724 Shares 5504 views

związek morganatyczny

Wszyscy od dawna wiadomo, że tradycyjne małżeństwo nazywa się małżeństwo, w którym mąż i żona nie tylko mieszkają razem, wychowywania dzieci i mają wspólne gospodarstwo domowe, ale nie dokonywania zmian w stosunku do siebie. To nie ma znaczenia takie małżeństwo jest zarejestrowany czy nie. Najważniejsze – do dwóch osób zadowolony z tej formy istnienia, w którym żyją. Szczęśliwe małżeństwo – małżeństwo, gdzie wszyscy są równie szczęśliwi. Ale czy te kryteria są stosowane do morganatycznego małżeństwa? Spróbujmy zrozumieć.


Najpierw trzeba dowiedzieć się, i co jest związek morganatyczny? Związek morganatyczny – relacja między mężczyzną a kobietą, ma inną sytuację społeczną, w których jeden z małżonków nie zwiększa ich niski status społeczny w małżeństwie.

Przykłady takich małżeństw są ogromne. Jednak należy pamiętać, że pojęcie związek morganatyczny odnosi się tylko do klas wyższych. Na przykład w Rosji nie było prawo o sukcesji do tronu cesarstwa rosyjskiego, to człowiek, który nosił cesarską rodzinę, gdy zawarcie takiego małżeństwa nie mógł przejąć tron, a także wszystkich jego potomków. Przykładem związek morganatyczny można uznać za ślub cesarzowej Katarzyny II, adiutanta generalnego Potiomkin w 1775 roku, jak również ślub cesarza Aleksandra II i Ekateriny Mihaylovny Yurevskoy (Dolgorukova), które odbyło się w dniu 6 lipca 1880 r. Ale to było dawno temu.

W dzisiejszym świecie związek morganatyczny – nie taki rarytas. Przynajmniej pamiętajmy ślub księżniczki Sayaka Japoński Commoner Yoshiki Kuroda, która miała miejsce w 2005 roku. Księżniczka kara za jego niespójność stała monarchicznego ustawowe pozbawienie jej tytuł księżniczki. Jest to nie tylko to, ale jej dzieci nie będą w stanie siedzieć w fotelu cesarskiej Japonii.

Pojęcie związek morganatyczny pojawił się w krajach niemieckojęzycznych oraz w Imperium Rosyjskim w XVII i XIX wieku. W tym czasie członkowie arystokracji i członków ich rodzin mogą zawrzeć małżeństwa tylko z równą Noble. Jeśli to nie nastąpi, wówczas stracą prawo do dziedziczenia tronu. Wiele monarchowie rozwiązania tego problemu została wybrana dla żony ravnorodnuyu pani, i jeden, który był bliski jego sercu, zapisałem się do kochanki. W tym czasie nie było zakazu morganatycznego małżeństwa jako takiego, ponieważ może to doprowadzić do zniszczenia królewskiego rodu. To prawda, według historyków, a dynastia Romanowów została zniszczona.

Ale na początku XX wieku sytuacja uległa znaczącej zmianie. Tak, nowoczesna Europa, która od wielu lat do uregulowania tej kwestii uchylić prawo. Wiele bezpośrednimi spadkobiercami tronu Holandii, Hiszpanii, Norwegii i Danii od dawna żonaty z kobietą, która nie ma krew królewską, ale wciąż ich dzieci od niego nie cierpią, a wstąpi na tron bez żadnych problemów. Ale wraz z tymi, którzy odmówili takie prawo okrutne, są tacy, którzy zachowują tradycję i przechowywane tych przepisów tak daleko. Jednym z tych krajów – jest Szwecja.

Więc dlaczego uważa się, że bardzo źle dziedziczny książę lub księżniczka poślubić tego czy tamtego, do którego doświadczają te uczucia, nawet w ich żyłach, a nie płynąć „błękitną krew” arystokracji? Po tym wszystkim, przede wszystkim szczęśliwe małżeństwo – duchowe małżeństwo. Narzeczeni muszą czuć siebie, kochać siebie z całego serca. Nowoczesne arystokraci nie chcą uważać się różni, chcą być jak każdy inny. Ale jeśli spojrzeć na to z różnych punktów widzenia, można znaleźć zarówno aspekty pozytywne i negatywne. Dołączenie do morganatycznego małżeństwa, wielu monarchów przestają junakować, stracili arogancji i pychy. Ale wraz z tym jest problem zaniku monarchii jako takiej. Nowo upieczony potomstwo nie chcesz śledzić to, co było tak blisko swoich przodków. Marzą o bycie podobnie jak wszystkich normalnych ludzi. Dobrze czy źle – czas sędzia. Ale do tej pory, z królewskiej krwi spróbować okazy najbardziej bliżej zwykłych ludzi i spotkał przystojny, dobrze wychowany, ale nie o „błękitną krew” Kobieto, nie wahaj się dać do swoich zmysłów.