759 Shares 4884 views

MIDI-klawiatury – sfera stosowania i kluczowych funkcji

MIDI-klawiatury – to urządzenie, które jest wykorzystywane przez amatorów jak i profesjonalnych muzyków do tworzenia i nagrywania różnych muzyki elektronicznej. Urządzenie można podłączyć do komputera i używany jako syntezator, gdzie każdy klawisz będzie odpowiedzialny za grę pewną notatkę lub symulować dowolne narzędzie.

Klasyfikacja urządzeń w zależności od rodzaju kluczy mechaniki

Zgodnie z mechaniką typ klucza, MIDI-klawiatury mogą być trzech typów: zrównoważony, pół-wagi i nieważona. Typy te różnią się obecnością dodatkowych klawiszy agenta ważenia, który pozwala symulować dźwięk fortepianu. To wpływa na koszt urządzenia – tym bardziej realistyczne dźwięki, tym wyższa jego cena.

Dla profesjonalistów bardziej odpowiedniego ważonej MIDI-klawiatury. Wirtuozi z rękami może stworzyć melodię, których dźwięk nie będzie się różniła od jakości reprodukowane na prawdziwych instrumentach. Ponadto kosztowne modele tego urządzenia są również wyposażone w funkcję, takie jak dociskiem. Dzięki tym kluczowym mechanizmem w tych pracach na tej samej zasadzie jak w prawdziwym fortepianie.

Istnieją także opcje budżetowe, które mają mechanikę poluvzeshennuyu. Metoda ta jest idealna dla początkujących muzyków i amatorów.

Różnice w zależności od ilości oktaw i wielkość klawiszy

Najlepszym rozwiązaniem jest do profesjonalnej aparatury artysty 4-5 oktaw i obecności 49 lub 61 klawiszy. Muzyka grana na takie urządzenie byłoby praktycznie identyczne grać na prawdziwych instrumentach, choć jest wirtualny. MIDI-klawiatury z mniejszą ilością oktaw będzie dobrym rozwiązaniem dla miłośników, lub dla tych, którzy będą korzystać z tego urządzenia tylko dla muzyki lub zestawu rozwiązań.

Ważnym aspektem jest rodzaj podłączenia do komputera. Nie mogą być różne opcje – przez USB, specjalny kabel i inni.

Podłączanie dodatkowych urządzeń

Aby stworzyć autentyczny dźwięk do urządzenia można również podłączyć opcjonalny pedał. Tańsze opcje są wyposażone w urządzenia, które mogą zostać zmienione w zależności od sytuacji. high-end MIDI klawiatura posiada szereg złącz, która pozwala na jednoczesne podłączenie wielu pedały, dla których każdy pewna funkcja zostanie przydzielony. Może to być głośność, modulacja i innych. Jest to szczególnie ważne dla profesjonalnych muzyków, w szczególności dla tych, którzy korzystają z tego urządzenia jako substytut fortepianu.

Ważne jest również, aby ustalić odpowiednią ilość niestandardowych kontrolerów instrumentu. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy pracują z różnych kierunków muzycznych, jak pozwala na sterowanie w czasie rzeczywistym dodatkowych efektów i instrumentów wirtualnych odpowiedników.

Różnice pomiędzy syntezatorem i Południe-klawiaturze

Mimo podobieństwa, urządzenia te różnią się pod względem funkcjonalności. Syntezator, na przykład, jest używana do tworzenia muzyki bezpośrednio wewnątrz urządzenia, podczas gdy wersja MIDI gotowy wykorzystuje bibliotekę audio.

Od strony technicznej emisji, syntezator jest słabszy. MIDI-klawiatury ma lepsze mechaniki przyciski i po prostu niezbędna dla wysokiej jakości nagrywania muzyki profesjonalny. Syntezator jednak będzie doskonałym rozwiązaniem dla początkujących i amatorów, ponieważ posiada gotową zestaw dodatkowych dźwięków i dodatkami.

Który model wybrać?

Wybór klawiatury MIDI zależy przede wszystkim od celu jego stosowania. Jeżeli osoba zawodowo w gry lub nagrywania muzyki, wybór zrobić lepiej w kierunku droższego modelu. Jeśli istnieje potrzeba, aby dobrze się bawić i czasami coś zagrać, a następnie wymyślić i prostszą wersję. Wiele dodatkowych funkcji, które posiada profesjonalną klawiaturę MIDI, w tym przypadku, są po prostu niezrozumiałe i niepotrzebne.

Ważne jest również poziom instrument klawiszowy. Jeśli człowiek – pianista, a następnie odtworzyć w prosty model z biednych mechaniki klawiszy po prostu nie mogę. Przynajmniej – wynosi 7 oktaw, zrównoważony i pełnowymiarową klawiaturę oraz maksymalną podobieństwo do fortepianu.

Dla człowieka, który na ogół jest w stanie grać, ale nie wymaga wirtuoza osiągi, urządzenie nadaje się do 3 do 5 oktaw bez dodatkowych sterowników i pedałów. Różne możliwości dla urządzeń profesjonalnych, że nie będzie w stanie wykorzystać w pełni.

MIDI-klawiatury – urządzenie, które pozwala na odtwarzanie i nagrywanie muzyki na profesjonalnym poziomie jakości. Rodzaje tej jednostki różnią się od zakresu stosowania, liczba oktaw, mechanika klawiszy oraz możliwość podłączenia dodatkowego sprzętu. Ze względu na szeroki wybór modeli każdego muzyka, czy zawodowego lub amatora, może wybrać urządzenie oparte na osobistych preferencji i możliwości finansowych.