155 Shares 3510 views

Jak leczyć mastopatia?

Mastopatia zwane łagodne zmiany w tkance piersi, które powstają w wyniku zaburzenia równowagi hormonalnej. Choroba ta dotyka kobiety, które są w wieku rozrodczym, a najczęściej cierpią z pań w wieku od trzydziestu do czterdziestu pięciu lat.

Przyczyny zapalenia sutka, istnieje wiele. Należą do różnych chorób zapalnych jajników, do wadliwego działania tarczycy, patologii wątroby. Przez strącanie czynniki obejmują szkody raka piersi, aborcji, nieregularne życie seksualne, stres, złe nawyki.

Aby odpowiedzieć na pytanie jak leczyć zapalenie sutka, oczywiście, może być tylko lekarzem, bo trzeba najpierw ustawić rodzaj i stadium choroby.

W przypadku węzłowym mastopatii, gdy mostek znajduje się pojedyncze uszczelnienie w postaci cyst lub gruczołu często, leczenie chirurgiczne. Jednakże, jeśli zdiagnozowano rozproszonym typu choroby charakteryzującej wielu węzłów, najczęściej powoływanych leczenie zachowawcze.

Jak piersi? Najczęściej kobiety skarżą się tępy ból i tkliwość piersi przed miesiączką. Czasami wydzielina z sutków i obrzęk węzłów chłonnych pod pachami. Gdy uczucie gruczołów mlecznych można wykryć uszczelki (jeden lub więcej).

Jeśli znajdziesz się w tych objawów, to jest rozsądne, aby podejrzewać, że masz choroby piersi. Jak leczyć tę chorobę? To jest pierwsze pytanie, które pojawia się u kobiet. Przede wszystkim nie panikować i umówić się do lekarza lub ginekologa-mammologist. Specjalista zbada i przepisać odpowiednie badania – USG piersi lub mammografii. Jeśli podejrzewasz, że guz jest złośliwy w przyrodzie, to pokazuje biopsję. Ponadto, najprawdopodobniej, wymaga zbadania przez endokrynologa. Być może lekarz uzna to za konieczne, aby sprawdzić stan wątroby pacjenta. Dopiero po przeprowadzeniu dokładnej kontroli, to będzie można odpowiedzieć na pytanie, jak traktować mastopatia.

Leczenie jest zawsze dobierana indywidualnie. To może być zachowawcze (hormonalne i niehormonalnym) lub chirurgicznie.

Jak leczyć mastopatia bez stosowania hormonów? Takie leczenie jest zazwyczaj przepisywany do wykrywania choroby, na wczesnym etapie. Pacjentów przypisano witaminy, preparaty jodu (po konsultacji Endocrinologist przeciwwskazań i wyłączenia). Jeśli przyczyna zapalenia sutka jest stres, a następnie leki anty-lękowe mogą być przepisywany. Ponadto, leki stosowane w bólu (na przykład diklofenak) i środki homeopatyczne, że zmniejszenie poziomu prolaktyny. Jako dodatkowy zabieg może być podawany lek ziołowy i leków mających działanie przeciwobrzękowe.

Ale w większości przypadków, w rozwiązaniu problemu niż leczyć zapalenie sutka, trzeba używać hormonów. Celem tego zabiegu – przywrócenie równowagi hormonalnej w jajnikach, podwzgórze-przysadka. W tym celu stosowanie estrogenów progestagen antykoncepcyjne, leki, które zmniejszają produkcję prolaktyny zrobić. Czasami wymaga to użycia anty-estrogenów i androgenów, ale te leki są używane znacznie rzadziej ze względu na częste występowanie skutków ubocznych.

W żadnym przypadku nie można stosować hormonalnych leków na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem. Takie samo może prowadzić do bardzo poważnych problemów. A niektóre kobiety są generalnie przeciwwskazane dla terapii hormonalnej.

A jeśli istnieją zalecenia jak traktować mastopatia w medycynie ludowej? Z reguły większość z radą jest skierowany w celu stworzenia zdrowego stylu życia. Zaleca się złych nawyków, mniej picia mocnej kawy i herbaty. Zabronione jest, aby przejść do łaźni parowej i sauny, konieczne jest, aby odwiedzić solarium ostrożnie i mniej opalania na plaży. Oraz w celu łagodzenia bólu, zaleca się zastosować do klatki piersiowej kompresuje surowe buraki, dynia lub nasiąkniętą chleb żytni. Ale musimy pamiętać, że zabieg ten stanowi tylko tymczasowy efekt, aby całkowicie pozbyć się choroby nie będzie możliwe za pomocą tych prostych narzędzi.