252 Shares 8772 views

Jakie powinny być Michelin restaurację?

Jedzenie zawsze było ważną częścią ludzkiego życia. A jeśli w społeczeństwie pierwotnym, głównym kryterium był fakt jego istnienia, w końcu stał się tak samo ważne i piękne serwująca potrawy i ich smak. Dziś na całym świecie kucharzy konkurować w tych umiejętności. I, oczywiście, byli tacy, którzy będą oceniać ich pracę – krytycy restauracji. Oceniają instytucję przede wszystkim na jego menu. I jeden z najbardziej znanych systemów ocen publicznych są gwiazdki Michelin. Ale ponieważ są one przypisane, jak być prawdziwą restaurację Michelin?


Trochę historii

Ale żeby zrozumieć, jakie kryteria są podstawą tego systemu, warto przypomnieć historię „Red Guide” Michelin „. Po raz pierwszy wyszło ponad sto lat temu, w 1900 roku i idea stworzenia takiego przewodnika do Francji jest nie prenadlezhat kucharzy i koneserzy smakoszy . Wyszedł z kuchni jako bezpłatnej aplikacji dla klientów znanych współczesnych opon „Michelin” Jego jedynym celem było. – ułatwienie życia dla podróżnych.

A obecny system trzech gwiazdek, a także pojęcie „Michelin restauracji”, ukazał się nieco później – w ciągu 30 lat od 20 wieku. Żadne inne zmiany zostały dokonane do dnia dzisiejszego. Tak więc, którzy otrzymują te gwiazdy? Można się restauracja, w której dobra kondycja kuchnia uwagi. Dwie gwiazdy są przyznawane jeśli miejsca kuchenne wartości nieznacznie odbiega od trasy. I trzy gwiazdy będą tylko w tej restauracji, do których ma mieć osobną podróż.

Co daje i zabiera gwiazdę

Jednak dokładne kryteria, jak dostać się na listę restauracji Michelin, nikt nie wie. Oczywiście, przede wszystkim krytycy doceniają restauracyjnych kuchni i umiejętności szefa kuchni. Ale równie ważna jest atmosfera w restauracji, serwujących dania i piękne. Według przewodnika „Michelin” to wszystko powinno stworzyć kompletny obraz i pomaga otworzyć się naczynie w całej swej okazałości. Jednak część gwiazdy nie dostać nawet samą instytucję i jej szefa w pracy. A były czasy, kiedy odwoływanie takich gwiazd pracowniczych „zabrał” ze sobą.

Ze względu na tytuł „Michelin restauracji” czasami zapalić poważne pasję. W 2003 roku słynny restaurator i kucharz Francuz BERNAR Luazo popełnił samobójstwo, nie mogąc znieść wstydu. Jego krytyka restauracji „Michelin” chciał zabrać gwiazdkę, ponieważ, ich zdaniem, Loiseau przestali szukać nowych pomysłów kulinarnych i rozwijać. Ta smutna historia była, nawiasem mówiąc, jest częściowo przeniesiona na ekran w popularnym filmie animowanym „Ratatuj”.

Dziś „Czerwony przewodnik” Michelin „jest dostępna na całym świecie, a jej ranking obejmuje kilkaset restauracje. I w wielu krajach, chodzi jak osobnym wydaniu. Ciekawostką jest fakt, że Paryż jest dość długi czas nie jest liderem w liczbie przydzielonych gwiazd. Dziś, Tokio Znajdź restaurację Michelin jest znacznie łatwiejsze niż w ojczyźnie słynnego „przewodnik”. w tym mieście, istnieje 191 podobna instytucja. w Paryżu, tylko 93.

Jednak nie wszystkie kraje mogą poszczycić się takimi instytucjami. Więc znaleźć restauracje Michelin w Moskwie jest po prostu niemożliwe. Obecnie tytuł ten nie może pochwalić się nawet najlepszej instytucji krajowej. Ale faktem jest, że w nowoczesnych warunkach, nie rosyjska restauracja po prostu nie może spełniać rygorystyczne krytyków smak „Red Guide” Michelin”.