101 Shares 3322 views

Przyczyny, objawy i rozpoznanie ciąży pozamacicznej

Ciąża nie zawsze kończy się szczęśliwie kobieta jest, wiele zależy od tego, gdzie będzie mógł dołączyć do zapłodnionej komórki jajowej. Jeśli jest on w macicy, a wszystko jest w porządku, a mocowanie i rozwoju jego zewnętrzu macicy (w rurach, na jajniki, w jamie brzusznej), określane jako ciąży pozamacicznej może spowodować pęknięcia jajowodu rur i zapalenie otrzewnej.


przyczyny

Prawie zawsze ciąży pozamacicznej występuje gdy choroby zapalnej miednicy lub procesy zakaźne układu moczowo-płciowego. Wyniki zapalenia w tworzeniu związków blizny w jamie otrzewnej i jajowodów światła. W ten sposób większość końcowego aborcji, utrudnione pracy i chorób przenoszonych drogą płciową.

Inną przyczyną ciąży pozamacicznej – infantylizm, który przejawia się niedorozwój wszystkich częściach kobiecego układu rozrodczego. zatem jajowodów pojawiają wydłużone, zwijania i wąski. Kurczliwość im słaby.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że trudno promować zapłodnionego jaja do macicy, gdzie normalnie powinien być załączony. Utrzymujące się w rurze lub w ogóle bez dostania się do niej, zaczyna rozwijać się poza macicą. Z biegiem czasu, zapłodniona komórka jajowa nie jest już pasuje do takiej małej przestrzeni jako jajowodzie i jest jego pęknięcie. To może zdarzyć się w 4-6 tygodniu ciąży.

objawy

Krew, która dostaje się do jamy brzusznej, powoduje pojawienie się bólu w dolnej części brzucha skurcze w przyrodzie, zawroty głowy i utrata przytomności.

Krwawienie nie jest stałym objawem ciąży pozamacicznej. Możliwe jest, że rozerwanie od ścianki komórki jajowej, a nie jest rura. Potem dostał się do jamy brzusznej, mogą powodować łagodne ból, nudności i plamienia z pochwy. Niedostatek objawów klinicznych i krótki czas trwania prowadzi do rozwoju ropne zapalenie otrzewnej, które pojawia się wraz ze wzrostem temperatury mętnienia przytomności, nudności, wymioty.

diagnostyka

Niestety, rozpoznanie ciąży pozamacicznej jest przeprowadzane od czasu, t. Aby. Objawy, które mogą wskazywać wyraźnie o tym, no. Większość kobiet w znalezieniu wiele objawów, takich jak nieudanego okresu, tkliwość piersi , nudności nie szukają opieki przedporodowej, wierząc, że jest to normalna ciąża.

Często zdarza się, ciąża pozamaciczna, których rozpoznanie nie zostało wykonane na czas, daje się odczuć dotkliwie, bez ostrzeżenia. Jednak w celu uniknięcia takiej katastrofy może być wystarczający, aby włączyć pierwszy tydzień opóźnienia miesiączki w żeńskiej konsultacji.

Rozpoznanie ciąży pozamacicznej jest USG macicy. Z pomocą nowoczesnych maszyn można zobaczyć zapłodnionego jaja na początku ciąży i określić, że jest w łonie matki lub poza nim.

Ponadto, diagnoza ciąży pozamacicznej może być przeprowadzane na poziomie HCG (hormon, który jest w krwi tylko podczas ciąży). W przypadku ciąży pozamacicznej, że poziom hCG znacznie zmniejszona w porównaniu z prawidłową ciążą na równych warunkach.

leczenie

Rozpoznanie ciąży pozamacicznej powinna być przeprowadzona w jak najkrótszym czasu, t. I. W zależności od wielkości interwencji chirurgicznej. Tak więc, jeśli nie ma pęknięcie rury, jest to możliwe do zrobienia chirurgii laparoskopowej, kiedy zabiegi przeprowadzane są przez małe przebicie w ścianie jamy brzusznej. Zatem jajowody są przechowywane.

Kiedy pęknięcie rury i otrzewnej poddano laparotomii (nacięcie ściany brzusznej) i usunięto jajowód.

Musisz dbać o swoje zdrowie, tj. A. Terminowe prenatalnych wizyty może zapobiec rozwojowi poważnych powikłań, a nawet śmierci.