465 Shares 7754 views

Restauracje – co to jest? Historia i rodzaje restauracji

Na słowo „restauracja” wyobraźnię wielu ludzi czerpie pięknie urządzony pokój z stylowe menu książki, służąc schludne, wygodne meble i smaczne, ale drogie jedzenie. Inna odpowiedź jest prosta – jest to miejsce, gdzie można zjeść. Co to jest, że stoi za tym terminem?

Znaczenie i pochodzenie tego słowa

Słownik mówi, że restauracje – to firma catering, w którym, co do zasady, nie jest muzyka pop (muzyka na żywo) i inne rozrywki. Działają one przede wszystkim w czasie wieczornej i nocnej. W takim miejscu można skosztować ekskluzywne dania i napoje – drogie, ale jakość. Wskazuje również, że restauracja jest na pewno do zaoferowania szeroką gamę markowych i niestandardowych kreacji kulinarnych.

Pochodzi z francuskiej restauracji, co tłumaczy się jako „zmniejszenie”, „wzmocnienie”. Po raz pierwszy w XVIII wieku, kiedy to tzw jednej z restauracji w Paryżu. Oraz nazwę instytucji wyprowadził gości jakby z wdzięczności do właściciela Boulanger, który wprowadził bulionu odżywczego menu. Przedsiębiorca nie tylko uzupełni gamę pyszne zupy, jest to również znak wisiał na drzwiach, na których napisane coś w stylu „Przyjdźcie do Mnie, a Ja wam przywrócić”.

Historia wygląd: była to pierwsza restauracja, gdzie i jak rozwijać ten obiekt?

Odkąd starożytności, tawerny i restauracje są szczególnie popularne, ale tylko wśród turystów: miejscowi uważało, że zbyt wysokie i marnotrawstwa pieniędzy.

Najstarsza europejska Restauracja znajduje się w Madrycie – „Sobrino de Botin.” Został otwarty w 1725 roku, ale trochę różni się od dzisiejszych. Restauracje – to jest teraz takie instytucje, które przygotowują i serwują posiłki i zwyczaj, które działają na określonym harmonogramem. Po raz pierwszy pojawiła się podobna instytucja dopiero pod koniec XVIII wieku. Ten zryw w branży restauracyjnej Czy pan Beauvilliers. Instytucja powstała w 1782 roku pod nazwą „Wielki Tawerna de Londra”.

Ale nie możemy powiedzieć, że dla publiczności w 1725 roku, „Sobrino de Botin” – najstarsza restauracja. Stary, a raczej pierwszym członkiem tego oddziału został otwarty z powrotem w 1153 o nazwie „Bukit Chicken House”. Znajduje się w chińskim mieście Kaifeng. Musimy Innym ciekawym faktem? Restauracja jest otwarta i dziś ma ponad 860 lat!

Rosyjska restauracja biznes przyszedł stosunkowo niedawno, na początku XIX wieku. Pierwotnie odkryta tego typu instytucji tylko w hotelach. Pierwszy rozpoczął pracę jako kelner, który był dobrze ubrany i czyste, programy rozrywkowe organizowane powstała z różnych menu i serdeczny: To pierwsza restauracja „Słowiański Bazar”, różni się od innych catering dla wszystkich został otwarty w Moskwie. Więc, po trochu „nowych” restauracji pojechaliśmy z Petersburga i kapitału „starych” restauracji. Ale tu jest interesująca uwaga: należał do żywienia wysokiej klasy, którzy są bynajmniej rosyjskim. Najczęściej właściciele byli Niemców i Francuzów.

Potem rewolucja rozpoczęła się, a gdy było już po wszystkim, wiele restauracji były zamknięte z napisem „nie spełnia wymagań.” Ale po roku 1950 było ich odrodzenie w Rosji. Nawet pieriestrojki i rozpad Unii nie mają przygnębiający wpływ na działalność restauracji, z drugiej strony, coraz więcej szkół prywatnych zaczęły się pojawiać.

To stopniowo ewoluował restauracje. Jest to zdecydowanie miejsc, które mogą znacząco różnią się od siebie zarówno drugi na proponowanym menu i sposobie zakładów przetwórczych.

