585 Shares 2953 views

Astygmatyzm jest dziecko: przyczyny, objawy i leczenie

Stan nieregularne krzywizny rogówki lub soczewki oka jest znana jako astygmatyzm. W tym stanie, światło nie może skupiać się na siatkówce, co powoduje niewyraźne widzenie. Astygmatyzm u dziecka jest najczęściej wrodzona i często występuje w połączeniu z krótkowzroczności lub nadwzroczności. Jest to rodzaj refrakcji, a we współczesnej medycynie jest korygowany przez soczewek kontaktowych, okularów lub operacji. Astygmatyzm dziecka jest z trzech rodzajów – krótkowzroczny, nadwzroczności i mieszane. Choroba ta jest szczególnie trudna do zdiagnozowania u dzieci, a rodzice powinni zwracać uwagę na znaki i objawy zaburzenia widzenia. Chociaż astygmatyzm często dziecko jest obecna od urodzenia, jednak może się rozwijać po urazie lub urazu oka.

Oznaki i objawy astygmatyzmu:

  • rozmyte lub zniekształcenia;
  • podrażnienie lub dyskomfort w oczach;
  • Trudność skupiając widok drukowanych słów lub linii;
  • ból głowy;
  • zmęczenie w oczach;
  • Dzieci mogą potrząsać lub odwracać głowę, aby uzyskać jaśniejszy obraz;
  • Nie można zobaczyć obiekty zarówno blisko i daleko bez mrużąc oczy.

Jak wykryć astygmatyzm krótkowzroczny lub mieszaną u dziecka?

Jednym z najwcześniejszych objawów astygmatyzm – trudności w widząc słowa i litery napisane na tablicy. Jeśli dziecko miga, patrząc na odległych obiektach, czy podajnik jest zbyt blisko oczu podczas czytania książki, to może on być cierpi na astygmatyzm. Dziecko może też mieć trudności z czytaniem i niskim poziomem koncentracji. Są skargi niewyraźne widzenie i bóle głowy. Jest to najlepiej skonsultować się z okulistą, który może pomóc w diagnozowaniu problemu, jeśli w ogóle.

Leczenie astygmatyzmu u dziecka

Krótkowzroczny astygmatyzm można skorygować za pomocą okularów, szkieł i chirurgii oka. Soczewki korekcyjne zrekompensować nieregularną krzywiznę rogówki, dzięki czemu obraz jest właściwie koncentruje się na siatkówce. Oba rodzaje soczewek korekcyjnych – okularów i soczewek kontaktowych – są stosowane do leczenia astygmatyzmu.

technika Leczenie chirurgiczne obejmuje Lasik «i» Keratektomia. W pierwszej technice zmienia kształtu rogówki usuwanie tkanki za pomocą lasera, co poprawia załamania światła , a zatem tworzenie się czysty obraz. Keratotomia jest usunięcie tkanki bezpośrednio z powierzchni oka, co prowadzi do zmiany krzywizny, a co za tym idzie, błędy widzenia.

Ponadto, jeśli dziecko ma łagodną postać choroby, można skorzystać z fizjoterapii. Specjalne ćwiczenia dla oczu, aby pomóc wzmocnić swoje mięśnie, poprawiają koncentrację i konsekwencji wizji.

Astygmatyzm jest zwykle chorobą dziedziczną i jest w zasadzie właściwy kształt. Może on wystąpić u małych dzieci i zwykle zmniejsza się wraz z wiekiem. Dziecko nie jest w stanie wyjaśnić ich zaburzenia wzroku, więc wczesna diagnoza jest trudna. Tak więc, jest to niezbędne do przeprowadzenia badań profilaktycznych przez okulistę, najszybciej jak to możliwe w celu wykrycia nieprawidłowości w widzeniu i terminowe rozpocząć leczenie.