441 Shares 9747 views

Objawy zapalenia płuc u niemowląt. Efekty leczenia tej choroby

Zapalenie płuc – zakażenie choroby płuc spowodowane przez wirusy, bakterie i kilku gatunków. Płuca dochodzi do stanu zapalnego i napełnić płynem, co powoduje, że pacjent ma kaszel i trudno oddychać.


Jak rozpoznać objawy zapalenia płuc u niemowląt?

Choroba może wystąpić szybko i rozwijać się tylko na dzień lub dwa, ale w niektórych przypadkach proces ten jest powolny zakażenia w przyrodzie i trwa przez kilka dni. Często laik nie jest w stanie odróżnić zapalenie płuc z przeziębieniem.

Pierwszym objawem zapalenia płuc – kaszel. Zadzwoń do pediatry dzielnica w domu, lub jeśli grudnichok niemowląt:

 • Często występuje w epizodów ciężkiej kaszel z wydzieliną śluzową;
 • oczywiście czuje się źle;
 • Stracił apetyt.

Ciężkie przypadki zapalenia płuc wymaga odpowiedniego leczenia w szpitalu. Wezwać karetkę, jeśli okaże się następujące objawy zapalenia płuc u niemowląt:

 • kaszel stopniowo pogarsza się i staje się śluzu żółty, brązowy lub smugi krwi;
 • podwyższenie temperatury ciała u dzieci;
 • grzechotka dziecko (lub zachrypnięty gwizdy podczas oddychania);
 • grudnichok odmawia picia wody, a łączna wielkość konsumpcji w ostatnim dniu cieczy nie przekracza połowy jego zasad;
 • dziecko oddycha płytko i często, z każdym oddechem on sporządzony w skórze między żebrami, nad obojczykiem lub pod klatką piersiową;
 • dziecko obracając niebieskie usta i paznokcie.

czynniki ryzyka

Istnieją okoliczności, które zwiększają ryzyko wystąpienia niektórych chorób zakaźnych (w tym zapalenie płuc u niemowląt). Objawy, opinie o narodzinach, zachowanie dziecka podczas karmienia – wszystkie te informacje pozwolą lekarzowi ustalić, czy dziecko jest zagrożone.

Najbardziej podatne na zapalenie płuc po grupach dzieci:

 • najmłodszych;
 • Codziennie pod wpływem dymu papierosowego;
 • pozostały bez immunizacji lub szczepiony harmonogramów o obniżonej;
 • z diagnoz dotyczących stanu płuc (astma, rozstrzenie oskrzelowe – oskrzeli, zwłóknienie torbielowate);
 • urodzony przedwcześnie;
 • Klaustrofobicznie i kaszel podczas podawania;
 • chronicznie chorych (niezależnie od zmian).

diagnostyka

Po inspekcji domu jest bardzo trudna do zdiagnozowania się poważnej choroby jak zapalenie płuc u niemowląt. Objawy bez gorączki może być mylące nawet lekarzom, jako pierwszym objawem zapalenia płuc są podobne do znanych, wiele więcej przeziębienia. Konieczne jest zatem jak najszybciej pokazać pediatra małego dziecka. On słucha płuca z stetoskop i ustali, czy jest sparowany płyn narządów. Lekarz będzie również sprawdzić grudnichka tętna, słuchać oddechu, poproś rodziców, jakie inne objawy choroby, znaleźli.

Jeśli pediatra pielęgnacja dziecka wydają się niezadowalające, to poprosić, aby przejść do szpitala, aby zrobić zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. Na zdjęciu rentgenowskim widać, jak zakażonych płuc. Można także wziąć krwi lub plwociny w celu określenia czynnika zakaźnego i jego charakter (wirusowe lub bakteryjne).

leczenie

Jeśli lekarz wykryje lekkie objawy zapalenia płuc u niemowląt (bez kaszlu i komplikacji), to może przepisać leczenie w domu. Z bakteryjne zapalenie płuc walczyć z antybiotykami. Choroba wirusowa, która może przejść się – do tego stopnia, że jak system odpornościowy dziecka będzie tłumić szkodliwe skutki wirusa.

Jednakże, w celu ustalenia precyzyjnie rodzaj infekcji, trzeba wziąć grudnichka w szpitalu na badaniach. W przypadku łagodnych infekcji lekarz może przepisać antybiotyki bez badania w celu zapewnienia wiązania i wirusa i bakterii. Istnieją inne sposoby, aby złagodzić stan małego dziecka.

Co można zrobić samemu?

Jaki rodzaj lub traktowałby zapalenie płuc u niemowląt, objawy są zawsze bardzo nieprzyjemne i mogą zakłócać snu, odżywiania i trybu dziecięcą. Aby zminimalizować dyskomfort odczuwany przez dziecko i ułatwiają szybkie utwardzanie, starają się przestrzegać następujących zaleceń lekarskich:

 1. Tworzenie Babies wszystkie możliwe warunki do dobrego wypoczynku.
 2. Aby obniżyć temperaturę, dać dziecku paracetamol lub ibuprofen dla dzieci ( „Nurofen”), stosując się ściśle do instrukcji użycia leku. Paracetamol można podawać niemowlętom, począwszy od dwóch miesięcy, kiedy urodził się w 37 tygodni lub później i waży w tej chwili ponad cztery kilogramy. Ibuprofen ( „Nurofen”) jest bezpieczna w leczeniu dzieci w wieku od trzech miesięcy, o wadze co najmniej pięć kilogramów. Jeśli masz wątpliwości dotyczące właściwej dawki leku, ściśle przestrzegać instrukcji lub rozporządzeń, należy skonsultować się z pediatrą.
 3. Zapalenie płuc u noworodków, objawy, które są wyrażone w drogach oddechowych nosa i kaszel może prowadzić do odwodnienia, ponieważ te przejawy infekcji małego dziecka trudnych do picia. Kontynuując oferują Dziecko butelki lub piersi z mieszaniny, niezależnie od trybu zamontowanym karmienia, i niech nas dalej czystej przegotowanej wody. Kiedy masz zdolność finansową do zakupu, jest pożądane dla niemowląt specjalny wody pitnej przeznaczone dla dzieci i jest sprzedawany w działach żywności dla dzieci.