Czy nastawienie do tego tematu restauratora?

Słowo to pochodzi od francuskiego restauratora i tłumaczy się jako „właściciela, właściciel restauracji.” I tak jest osobą, która ma sieć niekoniecznie zakładów, co najmniej jeden. Mówiąc najprościej, jest to przedsiębiorca, który rozwija koncepcję restauracji, i realizuje projekt dla ich pieniędzy.

Często zdarza się, restaurator i kucharz, a nawet przejąć wszystkie obowiązki: księgowości, obsługi klienta, i wszystko inne. A czasem odwrotnie, kiedy zatrudnia menedżera, czuwa nad działalnością jednego lub większej liczby restauracji, szef kuchni i jego zespół, kelnerzy, księgowych, środków czyszczących i zmywarkę.

Warto zauważyć, że najważniejszym osiągnięciem kuchni i restauracji w ogóle – odbiór gwiazd Red Michelin. Uznaje się za bardzo prestiżowy tytuł. W Europie, w przeciwieństwie do Rosji, wyszkolonego zawodu.

Rodzaje restauracji: co to jest?

Teraz wiele gastronomicznych: restauracji, pubów piwnych, tradycyjnych i artystycznych kawiarni, restauracji, barów, barów z grilla, i tak dalej. Ale istnieje wspólna klasyfikacja międzynarodowa, która dzieli instytucje zależności od tego jak dobrze przemyślane menu, wystroju wnętrz, odzieży personelu i dodatkowe usługi.

Klasyfikacja według gości:

 1. "Lux". Jest to najdroższe i modne restauracje, niekoniecznie posiadając cocktail lounge z barem i sala bankietowa. styl wnętrza muszą być zgodne z nazwą instytucji. Co do zasady, tworzenie takich obiektów są zaangażowani architekci i projektanci. Praca w restauracji tylko wysoko wykwalifikowanych specjalistów, tworzą pojedynczą próbkę. Również w stanie mieć personel odpowiedzialny za przeprowadzanie zajęć rekreacyjnych. Są one wyposażone w punktach sprzedaży detalicznej, w którym można kupić kwiaty i pamiątki. W menu, co najmniej połowa całego zakresu – specjalności.
 2. Klasa wyższa. Oryginalne wnętrze, wybór usług, szeroki wybór dań i wieczorny program rozrywkowy.
 3. Pierwszy stopień – harmonijne wnętrze bez dodatków, przynajmniej niektóre usługi dla klientów, a także wybór różnych rodzajów potraw.

"Star" restauracja:

 • 1 gwiazdka (Class 4) – muszą mieć toalety, obrusy na stołach, klimatyzacji i ogrzewania, kuchnia z lodówką i wodą odrębnego od hali o 24 klienta 1 pracownika.
 • 2 gwiazdek (Stopień 3) – wszystkie roszczenia co do 4 klasy, tylko 1 pracownik 20 odwiedzający. Szczególną uwagę należy zwrócić na sztućce i naczynia.
 • 3 gwiazdki (klasa 2), – wszystkie powyższe wymagania klientów + 1 nie jest mniejsza niż 1,5 m². Jedna osoba służy 15 osób.
 • 4 gwiazdek (1 klasa) – menu są dostępne w 2 lub więcej języków, pustostanów niż klasa 2, kelner i kierownik – dla każdych 5 odwiedzających.
 • 5 gwiazdek (najwyższa klasa) – wszystkie opisane wcześniej wymagania, a także wysokiej jakości, wygodne meble wykonane ze szlachetnego drewna. 5 goście restauracji kelner i jego asystenta.

Cena:

 • Gospodarka – 500-600 rubli.
 • Biznes – 1500-2000 rubli, powinna być muzyka na żywo, menu zawiera szereg kuchni z różnych krajów.
 • Pierwszej klasy lub klubu – od 1000 euro, obsługa na najwyższym poziomie, służy wysokiej jakości żywności, wina.

