129 Shares 967 views

Dziennikarka Elena Tregubova: biografia i twórczość

Elena Tregubova znany każdemu, kto od dawna, a następnie rosyjskiego dziennikarstwa i polityki. Ten dziennikarz, który pracował w tym samym czasie w publikacjach „Niezawisimaja Gazieta”, „Today” i „rosyjskiej Telegraph” udało się napisać sensacyjną książkę „Opowieści o Kremla Digger”. Fakt ten przyciągnął uwagę polityków i społeczeństwa.

informacje biograficzne

Urodzony Tregubova Elena Wiktorowna 24 maja 1973 w Moskwie. Poza wyborem dziennikarstwo powstał w 1991 roku. Według Elena, dziennikarze zawsze były w opozycji do obecnego rządu i to pozwoliło im się bohaterowie ludzi. Jest oczywiste, że taki pogląd sytuacji zainspirować przyszłe pisarz i dziennikarz.

W rezultacie, Elena Tregubova pomyślnie ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Moskiewskiego. Rozpoczynających swoją karierę w „Niezawisimaja Gazieta”, w końcu dotarł do słynnej publikacji „Kommiersant”, mając w tym samym czasie, pomiędzy pracą w gazetach, aby sprawdzić swoje siły w radiu „Deutsche Welle”.

Godny uwagi jest fakt, że Elena Tregubova był członkiem służby prasowej Kremla w okresie od 1997 do 2001 roku. Jest to tak zwany Kreml basen, który był w istocie społeczność akredytowanych Prezesa rosyjskich dziennikarzy.

Poprzez te działania, Elena udało się przesłuchać wiele ważnych osób pracujących w administracji, w tym Władimir Putin i Anatolij Czubajs.

Geneza konfliktu

Według posiadanych poglądów Elena Tregubova dziennikarz powinien działać w interesie ludzi, a nie być obrońcą rządu nieuczciwy. To właśnie ten aspekt swojej perspektywy, która często znajduje swój wyraz w artykułach doprowadziły do utraty lojalności ze strony elit politycznych kraju.

Wkrótce sekretarz prasowy prezydenta, Helen przestała niech oficjalne spotkania informacyjne, które mogłyby być inne korespondenci. Dziennikarz, w swojej książce „Opowieści z Kremla Digger”, twierdzi, że Thunder jako przyczyna niepowodzeń stałych nazwie osobista inicjatywa Putina. Wyjaśnił podobną reakcję prezydenta niezadowolenie o sytuacji kiedy Elena Tregubova Spytałem go o relacje z Borys Bieriezowski.

Wynikiem oceny śmiałych działań Kremla był Tregubova wyjątek od liczby dziennikarzy, którzy mają akredytację, która pozwala na pracę z administracji prezydenckiej. Stało się to za prezydentury Władimira Putina w 2001 roku.

Historia zamachu

Elena Tregubova – dziennikarz, który nie podoba się przymknąć oko na wykroczenia, jej zdaniem, działania rządu. To z tego powodu, że zdecydowała się przedstawić władzy publicznej kompromitujące informacje w postaci książki „Opowieści z Kremla Digger”.

W rezultacie, 4 miesiące po opublikowaniu w lutym 2004 roku, pisarz nazywa się człowiek, który przedstawił się jako pracownik lotniska Szeremietiewo. Według niego, musiał przejść Elena Tregubova paczkę i poprosił o to, aby wymienić adres, pod którym można go dostarczyć. Dziennikarz odmówił udzielenia takiej informacji, a następnie rozmówca rozłączył się. Po 2 lutego, w pobliżu drzwi do mieszkania, gdzie była pisarką, doszło do eksplozji. Eksperci stwierdzili, że był improwizowany ładunek wybuchowy. Po tym Elena Tregubova, zdjęcie które pojawiły się w wiadomościach, uświadomił sobie, że jest w niebezpieczeństwie.

Jeśli chodzi o biura badacze Tverskaya między prokuratora okręgowego, nie czują potrzeby, aby otworzyć sprawę karną, identyfikując incydent jako akt chuligaństwa.

Próby do „zatuszować” incydent

Pomimo faktu, że prokuratura nie uznała za konieczne, aby powiązać aktywne Tregubova i wybuchu przy drzwiach swojego mieszkania, ona dziennikarką przejąć inicjatywę przeciwko oficjalnej letniej rezydencji oznaczeń i wielokrotnie. Ale policja nie wykazała wzajemne zainteresowanie.

