycieczki, informacje i najlepsze trasy, staramy się zapewnić Państwu poniżej.


Karelia, rafting. funkcje

W celu uczestniczenia w większości tras podwyżki wody, może być normalne w każdego mieszkańca miasta. Nie trzeba specjalnego przeszkolenia. Ale, oczywiście, należy przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa. Ponadto, musimy być gotowi znosić pewne trudności i dyskomfort. Roost podczas takich kampanii są zwykle w tej dziedzinie, namioty i śpiwory, przygotować ogień. Chociaż na niektórych trasach istnieją kempingów, gdzie można zjeść ciepły posiłek i prysznic. Śpiwory, namioty i inne akcesoria campingowe może wziąć własną rękę, a jeśli nie masz tych rzeczy, dajesz mu wszystko dobre zatrudnić. Trzy posiłki dziennie wliczone w koszt takich wyjazdów. touroperatorzy organizują stopy, które są wysyłane do osób podróżujących doświadczonych instruktorów, a nie tylko uczestnicząc w stopie na rzekach. Karelia może zapewnić różne opcje dla pragnących złożoność takich kampanii. Niektóre trasy są dość wykonalne dla dzieci, ale są też takie, które podejmują tylko skrajne i doświadczonych krokwie. Przed każdą podróżą instruktorzy posiadają specjalne krótkie kursy w zakresie zarządzania tratwy, kajaki lub innych środków.

trasy

wodnego (Karelia) są różnej długości i złożoności. Na przykład, popularne dzień wędrówki tratwy. Trwają one od dwóch do trzech godzin. Często są one praktykujących na Shuya rzeki. Najpopularniejsze trasy – trzy dni. Początkujący zazwyczaj wolą wędrówki w Shuya, ponieważ rzeka jest najgłębsza i łatwe do pokonania progów. Niemniej jednak, odwiedzając go, widać wszystkie klasyczne piękno Karelii. I najdłuższe trasy przeznaczone są do 11-12 dni. Tam iść ci, którzy nie żałują czasu i wysiłku, aby wyglądać pięknie jezior, rzek do pokonania (np „wymiata” z 60 kilometrów lub 110 Vonge na Piste), a następnie popływać w Morzu Białym. Po drodze z reguły wiele Rapids. Są to skomplikowane, ale zupełnie nieszkodliwe. Połączone są progi, długie, kaskadowy, i powinny być traktowane ostrożnie. Oprócz wycieczek krótkich i długich, a istnieje wiele innych tras. Najciekawszym z nich opiszemy poniżej. Zazwyczaj są one zaplanowane tak, że turyści mają okazję nie tylko do „sip” adrenaliny, ale również zrelaksować się na pięknym, niemal nietknięte przez człowieka, piaszczystych plaż, wędkowania w sitowiu, podziwiać jeziora i inne piękne krajobrazy, a nawet zebrać kilka jagód i grzybów w lesie sosnowym.

Najlepszy czas, aby zorganizować rafting na rzekach Karelii

Te miejsca są najbardziej odpowiednie dla wycieczek wodnych w późnej wiosny. Kiedy śnieg topnieje, mała rzeka Karelski nagle zamieniają się w ogromne potoki pod koniec kwietnia. Podróż na nich jest nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne. Dlatego najlepszym miesięcy zorganizować rafting w Karelii – maj. A prawda, niż zebrać na zęby na krawędzi piknik z grillem czy nie lepiej jeździć na tratwie, kajakiem lub katamaranem na przywar i kaskady, tym bardziej, że wysoka woda daje możliwość, aby to zrobić bez wysiłku cię? I doświadczonych wspinaczy i nowicjusze staram się nie przegapić takiej szansy. Nic dziwnego, że majowy weekend – czas, kiedy stop na rzekach fanów Karelia walczących pęd uspokoić Szuy Uksu podstępny lub gwałtowną Tohma. Można ograniczyć tę podróż dwa lub trzy dni, a może i naciągnąć go na całej pierwszej połowie maja. To zależy od tego, co to znaczy, a czas masz. Jednak stop maja wymaga uwagi i opieki. Woda może obracać gwałtowny kajaki lub tratwę i w tym czasie, niską temperaturę. Dlatego lepiej jest przynieść kombinezon, bryzgoszczelny kurtkę i spodnie i ciepły śpiwór.

UKSA

Ta podróż jest często ekstremalnych wycieczek. Dlatego nie tylko dorosły często biorą co najmniej 16 lat starszą niż turystów. Jest to rzeka, gdzie można uzyskać nadmiar adrenaliny. Rafting UKSA (Karelia) jest dostępny tylko późną wiosną i wczesnym latem. Fakt, że poziom wody wraz z nadejściem ciepła gwałtownie spada, a podróż staje się niemożliwe. Długość trasy wynosi około czterdziestu kilometrów. Najczęściej grupa wysłana z mostu do rzeki. Po drodze turyści są liczne strome Rapids – most, schody, Kolokoski, spodek, łosoś, Pink Elephant, młyn i inne. W celu uzyskania wszystkich tych zapierających dech w piersiach klify wody musi być dwa lub trzy dni. Kończy wędrówkę do obozu „Trzy elementy”.