Według tej technologii:

 • Gastronomiczne – wyszukane potrawy i dobre wino.
 • Swobodny (przypadkowy) – brak menu fanaberie, wina, naczynie z półproduktów, przygotowane wcześniej.
 • Bar (pub, tawerna) – mały wybór dań są proste do przygotowania, samoobsługa.
 • Szybka obsługa – służył wcześniej potraw mrożonych, tam kelnerzy.
 • Fast Food – szybka obsługa, niewielki zakres.
 • Ulica żywności – minimum żywności, szybkość przygotowania, taniość. Pracować na ulicy.
 • jadalnia – menu zmienia się w zależności od tego, co żywności do jedzenia dzisiaj w lodówce.
 • Catering – catering. Płatność z góry, a potrawy przygotowywane są w kilogramach.

Restauracja Kuchnia – możliwość obserwować kucharzy

Ostatnio taki luz przestrzeń wyżywienie staje się coraz bardziej popularne. Restauracja Kuchnia jest dobrze, że kucharze przygotowują posiłki tuż przed oczami zwiedzających, dzięki czemu klienci mogą ocenić jakość nie tylko już przygotowanych potraw, ale również obserwować jak sumienny stosunek do swojej pracy stawia pracowników.

Restauracja-bar – idealne miejsce dla miłośników doskonałych napojów

Zazwyczaj jest to miejsce z kilku dodatkowych (VIP, bankiet) i jednego głównego pomieszczenia, wyposażone w barze, w tym zakresie szerokiej gamy napojów, w tym szeroki wybór win. Bar-restauracja może być małe. W takich miejscach zazwyczaj służą w kasie, ale są kelnerzy.

Restauracje specjalizujące się w kuchni pewnej kuchni świata

Jest to rzadko zdarza się znaleźć takie instytucje, które przygotowują posiłki Compounding tylko specyficzny kraj. Zazwyczaj, nawet jeśli miejsce jest catering i prezentowane jako rosyjskiej restauracji lub, na przykład, włoski, menu jest nadal możliwe, aby znaleźć gadżety, które należą do innego kraju. Jednak są też tacy, są one nazywane narodowy.

Wiele różnych kuchni, co ludzie od wieków istnienia udało się zdobyć recepty, których nie można już nigdzie indziej. Przykładowo, pasta do Włoch – to jak zupa na rosyjski i rolek dla Japonii – jako smażone kiełbaski dla Niemców. A w każdym kraju można znaleźć miejsca, które nie specjalizują się tylko w przygotowaniu „rodzimej” kuchni i cieszyć się smakiem i oferując różne przysmaki z innych narodów świata.

restauracje tematyczne

Są zarówno konwencjonalne w projektowaniu i przerażające. Na przykład, restaurację w stylu dżungli lub francuskiej kawiarni. W takich miejscach nacisk rozwój dokonuje się na menu w stylu, że był jakiś związek między przedmiotów i specjalności. Warto też zwrócić uwagę na sposób dostawy żywności. Im więcej meczów, tym bardziej interesujące odwiedzający zatrzymać i zjeść w takim miejscu. Na przykład, szpital, restauracja, gdzie można zobaczyć na zdjęciu poniżej. Wszystko jest tak dobrze przemyślane, że wydaje się, że rzeczywiście jesteś w szpitalu.

Ale wszystkie te „kwiaty”. Creepy japońska restauracja urządzona jest w stylu Alcatraz więziennym szpitalu, który jest zdominowany przez podobnych akcesoriów, jak ludzie jedzą przy stole, stojąc za kratkami. Kiełbasa one służyć w głowie manekina. I na Tajwanie, restaurację, w której krzesła i naczynia wykonane w postaci toalet. Oto twórcze.

Restauracje – to cafe?

istnieją pewne różnice pomiędzy tymi typami instytucji. I, w zasadzie, wiele osób zdaje sobie sprawę, że restauracja – jest szanowany i lepiej niż w kawiarni. Pierwsza opcja oferuje gościom szeroki wybór dań, wśród których znajdują się przedsiębiorstwa oraz napojów, w szczególności szeroki wybór win. W znacznie mniejszym cafe menu, i jakości produktów poniżej, jak również ceny. Stąd przyzwyczajeni do zrozumienia, że jedna instytucja jest przeznaczony do „wysokiego” społeczeństwa, a drugi – dla osób o przeciętnych dochodach.