Ale w przeciwieństwie do policji i prokuratorów, media krajowe i międzynarodowe opisał incydent jako zamach na życie dziennikarza, tak że fakt wybuchu nabył nowy status. Elena Tregubova został wezwany na przesłuchanie przez policję. Ale nigdy nie został otwarty.

Dziennikarka sama uważa, że porażka policji zająć jej świadectwo i późniejsze zaniedbania rzeczywistych podstaw do działań prawnych pośrednio wskazują na udział w zabójstwie władz. Fakt eksplozji Wynika to z faktu, że dzień przed, w trakcie rozmowy, mówiła o pracy nad drugą książką z równie prowokacyjnej treści. Według dziennikarza, fakt ten nie mógł zadowolić władze i oni zareagowali dość surowo.

Ale później, już w rozmowie z „Kommiersant” Tregubova zmienił swój stosunek do sytuacji, wyrażając swoje wątpliwości co do zaangażowania w eksplozji służb specjalnych. Wierzyła, że Putin nie był zainteresowany w takich incydentów w przeddzień wyborów.

W przeciwieństwie do ogólnej oceny eksplozji, która została wyrażona w mediach, gazeta „Moskiewski Komsomolec” w dzień po tym zdarzeniu opublikował artykuł ze stwierdzeniem, że cała historia z eksplozji – to nic więcej niż chwyt reklamowy, którego celem jest podniesienie ratingu wydanego przez książki „Opowieści z Kremla Digger”.

W tym przypadku sama książka, gazeta zidentyfikowany jako przeciętne literackiego znakowania produktów oraz fakt jej opublikowania na konsekwencje pracy Borisa Berezovskogo zwolenników. W artykule twierdził również, że policja miała ankieta Tregubova natychmiast po wybuchu.

Pierwsza książka

Jest to „Opowieści o Kremla Digger” zapoczątkowało karierę pisania, która sama postanowiła znaleźć Elena Tregubova. Zdjęcie bezkompromisowy dziennikarz stał się rozpoznawalny jako opublikowana w 2003 roku książka była bardziej niż popularny wśród rosyjskich czytelników.

Fakt, że stworzenie listy bestsellerów Helen, można wytłumaczyć dość odważną ekspozycja historii swojej działalności jako reporter i Kremla krytykę elit politycznych Rosji. W swojej książce opisuje ona to ustalone kontrolę mediów przez rząd. Tregubova otwarcie wypowiada się przeciwko reżimowi Putina, podkreślając fakt, cenzury, nacisk na wolność słowa i tendencji autorytarnych.

Pewna część krytyków literackich odpowiedziała negatywnie o wystarczająco książki. Według nich, dziennikarz przedstawił czytelnikowi subiektywnej ocenie sytuacji, ale podkreślił również bezpodstawne, ich zdaniem, obłudy autora.

ciekawostki

W pierwszej książce Eleny Tregubovoy rząd w porównaniu z mutantami, stworzeń, które mają inną, niż ludzką naturę. Sama książka zaczęła aktywnie rozpowszechniać jeszcze zanim został oficjalnie opublikowany w formie kserokopii. Po tym jak został wypuszczony na rynek, czytelnicy wykupione wszystkie kopie, których było 300 sztuk.

Następnie książka została rozdzielona nawet we Włoszech. Mutanty „Elena Tregubova” Kreml „- tym, że konstrukcja produktu znanego dziennikarza w dal z włoskiego rynku książki w 2005 roku. W tej procesji historia Kremla w Europie nie został zatrzymany, a w 2006 roku książka została opublikowana w języku niemieckim (Die Mutanten des Kremls). Za pracę z tworzeniem publikowania Tregubova wziął tropen Verlag.

Ogólnie rzecz biorąc, stanowisko autora została przyjęta przez europejskich czytelników. Gazeta Berliner Zeitung z kolei zauważyć, że książka może być opisana jako arcydzieło, które narażone rzeczywistego stanu mechanizmów władzy w Rosji.

Tregubova narzekała, że otrzymała propozycję z Hollywood o pisaniu scenariusza, opartego na faktach musiał wychodzić z jej książki.

