584 Shares 5023 views

Minimalizm co? Życie w stylu minimalizmu

Dzisiaj mówimy o najjaśniejszych i najbardziej kontrowersyjnym stylu XX wieku.


Minimalizm – styl, który charakteryzuje się prostotą, zwięzłości, dokładność i klarowność kompozycji. Minimalistyczny stosowanie materiałów naturalnych proste formy, koloru neutralnego (szary, czarny).

Ogólna charakterystyka

Zaprojektowany w stylu minimalistycznym – jest stworzenie przestrzeni tylko z najbardziej niezbędnych elementów.

Przy tworzeniu takich wnętrzach jest najważniejszym jest dobrze zaplanowana przestrzeń, pełną światła rozproszonego, spokojne. W tym pomieszczeniu znajduje się wrażenie, że świecące sufitu i ścian.

Do mieszkania w stylu minimalizmu wydają się szersze i bardziej przestronny, powinno być zwolnione z wewnętrznych przegród. Pomieszczenie powinno być duże okna, które wypełniają przestrzeń z naturalnym światłem, będzie połączyć obudowę ze światem zewnętrznym, co stanowi element wnętrza.

idiosyncrasy

Często ludzie pytają: „Jakie funkcje ma styl minimalizm? Co jest konstrukcja obudowy w tym kierunku? „Główne zasady są minimalistycznym swobody przestrzennej (minimalnej ilości akcesoriów i mebli), podział na strefy oświetlenia space-bay.

Wybór koloru

Wyrafinowanie i oryginalny styl minimalizmu. Co to jest projekt domu jest idealny dla nowoczesnych energicznych ludzi, którzy nie mogą mówić.

Minimalizm wymaga użycia światła i kolorów palety opartą na grze półtonów. Korzystnie duża liczba białych wzmocnioną biały lub szary. uzupełnienie wnętrza naturalne odcienie z metalu, drewna, cegieł, szkła połysku.

Wykorzystanie naturalnych wykończeń, często surowe, z nieobrobionego tekstury: beton, cegła, drewno, tynk. Kształty i linie są bardzo proste, często nie ma dekoracji na ścianach i oknach.

Tworzenie wnętrze

Dziś jest to bardzo popularny styl minimalizmu. Co jest konstrukcja właściwe i przestronnym apartamencie, w bardzo małych, według wielu projektantów.

Powstał na podstawie stylu high-tech i bardziej nadaje się do codziennego życia. Z czystego techniką wysokiej technologii w minimalistycznej stylu charakteryzuje się brakiem otwartego zaworu i rury. Główny nacisk kładziony jest na fakturze materiału i kształtu wnętrza.

Wybór materiałów

Steel (stal i chrom), tworzywa sztuczne, szkło, ceramika, teksturą i polerowane drewno, kamień naturalny lub sztuczny – materiał, który jest charakterystyczny dla stylu minimalizmu. Z takich różnorodność zapewnia ogromną przestrzeń dla wyobraźni, nie pozostawia żadnych wątpliwości.

meble

Decydując się na stworzenie w swoim mieszkaniu tego wnętrza, trzeba odebrać specjalną mebli gabinetowych. Minimalizm obejmuje dużą liczbę płaskich fasadach. Niedopuszczalne frezowania – tylko płaską powierzchnię.

Zewnętrzna część mebla wykończone z tworzyw sztucznych, które mogą naśladować naturalne drewno lub rysunki pod nią. Można użyć błyszczących lub elewacje wykonane z akrilayna.

Droższe umeblowanie domu mogą być wykonane z drewna. Meble w stylu minimalizmu może mieć stali fasady stalowe. Często szafy są ozdobione grafitowych lub brązowych luster. Klasyczny rzadko stosowane.

akcesoria przednie oparte na prostych form geometrycznych. Na przykład, oryginalny tabela może być we wnętrzu. Minimalizm przyjmuje wnioski dla nierdzewnej stali i powierzchni roboczych blatów – polerowanego drewna. Także, to wygląda bardzo imponujące Blat wykonany ze sztucznego kamienia.

Wszystko to samo można powiedzieć o meblach tapicerowanych – prostych kształtach, pastelowe tapicerki wykonane z naturalnych tkanin.

ściany

Mieszkanie jest w minimalistycznym stylu nie powinno mieć żadnego, nawet bardzo małe, części zapożyczone z innych kierunków.

Ścianki są wykonane w dwóch, maksymalnie trzech podobnych odcieniach. dwa kontrastujące kolory mogą być stosowane.

Najczęściej projektanci używają tapety z miękko wymawiane wzorca. Ponadto, warto wygląda tynk strukturalny.

Dość oryginalny wygląd wkładania płyt ściennych syntetycznych lub naturalnych materiałów – stali teksturowane drewna, kamienia naturalnego.

ważne szczegóły

Jak już wspomniano, jest to bardzo zwięzły styl – minimalizm. Pokój urządzony według jego zasad, prawie pozbawione dekoracji na ścianach i oknach. Lampy mają prosty kształt, często zamontowaną do sufitu, ściany lub podłogi.

