472 Shares 7368 views

Kolory dla teorii fryzjerów. fryzjerstwo

Beauty – integralną częścią każdej kobiety. To jest piękno kobiety spędzają najwięcej czasu i pieniędzy. Manicure, pedicure, makijaż i postać – to jest bardzo ważne, ale przede wszystkim kobiety ozdobić włosy, które muszą być zadbane. Spójrz luksusowe włosy, aby pomóc fryzjerów. I co byśmy zrobili bez nich?

Fryzura, włosy, stylizacja …

Z jednej strony, fryzjera sztuka – nauką ścisłą, ale z drugiej strony, fryzjer powinien być w stanie odczuwać każdego klienta jako jedna i ta sama fryzura może wyglądać zupełnie inaczej. Włosy, jest bez wątpienia jednym z najważniejszych, ponieważ wymaga uwagi i umiejętności do opanowania. On ma prawo do popełniania błędów, z powodu jego pracy zależy wyłącznie od wyglądu zewnętrznego klienta. Fryzjer barkach ważne zadanie – stworzenie całego obrazu. On potrzebuje nie tylko do poznania różnych technik, ale także dowiedzieć się, jak zastosować je jakościowo. Więc dzisiaj będziemy mówić o takiej koncepcji jako barwienia.

Co to jest?

Jaka jest kolorystyka? Ogólnie rzecz biorąc, w szerokim pojęciu kolorystyki – to nauka o kolorze. Bada naturę i współgranie kolorów i ich zgodność i harmonię. Odcienie odgrywają ważną rolę w ludzkiej postaci. Okazuje się, że istnieją specjalne ośrodki kolorystycznych, które pomagają ludziom wybrać kolor dopasowany do ich rodzaju wygląd. W chwili obecnej jest nie mniej ważne dla fryzjerskie farbowanie. Teoria uczony Johannes Itten i stał się podstawą dla tej techniki. Według tej teorii, wszyscy ludzie mogą być podzielone na cztery rodzaje kolorów, odpowiadający sezonów.

Harmonia kolorów

Jest to gra z kolorem i jego odcienie wybarwienia zbudowany dla fryzjerów. Kolor teoria separacji niemiecki naukowiec W. Ostwald tylko potwierdziła różnorodność cech podstawowych kolorów. Aby dowiedzieć się, jak łączyć kolory, został wynaleziony przez tzw kole kolorów. Zazwyczaj dzieli się na cztery równe części. Każda część obejmie ujednolicenie kolorów. Wszystkie palety kolorów mogą być podzielone na ciepłą (czerwony, żółty, pomarańczowy) i zimnego (niebieski, błękitny, zielony, fiolet). Ponadto, kolory są podzielone na pierwotne i wtórne. Podstawowa – tych, które nie mogą być uzyskane przez zmieszanie. Są tylko trzy kolory – żółty, czerwony i niebieski. Nazywa te wtórne, które mogą być uzyskane przez zmieszanie głównym. Aby zrozumieć, jak prawidłowo łączyć kolory, musimy odwołać się do koła barw. Jest to konieczne, aby wprowadzić trójkąt z równymi bokami. Kolory, znajduje się na szczycie tego trójkąta i będzie harmonijny.

W sztuce fryzjerskiej niezwykłe właściwości mieszanych kolorach, zmieniając lub uzupełniając się wzajemnie, są dość często używane. Na przykład, gdy trzeba się pozbyć niechcianego zażółcenia gdy blondirovanie.

Trochę historii

Sprawdź swój obraz jaśniejszy ludzie szukali od starożytności. Były poplamione krwią i wywar włosów ziół, oleje wapień – wymyślić wyrafinowanych technik. Najbardziej popularny barwnik naturalny włosy wtedy była henna, który produkowany jest do dziś. Co ciekawe, farbowane włosy nie tylko kobiet, ale również mężczyzn.