Komentarze mediów krajowych

książki Elena Tregubova, według przedstawicieli rosyjskich mediach, wywołał negatywną reakcję z Kremla, szczególnie ze strony tych podmiotów, które zostały omówione w działce. Media również rozpowszechniać informacje o tym, co Tregubova umieścić na tzw szczególną uwagę, określając je w taki sposób, dziennikarka, nieodpowiedniej mocy.

W listopadzie 2003 roku na kanale NTV nawet przygotował dużą działkę, bezpośrednio związanych Tregubova i jego konflikt z rosyjskiej administracji prezydenta Władimira Putina. Ale historia nie udało się dostać na powietrzu. Zgodnie z osobistej inicjatywy CEO firmy, został usunięty tuż przed show.

Następnie akcja została zdefiniowana jako przejaw cenzury politycznej. Jest on postrzegany jako generalny dyrektor reakcji różne osoby publiczne, w tym siebie Fedotow – sekretarz Związku Dziennikarzy Rosji.

odpowiedź rządu

Tregubova Elena Wiktorowna, zdjęcie z których czytelnik rosyjski uosobieniem krytycznie o rządzie, oczywiście, nie powoduje pozytywne emocje wśród przedstawicieli Kremla, szczególnie po publikacji książki.

Pomijając fakt, że Elena Tregubova musiał opuścić „Kommiersant” (redaktor naczelny później przyznał fakt ciśnienie), wywiad z nią, co było w archiwach NTV, później wycofane. Mimo, że kanał poprzednio znany krytycznej pozycji.

Innymi słowy, przedstawiciele administracji prezydenta stało się jasne, że zarówno artykuł i książka to nie podoba. Wynikiem takiej reakcji jest nowa książka Eleny Tregubovoy „Pożegnanie z Kremla Digger” przez władze.

Oficjalne przemówienia

Jakiś czas później, rosyjski dziennikarz znowu przypomniał o sobie. Stało się to zaraz po zabójstwie Anny Politkovskoy. 5 dni po zdarzeniu Tregubova opublikował list otwarty Angele Merkel w niemieckiej gazety Zeit.

List został nazwany „Milczenie jest współudział”. To winyli Prezydent Rosji dziennikarz w zabójstwie Politkowskiej, jak również dźwięczne roszczeń do rosyjskich władz o łamanie praw człowieka i prześladowania wolności słowa. Tregubova zwróciła także kanclerz Niemiec wpływania na sytuację w Rosji – aby powstrzymać stały eliminację wolnych mediów oraz do zaprzestania naruszania praw obywateli rosyjskich.

W wyniku tej inicjatywy, według pisarza, w pobliżu jej domu widać było dwóch mężczyzn, którzy za nią każdego dnia.

imigracja

Zdając sobie sprawę, że w tym kraju nie jest w stanie wywrzeć znaczący wpływ na sytuację, Elena Tregubova opuścił Rosję i przeniósł się do Anglii.

przeniesienie idei otrzymała bardziej szczegółowe opracowanie po w marcu 2007 roku podczas przesłuchania Borisa Berezovskogo prokuratorów zainteresowana osoba Tregubova. Przesłuchanie było związane ze sprawą Litwinienki. Bieriezowski uznać takie pytania jako potencjalne zagrożenie dla dziennikarza.

To wtedy na korzyść przeprowadzce do Anglii i dokonał wyboru Elena Tregubova. gdzie teraz żyje – nie jest tajemnicą. Writer prowadzić aktywne życie w Wielkiej Brytanii, posiadający status uchodźcy politycznego.

Warto zauważyć, że już jest w Europie, nie przestał w wywiadach i artykułach wymagają urzędnicy zwrócić uwagę na surowych metod elit politycznych Rosji.

wniosek

Inne Elena Tregubova koncentruje się na tym, co do upublicznienia niektórych negatywnych faktów o rosyjskim rządzie. Jest oczywiste, że ze względu na jego radykalnego stanowiska i niechęć do kompromisu, dziennikarz był w poważnym konflikcie z przedstawicielami administracji prezydenckiej. W odniesieniu do stopnia obiektywności informacji dostarczonych przez nią, to można ocenić tylko specjaliści w sferze sytuacji politycznej w Rosji.