147 Shares 3782 views

Impulsowe: przyczyny i sposoby zwalczania

Całkiem prywatne towarzyszem ludzi, nie różnią się dobry stan zdrowia jest wysoki puls. Człowiek jest często przeszkadza hałas i szum w uszach, uczucie ciepła na twarzy i uczuciem niepokoju. Jednak ktoś może towarzyszyć zwiększenie częstości akcji serca i inne objawy, w każdym razie będą one przyjemne mało prawdopodobne. Problem jest tak powszechne, jak wysokie ciśnienie krwi, a często zarówno nieprzyjemnego stanu występują u ludzi w tym samym czasie. Ale nie zawsze tak się dzieje, ponieważ ciśnienie i puls może jednocześnie należą do różnych skrajności albo nie zależą od siebie nawzajem.


Wysoki puls, przyczyny, z których będziemy teraz dyskutować, przynosi wiele problemów dla wielu ludzi. Który tętna za wysoki? Zaczynamy w rzeczywistości, z definicji. Ludzie są zdania, że wysoki puls jest uważany powyżej 100 uderzeń na minutę. Ale to jest trochę racji. W spoczynku, średnia jest uważane za normalne tempo 60 – 70 uderzeń na minutę dla mężczyzn i 70 – 80 dla kobiet. Wraz ze wzrostem temperatury ciała (co zostało wyjaśnione) impulsu zwiększa o 10 uderzeń na stopień. Po posiłku, a także emocje serce zaczyna bić szybciej także, odpowiednio, a puls przyspiesza. A jeśli ćwiczenia mogą być traktowane jako normalne tętno i ponad 100 uderzeń na minutę. Ale, oczywiście, nie jest konieczne, aby ją zmierzyć po dogonili ustępującego autobusem lub pieszo z ciężkimi torbami aż do 9. piętrze.

Wysoki puls. przyczyny

Niektóre z nich już nazywa się: aktywność fizyczna (jak sport i domowego), jedzenie, gorączka i podniecenie (w tym radosnym). Ale we wszystkich tych przypadkach, zwiększona częstość akcji serca jest zupełnie naturalną reakcją na stan pacjenta, a zatem prawdopodobnie po jakimś czasie wszystko wraca do normy. Ale, oczywiście, jeśli po stresująca sytuacja minęło 10, 15, 20 minut, a serce i nadal do 100 uderzeń na minutę, to lepiej, aby podjąć działania.

Ale to nie wszystkie objawy doświadczanych przez osoby z wysokim pulsie. Powody, które mogą być przypisane do tymczasowego kawa, mocna herbata, tytoń, niektóre leki, niedobór witaminy.

Istnieją inne czynniki, które nie leżą na powierzchni, ale ciało mówi im do ludzi poprzez wysoki puls. Jest tak zwłaszcza w przypadku choroby mięśnia sercowego. Patologia może być inna – dokładna diagnoza może być tylko lekarz. problemy z tarczycą mogą również powodować palpitacje serca. Inną przyczyną – rozedma płuc lub przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Ktoś zwiększona częstość akcji serca może być indywidualna cecha, jednoczesne jakiejkolwiek innej choroby.

Jak ograniczyć wysoki puls?

Przyczyny tego problemu, musimy rozważyć, a wniosek jest oczywisty: zmniejszyć swój puls ma sens tylko jeśli wierzysz w „nieszkodliwości” jego przyczyn (stres, kawa, fiznagruzki itp). Tutaj można polecić ćwiczenia oddechowe, mycie zimną wodą, słabo parzona zielona herbata (można dodać miętę), waleriany, a co najgorsze (ale rzadko i w rozsądnych ilościach!) – „Corvalol”, „valokardin” i ich odpowiedniki (czytaj z instrukcją!). Niektórzy ludzie są bardzo pomocne cichy miękki muzyka, lampka do czytania literatury medytacji. We wszystkich innych przypadkach, gdy dokładna przyczyna swojej wzrost tętna nie jest jasny, należy skontaktować się z lekarzem.