664 Shares 4962 views

„Dlaczego milczysz?” – „cisza – złoto …”

Wiadomym jest, że w czasach starożytnej Grecji, wszyscy, którzy chcą się uczyć w szkole Pitagorasa oferuje pierwsze dwa lata przeprowadzić w ciszy. „Za co?” – pytasz. Silence – złoto. Cisza – cisza to nie tylko ciebie, ale również w tobie. Kiedy w spoczynku „ego”, głos duszy – nasze boskie pochodzenie. Przysłowie „cisza – złota”


Wśród tysięcy przysłów i powiedzeń różnych narodów świata musi istnieć mądrości, nazywając dłużej milczeć i być ostrożnym ze słowami. Jeden z nich – „Słowo – srebro, cisza – złota»: Mowa jest Silvern, milczenie jest złotem; (ang.) Reden ist Silber, Schweigen ist Gold (go).; La parole est d'argent et le silence est d'or (fr.); La Parola è d'Argento, il silenzio è d'oro (Ital.). Trudno powiedzieć, dlaczego to wyrażenie jest identyczne dźwięki w różnych językach. Możemy tylko spekulować i przypuszczenie. Jest to niewątpliwie wynikiem wzajemnego oddziaływania kultur europejskich i że natura ludzka pozostaje taka sama przez cały czas. Ludzie na wszystkich kontynentach, myśleć i czuć, bo ostatecznie to samo, mimo różnych warunków życiowych, odmiennych warunków i doświadczeń, wszyscy przychodzą do tej samej prawdy. Wreszcie, większość wyrażeń figuratywnych w językach europejskich są kompletną kopią wersji łacińskiej. Tak więc, „cisza – złoto” w języku łacińskim brzmi «Silentium aurum est». To gdzie wyrażenie miało swoje korzenie. Silence – złoto lub pustka?

Nie jest tak dużo zgiełku, słowa „pokój” i „Cisza” trochę zapomniane. Mamy słuchać i rozmawiać, komunikować się, aby ktoś dyskutować, argumentować. O kim, co i dlaczego – od razu zapomnieć. Tysiące myśli, miliony gigabajtów informacji … Ten strumień jest nieskończona, i wydaje się, że jest już niemożliwe, aby uspokoić. Szybko wpada obok nas, nie pozostawiając żadnych śladów. A jeśli jeszcze przez minutę ciszy i słuchać ciszy? Spokój, cisza i spokój. Wszystko wraca na swoje miejsce. Farby nie szaleć. cisza brzmi niespieszne i wymowny. One harmonijnie do siebie i zamieni się w słowach, ale bardzo różne. Słowa te są lekkie, przewiewne i jednocześnie usztywniają wewnątrz, zamieniają się w grudki i pozostanie na zawsze. Mówią nam o nas samych, o miłości, o świecie … to wieczność – to prawda. Oni – to twórcza energia, a energia jest znana do rozprzestrzeniania się cicho i przechodzi przez wszystkie przeszkody. W związku z tym, milczy, milczy, nie mów. Szukać ciszy i głębokości. Istnieje wiele ukrytych i wszystko jest możliwe … „Jak to możliwe?” – zapytasz. Wszyscy mamy rodzinę, współpracowników, znajomych, przyjaciół, z którymi być może wiele nie widzieliśmy, ale regularnie komunikować się w sieciach społecznościowych lub na telefon. A nawet jeśli zdarza się cud, telefon i komputer są wyłączone, rodzina – w kraju, a także długo oczekiwany ciszy, to nie znaczy, że pokój będzie wejść do środka. Wręcz przeciwnie, na horyzoncie będzie ogromny przepływ myśli i uczuć, a on nie jest gotowy zostawić cię samego z sobą. Dzięki niej najtrudniejsze do opanowania. Ale trudno nie znaczy niemożliwe. Milczenie jako duchowej praktyki znane od czasów starożytnych. Ten ślub ciszy i odosobnienia w lasach i górach, w celu szybkiego i modlić się w pełni oderwania od świata zewnętrznego. Ale to skrajna forma. Współczesny człowiek pojąć mądrość „Silence – złota” może pomóc modlitw prawosławnych, wschodnia medytacja, joga, różne seminaria rozwoju duchowego, i tak dalej. Jak mówią – że im bliżej centrum, a także pomaga otworzyć …