731 Shares 9369 views

Jak usunąć skórę z szczupaki: kilka skutecznych sposobów

Pike – to jeden z najcenniejszych ryb słodkowodnych. Jest bogaty w białko i tłuszcz zawiera nie więcej niż 2%. Szczupak zawiera naturalne środki antyseptyczne, które zwiększają naszą odporność. Ta ryba musi być obecne w diecie każdego człowieka. Jednak wyrzeźbić szczupaki jak nie wszystkie. Dlatego często się lista gotowych dań rybnych jest ograniczony wyłącznie przez schuchimi kotlety. Tymczasem znacznie lepiej gotować nadziewane szczupaki. W tym przypadku, jak usunąć skórę z szczupaki, opisujemy w tym artykule. Poniżej prezentujemy przepis na nadziewane ryb.


Jak czyścić szczupaka z łusek i wnętrzności?

Gęste i twarde łuski szczupaki dość trudne do czyszczenia. Trzeba będzie ostry nóż i ograniczonej przestrzeni. Jeśli zrobisz to na stole w kuchni, powinno być przygotowane do zapewnienia, że waga szczupaki rozproszy całym pomieszczeniu. Lepiej, oczywiście, oczyścić rybę na podwórku prywatnego domu, ale przynajmniej pasuje i głębokiego czyszczenia.

Oczyszczony z rybich łusek i umyć obsushivayut ręczników papierowych. To musi być zrobione, aby utrzymać ryby wślizgnął się rękami. Teraz trzeba usunąć wnętrzności. Aby to zrobić, po prostu za skrzelowych kości nacięcie na lewym boku głowy na dół do kalenicy. Trzeba wyciąć go po lewej stronie, jak na prawo jest pęcherzyk żółciowy, który podczas krojenia ryb może wybuchnąć. Dalej jest poziome nacięcie w odbycie i przycięte okrężnicy.

Teraz trzeba całkowicie odciąć głowę bez ranienia pęcherzyka żółciowego i oddzielić go od tuszy z wnętrzności. Następnie ryby są cięte wzdłuż brzucha, całkowicie oczyszczone z filmu i czysta. Teraz można wyrzeźbić szczupaki filety.

Jak skóry i mięsnych filetów szczupaki

Do cięcia filety szczupak potrzebny jest specjalny ostry nóż na ryby. Korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Wystarczy, aby nóż blisko kręgosłupa i trzymać go poziomo wzdłuż. Podobne kroki należy powtórzyć po drugiej stronie tuszy. W rezultacie, to będzie w stanie uzyskać dwie połówki filety ze skórą. Zakres z pozostałości mięsa może być stosowany do wytwarzania brzeczki ryb.

Jak szybko usunąć skórę z szczupaki? Ponownie za pomocą noża. należy mocno docisnąć do skóry, jak to możliwe i po prostu mieć je ze sobą. Na skórze może pozostać trochę mięsa, ale jest mały niż jeśli łuskania rękach.

Jak usunąć skórę z obsadzeniem szczupaki: 2 sposoby

Znacznie trudniej usunąć skórę z szczupaki do farszu. W tym przypadku ważne jest, aby nie złamać lub uszkodzić. Kiedy wykonane prawidłowo, akcja ma być obsady, który ma następnie zostać wypełnione nadzieniem.

Rozważmy dwa sposoby jak usunąć skórę ze szczupaka z odciętą głową. W pierwszym przypadku, wszystkie działania będą prowadzone przez jedną osobę, która jest ich własne. W drugim przypadku, można wziąć pomocy innej osoby.

Najpierw musimy odciąć głowę tak, że jelito mogło wyciągnąć natychmiast podczas jego oddzielenia od ciała. Wtedy skóra na tuszy ostrożnie, aby zaczepić ręce w rowku, a następnie za pomocą palców jest oddzielona od mięsa przez okres co najmniej 5 cm z każdej strony. Teraz, że część skóry zostały już rozdzielone, konieczne jest, aby zacząć okazują się ukryć jak pończochę. Żebra są cięte za pomocą nożyczek w taki sposób, aby uniknąć uszkodzenia skóry grzbietu i ogon może ciąć lub łamać. Głowica jest również przygotowywane wraz z resztą ryb, tak że usuwa się skrzela, mycia i szorowania.

Druga metoda zdejmowania skóry z szczupaki, jest pozbycie się skóry jak najszybciej. Ale żeby zrobić to sam jest trudne, ponieważ śliski szczupak nie jest łatwo trzymać w ręku. W tym przypadku, gdy skóra jest oddzielona od mięsa Jota do 5 cm, jedna osoba będzie trzymać rybę prosto (można użyć ręcznika), a drugi – aby pociągnąć skórę w dół. Na ogół, te dwie metody są równie skuteczne.

Jak usunąć skórę z szczupaki na farsz z głową

Opisane powyżej sposoby są odpowiednie dla większości początkujących specjalistów oddziela skórę bezpośrednio do głowy, bez przecinania. Następnie do farszu ryb dostać całość. Jak usunąć skórę przed szczupaka w tym przypadku?

Podczas przygotowywania ryby, jej głowa nie jest odcięta całkowicie i pozostaje wiszące z tyłu skóry. Następnie od środka pnia usuwa głowica oczyszczono i przemyto, jak w przypadku poprzednich sposobów. Sposób, w celu usunięcia ze skóry, szczupaki, jak opisano powyżej. Nawiasem mówiąc, po usunięciu pończochy trzeba zawrócić w przeciwnym kierunku.

Gotowanie farsz do wypychania

Smak gotowego naczynia w dużej mierze zależy od tego, jak dobrze został przygotowany farsz. Przede wszystkim, mięso bez kości, doubleTwist w maszynce do mięsa. I nie będzie rozbierać i usunięcia nagromadzonych kości po raz pierwszy trzeba jednostkę. Gdy mięso jest skręcony jeszcze raz, dodaje się go smażonej cebuli, marchwi jak jaja, sól i pieprz do smaku.

Jeżeli nadzienie może wydawać się trochę, można dodać kilka plasterków mięsa mielonego chleb moczony w mleku. Powinno być dobrze natrzeć ręce i wymieszać do uzyskania jednorodnej konsystencji masy.

Proces ryby farsz

Kiedy szczupak faszerowany jest ważne, aby znaleźć tę samą sweet spot, w którym ryby będą wyglądać tak apetycznie. Aby to zrobić, ważne jest, aby umieścić jak najwięcej mięsa, skóra nie pękła podczas gotowania i nie Hung, co dzieje się w przypadkach, w których wypełnienie jest zbyt niska.

Jeśli podczas usuwania nacięcia skóry tworzą się, muszą mieć pewność, aby szyć nićmi, inaczej wnętrzności farszu zewnątrz. Przed wysłaniem danie w piekarniku, konieczne jest, aby przebić skórę w 2-3 miejscach wykałaczką tak, że nie pęknie. Przygotowanie Pike 30 minut w temperaturze 180 stopni.