432 Shares 6996 views

Jak gotować smaczne i zdrowe dżem z dyni z suszonymi morelami?

Dżem z dyni z suszonymi morelami uzyskano nie tylko smaczne i słodkie, ale również korzystne dla zdrowia. Po tym wszystkim, prezentowane produkty są również wpływ na narządy trawienne, a także zawierać duże ilości pierwiastków śladowych i witamin.

Jak zrobić dżem z dyni i moreli: prosty deser przepis

składniki:

  • Lemon – ½ owocu;
  • świeże obrane dyni – 1 kg;
  • piasek cukru – 300 g;
  • kwaśne żółte moreli – 300 g;
  • Sproszkowany cynamon – używać do woli.

przetwórstwa warzyw

Dżem z dyni z suszonymi morelami powinno odbywać się w sezonie jesień. To właśnie w tym okresie roku, w łóżka dojrzewają wszystkie warzywa. Tak więc wymagane jest, aby wziąć małą tykovku wypłukać ją również z ciepłą wodą, po czym oczyszczony sztywnego skórki i nasion. Następnie trzeba posiekać warzywa w kostkę o boku 0,5-1 cm.

Przetwarzanie suszone owoce

Dżem z dyni z suszonymi morelami uzyskanych z trochę kwaśny, jeśli taki deser zakup żółte odmian suszonych owoców „Lemon”. Jest to wymagane do sortowania, czyszczenia zgnił obszary, a następnie umieścić w metalowej miski i sparzyć wrzątkiem. Ta procedura nie tylko zmiękczają produkt, ale też pozbawić go wszystkich przylegającego brudu.

Po suszonych moreli zostanie zmyta, konieczne jest ścięcie na małe kostki i wlać do wcześniej leczonych dyni.

Przygotować składniki do dalszego Varennes

Dyni z suszonych moreli i tak są słodkie przekąski, więc przygotowanie deseru przedstawione należy stosować minimalną cukru. Jest to konieczne, aby wlać składniki, a następnie dodając sproszkowany cynamon (w razie potrzeby) i świeżo wyciśniętego soku z cytryny pół owoców (morele jeśli zakupione nie kwasowy). Następnie wszystkie składniki należy wymieszać dużą łyżką i odstaw na 20 minut. Ta niewielka ilość czasu wystarczy, aby dać produkty sok, i są one łatwe do gotowania na kuchence gazowej.

Deser obróbki cieplnej

Jam z dyni z suszonych moreli powinien być przygotowany w kilku etapach. Do tej słodkiej masy warzyw i owoców suszonych należy postawić na ogniu, a następnie, cały czas mieszając, doprowadzić do wrzenia. Wymagane dodatkowe deser usunąć z kuchenki gazowej, pokrywę gazety i ochłodzono w temperaturze pokojowej. Po 3-4 godzinach procedury musi zostać powtórzony. A więc do tego czasu, aż dynia nie jest całkowicie stają się miękkie (3-4 razy).

ząbkowanie dżem

Po deser oczekuje powinna być rozszerzona w sterylnych słoików (tylko gorąco), i natychmiast zamykany przez urządzenie do zgrzewania. Kolejne słoiki z dżemem na odwracanie, szczelnie owinąć stary koc i zostawić na cały dzień do całkowitego ostygnięcia. Następnie zimowe słodkie morele preform i dyni można wstawić do lodówki lub piwnicy.

Jak deser

Konfitury z warzyw i suszone owoce mogą być spożywane bezpośrednio po obróbce cieplnej. Należy zauważyć, że ten deser nie powinien przynieść tylko do stołu wraz z gorącą herbatą, ale jego piec pyszne ciasta i soczysty.