środki ostrożności

Nie pozwól małe dziecko jakiekolwiek leki na kaszel lub zimno, są sprzedawane w aptekach pod względem OTC. Prawie wszystkie leki tego typu są przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej sześciu lat, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u najmłodszych pacjentów.

Jeśli pediatra z rozpoznaniem ciężkiego zapalenia płuc u niemowląt, objawy (leczenie środków ludowej w takich przypadkach prawie nigdy nie zawodzi) pogarsza się stopniowo, a leki przeciwgorączkowe dla dzieci mają bardzo ograniczony okres, powinien udać się do szpitala i udać się do szpitala. Pamiętaj, że stan niebezpieczny nie zawsze rozwija się szybko – czasem to trwa kilka dni przed grudnichka czuć się znacznie gorzej. Pamiętaj, aby udać się do szpitala, jeśli dziecko mające trudności w oddychaniu lub wchłanianie pokarmu.

W szpitalu

leczenie szpitalne, lekarze zapewni dziecku pełnej objętości płynów i tlenu. Jeśli to konieczne, dzieci umieścić na kroplówki, antybiotyki, przez które wprowadzają lub – w przypadku ciężkiego odwodnienia – specjalny płyn. Przy opracowywaniu zapalenie płuc u niemowląt, objawy, metody leczenia medycyny alternatywnej, ignorując zalecenia pediatry i brak dbałości o pacjenta z innego stosunku może prowadzić do poważnych powikłań choroby. Jeśli dziecko posiadające poziom trudności w oddychaniu i tlenu we krwi osiągnie punkt krytyczny, a jego twarz ustanowi specjalną maskę tlenową.

Efekty

Zazwyczaj tak szeroko choroby, takie jak zapalenie płuc u niemowląt, skutki nie stanowią żadnego zagrożenia: większość małych dzieci skutecznie wyleczyć i wkrótce powrócił do swojej dawnej doskonałego stanu zdrowia. Jednak w niektórych przypadkach, zapalenie płuc towarzyszy powikłań, które wymagają szczególnej troski i szczególnej uwagi na stan dziecka.

Niebezpieczne skutki zapalenia płuc u dziecka

 1. Bakteriemię (obecność bakterii w krwi pacjenta). Penetrujące z płuc do krwiobiegu, bakterie mogą rozprzestrzeniać zakażenie na inne narządy, a tym samym powodować zaburzenia tych narządów.
 2. ropień płuca. Ropień to zbiór ropy w jamie płuc. Warunek ten jest leczona antybiotykami. Czasami usunięcie ropy wymaga operacji lub instalacji odprowadzania wody z długą igłą lub rurki, która znajduje się w ropień.
 3. Wysięk opłucnowy (wysięk) – nagromadzenie płynu wokół płuc. Zapalenie płuc może spowodować gromadzenie się płynu w wąskiej przestrzeni pomiędzy warstwami tkaniny, wykładziny wnęki płuc i piersi (opłucnej). Jeśli płyn dostanie się bakterii, najprawdopodobniej trzeba będzie pompować go z odpływem lub usunąć operacyjnie.
 4. Duszność. W ciężkim zapaleniem płuc z problemy z oddychaniem, a chore dziecko nie jest w stanie oddychać w wystarczającej ilości tlenu. W tym przypadku leczenie w szpitalu, gdzie młody pacjent zostanie podłączony do specjalnego urządzenia, co pozwala na zminimalizowanie najgorsze objawy zapalenia płuc u niemowląt.

profilaktyka

Aby zapewnić małym dzieckiem wszystkie warunki dla zdrowego życia i zminimalizować ryzyko wystąpienia zapalenia płuc, w czasie, należy podjąć następujące środki zapobiegawcze:

 1. Nie odmawiają szczepień. Pneumokokową szczepionkę ( „Prevenar 13”), aby chronić dziecko przed zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych i posocznicę (zakażenie krwi). Nie spróbować odkryć objawy zapalenia płuc u niemowląt, chory przeziębienia, jest również przydatny do wprowadzenia szczepiona przeciwko Haemophilus influenzae typu B, błonicy i krztuścowi. Dwa ostatnie są częścią DTP szczepionki.
 2. Nie zapomnij o higienę osobistą. Zasłonić usta i nos podczas kaszlu i częste mycie rąk i dziecko, w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów – czynniki zakaźne.
 3. Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować niekorzystny wpływ dymu papierosowego na grudnichka zdrowia. Jeśli ty lub twój dymu partnerskim myśleć o porzuceniu nałogu. Dzieci, które mieszkają z rodzicami, którzy palą znacznie częściej chorują i są bardziej podatne na takie choroby, jak infekcje płuc, przeziębienia, astmę i ucha.

Aby być uprzejmy dla dziecka, możliwe jest nie tylko we wczesnych stadiach choroby jest podejrzany, ale także, aby zapobiec jej całkowicie.