W średniowieczu, według prawa kościelnego, farbować włosy inny kolor równoznaczne z grzechem. Dziewczyny z czerwonymi włosami zwane wiedźmami i spalony na stosie. Naruszających zasady religijne, kobiety nadal malować włosy.
Z biegiem czasu ludzie zaczęli wymyślać bardziej humanitarnych metod barwienia włosów. Zdali sobie sprawę, że lepiej jest, aby włączyć do chemii, zamiast narządy i krew niewinnych zwierząt. Na świat przyszedł etap najbardziej znanych marek w naszych czasach – „L'Oreal”, „Schwarzkopf”, „Londa”.

typy kolorowanki

Szeroka paleta kolor pozwala eksperymentować z włosami. Jeżeli wcześniej włosy po prostu pomalowane w jednym tonie, ale teraz o wiele więcej opcji. Jakie są techniki barwienia włosów istnieją dzisiaj?

– Ombre. Ostatnio, technika ta jest bardzo popularny wśród nastolatków i dorosłych kobiet. Technika ta jest płynne przejście koloru od jasnego do ciemnego wierzchołków korzeni. Obraz ten jest uniwersalny, tj. A. Odpowiednie dla brunetek i blondynek i czerwony.

– blondirovanie. Włosy farbowane w różnych odcieniach blond. Technika ta nadaje się również do brunetek jednak muszą potu w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu.

– podkreśla. Tradycyjna technika barwienia, który był popularny w pierwszej chwili na zachodzie, a następnie zdobyty i Rosja, a mianowicie jego żeńska połowa. Najciekawsze tworzy efekt opalania rozjaśnionych włosach, jak również sprzętu Shatush.

Porozmawiajmy o niuanse

Aby klient był zadowolony z wyniku, jestem pewien, aby uwzględnić niektóre niuanse:

– Przed malowaniem należy nauczyć się skórę głowy i strukturę włosów.
– Musisz się zalogować, psychologicznego kontaktu z klientem. Sprawdzaj swoje wymagania i zastanowić się, czy odpowiada ona rzeczywistej możliwości.
– Używaj tylko wysokiej jakości farby, nie skąpić na swoich klientów.
– Teraz na kole kolorów. Należy pamiętać, że przejście od jednego odcienia do innego odbywa się wyłącznie w kierunku ruchu wskazówek zegara.

Najważniejsze – nie pomylisz

Błędy zakazuje koloryt fryzjerskich. Teoria i praktyka – są nierozłączne pojęcia. Dlatego mistrz musi zwrócić uwagę nie tylko na część teoretyczną, ale również praktyczną. Ale nie zawsze winę za pana. Tak, z pewnością ponosi winę za wynik. Ale twoje włosy po prostu nie może dać się barwnika. Dlatego głównym zadaniem Barber-kolorysty jest zbadanie struktury włosów i znaleźć odpowiednie składniki. Możesz zarejestrować się na zajęcia koloru dla fryzjerów. je odwiedzić, dowiesz się wiele nowych i przydatnych informacji.

W celu uniknięcia słabe wyniki i ustalenia umiejętności wynalazł kolory zadań dla fryzjerów. Ich znaczenie jest obliczyć odpowiednią ilość barwników w celu uzyskania określonego rezultatu. Dlatego, podobnie jak każdej innej technice barwienia fryzjerskich – teoria i praktyka. W każdym razie umiejętność przychodzi z czasem. Kolory dla początkujących RATRAKI może być dość trudne do opanowania. Ale nie rozpaczaj i zrezygnować, jeśli coś nie działa. Aby opanować tę technikę, można zapisać się na kursy szkoleniowe dla barwach fryzjerów, odwiedzić różne zajęcia szkoleniowe.

Podstawy kolor powinien znać każdy fryzjera w celu uniknięcia wynik niedostateczny. farbowanie włosów – jest to poważny proces, a podstawowe rozumienie koloru i jego odcieni i kombinacji, które pomogą Ci sprostać wymaganiom klientów i ich zadowolenia z wysokiej jakości pracy i doskonały wynik!