741 Shares 7920 views

GMT – jest to, że w miarę upływu czasu? Jak obliczyć czas od Greenwich

Do tej pory ustawienia strefy czasowej systemu Windows komputer jest zdefiniowany pod akronimem GMT. Co to jest i jak odnosić się do nowoczesnego systemu koordynacji czasu UTC? Kwestia ta zostanie omówiona w naszym artykule. Określić czas w miejscu lokalizacji w stosunku do Greenwich nie może każdy. Ale postaramy się wyjaśnić tę kwestię w popularnym języku. Przede wszystkim, trzeba odpowiedzieć na pytanie: „GMT – co to jest to” Ponieważ ten skrót oznacza?


brytyjski snobizm

W dawnych czas ustawiony na południe. Kiedy słońce było w zenicie, czyli osiąga swój najwyższy punkt na widocznym horyzontem, sądzono, że to – południe. Wraz z rozwojem handlu międzynarodowego trzeba było zorganizować czas w jednym systemie. Ten punkt odniesienia stał główny południk. Przechodzi przez Królewskiego Obserwatorium w Greenwich Village, niedaleko Londynu.

Zatem GMT skrót oznacza Greenwich Mean Time. Wszystkie obszary, które znajdują się na zachód od Greenwich, za jego czasów, a te które znajdują się na wschodzie, przed nim. Jest to kolejny ważny południk na powierzchni Ziemi. Ta linia zmiany daty. Obszar ten znajduje się na wschód od niej, mieszka (w dosłownym tego słowa znaczeniu) wczoraj. W 1972 roku, nowy skrót UTC zastąpił GMT. Co to jest przyszłość? Jest to skrót od "Universal Time Coordinated".

strefy czasowe

W russkoyazychnoy metrologia skrót stosowany zamiast GBS GMT. Co to jest? Rozszyfrował litery „średniego czasu geograficznego.” Ale znowu, z Greenwich, nie możemy uciec. Po tym wszystkim, cały świat jest odliczany w godzinach od głównego południka. Aby być punktualny i do dokładnego określenia czasu dla każdego punktu na świecie, trzeba znać jego odległość od Greenwich na wschodzie i zachodzie. Skoordynowanego czasu uniwersalnego (innymi słowy UTC) wyświetla głównie południe w niektórych krajach (lub ich części). Jeśli GMT – czas, który nie zna granic politycznych, strefy czasowe dotyczą całego państwa jest często (jeśli nie znacznie rozciąga się z zachodu na wschód). Zatem UTC + 0 – nie jest obecnie w Obserwatorium Greenwich .. I na południku zerowym, a także w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także Islandii, Portugalii, Maroku, etc. Ale układ vyschityvanie godzin TCB prowadzona jest według tej samej zasady co do GMT.

Daylight Saving Time

W krajach, które leżą w wyższych szerokościach geograficznych, długość światła zmienia się znacznie w zależności od sezonu. Dlatego kraje skandynawskie często iść na czas letni. Mieszkańcy tych krajów przesunięty zegary o godzinę do przodu. To odbywa się w ostatnią niedzielę marca. W Wielkiej Brytanii znajduje się również na liście krajów uprawiających letni odliczania zegara. Ale prawdziwy południe od kwietnia do października jest wtedy godzina dnia, ponieważ Greenwich Mean Time nie zależy od sezonu.

Kraje, które leżą w pobliżu równika, gdzie czas letni o każdej porze roku jest około dwanaście godzin, a nie sezonowo przesuwają strzałkami. Mieszkają na stałe w (prawda), czas zimowy. Na tej podstawie oraz Federacji Rosyjskiej zdecydował, aby nie przesunąć strzałkę rocznie naprzód jedną godzinę. Nawiasem mówiąc, innego kraju, leżącego w wysokich szerokościach geograficznych, nie chciał przenieść się latem. To jest Islandia. Na wyspie żyje naród na Greenwich Mean Time (GMT + 0). Leżąc w przybliżeniu na tym samym południku Wielkiej Brytanii i Irlandii w zimie są w UTC + 0, a latem – w UTC + 1.

Jakie są UTC i GMT

Time – koncepcja, że kochający precyzji. Skoordynowane działania dyspozytora usług, które są oddalone od siebie punkty na Ziemi, konieczne jest, aby wiedzieć, ile teraz godziny, minuty i sekundy. Również konieczność skoordynowanego czasu i nadawców mają różne częstotliwości. UTC jest konieczne ustalenie pewien standard dla żeglugi i do celów naukowych. Przez cały XIX wieku, marynarze British Navy, którzy wędrują po świecie ocean, czas został obliczony według GMT. Poruszanie się na zachód od Greenwich, zabrali zegara, a na wschodzie – wyściełane. Zgodnie z tą zasadą jest teraz kula jest podzielony na strefy czasowe. Na przykład, czas Vladivostochnoe odpowiada GMT + 11 gruziński – GMT + 4, Hawaje-Aleuty – GMT-10, Moskwa – GMT + 4, Eastern Standard Time (jest ona wykorzystywana do Nowego Jorku i przyległych do Oceanu Atlantyckiego USA i Kanadzie, a jak na Jamajce, Panama, Haiti, Bahamy) – GMT-5.