Minimalistyczny styl nie różni się wiele akcesoriów. Na ścianach są obrazy w odpowiedniej grzywny mogą mieć ramki metalowe.

Mieszkanie jest w minimalistycznym stylu – przestrzeń, minimalna ilość mebli. Światło i przestrzeń – motto tego trendu.

Życie w stylu minimalizmu

Pomimo faktu, że konstrukcja ta wygląda dobrze w małych pomieszczeniach, będzie wyglądać po prostu niesamowite w przestronnym salonie. Rozważmy etapy jak on jest w to objawiać.

podłogi

Zaczynamy od posadzki. Zgodnie z prawem minimalizmu, organicznie wyglądać ciemnym i jasnym parkiet, dywan bez wzoru, kolor kryjący porcelany, a nawet linoleum. Wzorów i ozdób powinno być kategorycznie odrzuca.

meble

Idealnie pasuje do minimalistycznej zasady przekształcania meble. Jest zdolny do wymaganych minimalnych obiektów wykonywać wszystkie niezbędne funkcje. Zgodnie z tą zasadą, wybranym meblu – minimum przedmiotów + maksymalnej funkcjonalności.

Często żyją w stylu minimalizmu zwiastunem garderoby. Ich elewacje wykonane są z matowego szkła. Meble modułowe doskonale pasuje do tego projektu. Woleli szkła i luster, które wypierają ślepych fasadach.

Advance powinien rozważyć to miejsce, w którym można „ukryć” przewody z zestawu kina domowego lub systemu muzycznego. Komputery, jeśli o to chodzi, i innych urządzeń wykorzystywanych w salonie powinna być włączona do mebli.

oświetlenie

Jest to bardzo ważne w projektowaniu salonie, dlatego kwestia ta należy zwracać szczególną uwagę. Trzeba go używać, aby osiągnąć maksymalny efekt, jasny, przestronny pokój wypełniony powietrzem. Dwie metody mogą być wykorzystane do osiągnięcia tego celu – lub całkowicie wyeliminować stosowanie wszystkich rodzajów zasłon, lub złożyć wniosek o rejestrację okna lakoniczne japońskie paneli, Roman odcieni lub wałkiem. Ale jak mówimy o wnętrzu salonu, można spróbować nieco złagodzić surowość stylu i dodać do wybranego projektu tiulu okno światła lub organzy.

Mówiliśmy już, że rozmiar okna powinny być tak duże – to działa na wzrost i rozszerzenie przestrzeni życiowej.

Pomimo faktu, że oświetlenie we wnętrzu jest sprawą najwyższej wagi, lampy sufitowe w nim są niezwykle rzadkie. Korzystne są reflektorów w konstrukcji stropu. Bardzo stylowy wygląd paska LED, zakotwiczone w ukrytym paneli, ścian, mebli i podłóg.

Lampy podłogowe i ścienne również całkiem właściwe, gdy istota jest wykonana w stylu minimalistycznym. Nie należy jednak zapominać, że ich konstrukcja powinna być dość spokojny.

sypialnia

Wielu z naszych czytelników są zainteresowani, jak sypialnia może wyglądać w tym nowoczesnym stylu. Minimalizm we wnętrzu pomieszczenia – jest to przede wszystkim funkcjonalność, no-nonsense, spokojna kolorystyka. Odpowiednio spreparowany konstrukcja sprawia, że sypialnia powietrza i światła i zapewnia mnóstwo miejsca do przechowywania. Te uczucia pojawiają się, ponieważ nie ma bałaganu we wnętrzu mebli, tekstyliów, akcesoriów, każdy szczegół przemyślane potrzeby systemu magazynowania.

Nie można sobie nawet wyobrazić, jak przekształcić swoją sypialnię. Minimalizm we wnętrzu tej sali pozwala przyjąć jako podstawę dla różnych stylach: nowoczesnym i etnicznych (na przykład, japoński), klasyczny. W zależności od gatunku minimalizmu, wybranych akcesoriów, mebli, elementów dekoracyjnych. W tym przypadku, styl polega na wykorzystaniu podobnych kształtach, różnych materiałów:

  • w sypialni, wykonane w klasycznym, tradycyjnym stylu, nie powinno być meble z naturalnego drewna;
  • minimalistyczna sypialnia hi-tech zwiastunem meble przy użyciu szkła, plastiku i metalu;
  • Japoński sypialnia w tym stylu powinien być wykonany wyłącznie z materiałów naturalnych lub ich imitacje jakości, elementy etniczne koniecznie musi być obecny.

Kolor w sypialni

Projektanci polecam dla stylu sypialni minimalizmu użyć jako tło kolorów neutralnych, pastelowych odcieniach. Podkreślić ten styl można użyć maksymalnie trzech kolorach. Najbardziej charakterystyczną z nich jest używany do małych powierzchni, podczas gdy pozostałe dwa odcienie rozprowadzane wśród wnętrze.

Połączenie najbardziej korzystne uważane jest za biały odcień pastelowe odcienie (beżowy, szary, jasnobrązowy).

Można podkreślić, wnętrze w kolorze szarym lub czarnym i neutralnych odcieniach sypialni najlepiej uzupełnić drewno, metal, szkło akcesoriów.