442 Shares 4683 views

Jak rosną cytryny w domu i uzyskać plon

Niewielu z nas nie próbował umieścić kość cytryny w doniczce z kwiatem. I to wyrosło i rosły trochę gałązka, ale dopiero jakiś czas później zmarł. Wzruszając ramionami: „Co on (cytryna) nie jest wystarczająco ? „- chętnie opuścił ten pomysł ignorowane. Ale istnieje eksperymentatorzy, którzy lubią rosnąć egzotyczne rośliny, w tym cytrynowy, domu. Są starannie zapoznać się z roślin, a oni odpowiadają im w zamian.


Wystarczy, aby znaleźć informacje, jak uprawiać cytryny w domu, a eksperyment może pochodzić od nikogo, nawet dziecko. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka sposobów, aby wyhodować roślinę na parapecie. Pierwszy – sadzenia nasion w doniczce z gleby i kontroli wzrostu, aby przeprowadzać formowanie korony i przeszczepiono większej puli. Takie cytrynowy (na zdjęciu) mogą rosnąć przez wiele lat, nie dając owoców, jeśli nie zaszczepić. Drugi sposób – szczepić rośliny, których główny trzon stała w wysokości nie mniejszej niż ołówek, nerki pobranej od gałęzi owocujących innego cytryny. Po zakończeniu tej procedury, jeśli nerka zakorzeniła, owoc może pojawić się na drugim lub trzecim roku. Trzeci sposób – sadzonki: sadzonki pochodzące z rośliny dorosłe, osadzonych w powłoce z ziemi, pokrytych słoiku lub butelki z tworzywa sztucznego z dnem odcięty. Cytryny, uprawiane z sadzonek, zaczynają owocować już na czwartym lub piątym roku.

Jak rosną cytryny w domu i są gwarantowane, aby uzyskać wynik? Lemon – kultura kapryśny wymaga wystarczającego światła, wilgoci i nie sporządza kochający. Dlatego konieczne jest znalezienie optymalnych warunków w domu, gdzie roślina ta będzie rozwijać się pomyślnie. Jeśli masz słonecznej stronie, a następnie sprawdzić się na bezpośrednie światło słoneczne nie jest przypalony liście cytryny, jeśli cień – potrzebne światło lampy fluorescencyjnej. Obok paneli grzewczych, aby umieścić roślinę nie jest zalecane, ponieważ Zbyt suche powietrze może zniszczyć wszystkie młode gałązki i liście odpadnie. Zakład należy podlewać jak wyschnięciu gruntu, ale co najmniej trzy razy w tygodniu i raz w lecie – w zimie. Ogólnie rzecz biorąc, w okresie zimowym, w okresie uśpienia, od listopada do lutego, instalacja nie wymaga częstego podlewania, nawożenia, ale konieczne jest, aby rozpylać przynajmniej co drugi dzień. Jednocześnie lepiej tworzą koronę. Wraz z nadejściem wiosny, konieczne jest, aby karmić. Może być nawozy, i mogą być wyciągi z dziewanny i odchodów ptasich. Nawożenie w okresie od marca do września powinno być przeprowadzane co dwa lub trzy tygodnie. W pierwszej połowie lata nawozów azotowych w drugiej – fosfor.

Odpowiadając na pytanie „jak uprawiać cytryny w domu”, warto pamiętać o najważniejszej warunek – prawidłowo wybrany gruntu. Powinien on składać się z humusu lub kompostu, piasku rzecznego i ogród ziemi. Na dnie garnka zdecydowanie powinien położyć drenaż, dzięki czemu woda nie stagnacji. Przeszczep młodych roślin mogą być przeprowadzane co roku więcej osób dorosłych – jak pot staje się mały. Drzewko wraz z bryłą ziemi przeniesiona do innego pojemnika, tak aby nie uszkodzić korzeni.

Po wykonaniu wszystkich tych warunków, to na pewno uzyskać dobry wynik i być dumni z siebie i swojego zwierzaka. I nad filiżanką herbaty z cytryną, wyrwane z własnego drzewa cytrynowego, uczyni zalecenia przyjaciół, zadać sobie pytanie: „Jak rosną cytryny w domu?”.