Krasnenkaya

Rzeka ta nie jest niczym nowym. Ona preferuje doświadczonych turystów. Rafting czerwonych (Karelia) jest często połączone z jazdy dla innych strumieni wody – głównie Kutsajoki i Tumcha. Wyjazdy te często odbywają się w okresie letnim. Podbić rzekę katamaran, co najmniej – kajakiem. Trasa ta oferuje ostre północne piękno. widać potężne wodospady i niedostępne skały, a podróż do przywar czerwieni sprawi, że będziesz czuć się prawdziwymi bohaterami, zwycięzcy szaleje elementy. Istnieją obszary 5 klasie. Szczególnie interesujące Rapids Rocky Island, Jump, Kaukaski. Nic dziwnego, że czerwienie są często porównywane do Ałtaju Bashkaus. Podczas tego stopu turystów odwiedza Blue Lake Pyhäjärvi. Wycieczka trwa tydzień lub dłużej, a kończy się na pięknej trasie w zbiorniku Karelia Ivovskom.

białoryb

Ta rzeka jest zupełnie z niewielką ilością wody. Jego długość – około 55 km. Sport rafting Sig (Karelia) nie jest powszechnie praktykowane. Ale jest dobry wędkarstwo. Miejsca, w których przepływa ta rzeka, malozaseleny. Ona dopiero niedawno zaczęła przyciągać uwagę turystów i miłośników stopu. Tutejsze Rapids są skomplikowane, ale jest nad jeziorem i bardzo malownicze. Turyści polecam rafting na tej rzece w maju i czerwcu, jak to było potem przychodzi powódź. Siei na Morzu Białym. Ale idź do niego na kajaku może być tylko w obecności wody wysokiej. Fakt, że spełnia następujące etapy morze. Dlatego, aby pokonać progi mają aż do samego końca. A ostatnie szczeliny prowadzą faktycznie do morza.

Keret

Dużo jak woda jest ładny Karelii. Keret rzeka, na której stop jest uważany za najbardziej popularne wśród turystów, jednym z najbardziej interesujące. Trasa ta odbywa się zwykle w lecie i jesienią. Nazwa rzeki pochodzi od słowa, które oznacza „Sami szczyt górski”. długość trasy – 120 km. Zaczyna się od Varlamovo jeziora. Pokonać go na katamaranach i pontonów z silnikiem, a także spływy kajakowe. Podczas podróży, istnieje wiele Rapids od 400 m do 3 km. Ale ponieważ mają dużo spokojnej wodzie, wszystkie te obszary są wykonywane przez silnik. To Nameless Jezioro, Krzywe, Varatskoe. To właśnie podczas tej trasy, nie tylko turyści mogą wyrażać siebie, ale także podziwiać wspaniałą naturę lesie Karelii. Kampania kończy się, co do zasady, dostęp do Morza Białego i odwiedzić swoich wysp. Są często dobre połowy są zorganizowane. Szczególnie dobre wakacje na Wyspach Biały Sea Kereta i jelenie. Kontynuuje tę stop od 3 do 7-8 dni, w zależności od tego, ile czasu odwiedzających.

pisto

Jednym z najbardziej interesujących tras, które łączy w sobie urok Karelii (rafting) – jest spływ na obszarze przygranicznym. Jest rzeka Pisto, który wywodzi się z Finlandii. Jest też praktycznie nie ma miast lub wsi, i czyste ekologicznie obszar. Trasa rzeki ma długość 85 kilometrów i 25-30 Rapids napotkanych po drodze. Chociaż tendencja ta jest trudniejsza podwyżki w innych podobnych Carrel, podróż na przepływ wody sprawiają, zarówno sportowców ekstremalnych, jak i początkujących. Niedawne użycie tratwy z silnikiem. Ponieważ stop odbywa się w odległych i niedostępnych miejscach, instruktorzy mają łączność satelitarną, niezbędne środki do opieki medycznej, a nawet przenośny kąpiel. Sesja zdjęciowa w najpiękniejszych zakątkach Ubezpieczonych. Wędrówka trwa 9-10 dni.

opinie

Kiedy turyści opisują stopu doświadczenia na rzekach Karelii, ale przede wszystkim pamiętać lesie z surowej i tajemniczej natury północy, z odrobiną wody lub jej szybkiego przędzenia, wokół ogniska po długiej wędrówce dzień, ryby z grilla lub świeżym uchem. Romans, okazja do zanurzenia się w zapomnianej poczucie relaksu od zgiełku, dotykając pierwotnej natury – wszystko to fascynuje turystów, którzy odwiedzili rafting. Wypełnione są wrażenia z uroków Karelii. Niektóre opinie porównać wycieczki wodne na północy oraz w centralnej części Rosji. Turyści napisać, że wybór nie tylko w Karelii trasę stopu. Senga River (dopływ Klyazma), na przykład, zbyt zły na wycieczki wody podczas świąt majowych. Ale to jest bardziej jasne i przeznaczone na krótki odpoczynek.