741 Shares 1070 views

Jak znaleźć weryfikację słowo: porady dla uczniów i ich rodziców

Ważnym zadaniem w nauczaniu języka rosyjskiego jest tworzenie umiejętności czytania dziecka i poprawnych liter. Aby to zrobić, studenci są zaproszeni, aby poznać zasady, aby wykonać pewne ćwiczenia. W niektórych przypadkach prawo pisać, po prostu odebrać weryfikacji obrazkowej. Ale algorytm funkcjonowania dziecka należy pamiętać, jak również przypadków, w których może być stosowana.


Tak więc, w reguły pisowni ma stosunkowo odbarcza samogłoskę w korzeniu. Aby określić, które muszą być napisany list, student musi wybrać pokrewne słowo aby sprawdzić, czy dźwięk jest podkreślił. Przykładem jest proste przypadki, takie jak „Koty – kota”. Tutaj należy zauważyć, że słowo weryfikacja musi być nie tylko ten sam korzeń, ale znam leksykalnego znaczenia.

W języku rosyjskim istnieje homofony. Te słowa mają taką samą wymowę, ale różne znaczenia leksykalne. Na przykład, homofony są „pogodzenie” i „spróbować”. W pierwszym przypadku, czasownik pochodzi od rzeczownika „pokoju” (towarzysze uzgadniające), oraz drugi – od „środka” (spróbuj na ubrania). Dlatego też, wybierając weryfikacji obrazkowej, trzeba wziąć pod uwagę jego znaczenie.

Program szkoły obejmuje nie tylko proste przypadki, ale także bardziej skomplikowane, gdy występuje naprzemiennie w korzeniu. Przykładem jest słowo „wchłonąć”. Jest to sprawdzone rzeczownik „łyk”. Dzieci muszą wyjaśnić proces zmiany, i jak to się dzieje. Również może służyć jako przykład „oswoić”. Weryfikacja słowo w tym przypadku byłoby „łagodny” lub „łagodność”. Tutaj ważne jest, aby zapoznać dziecko z leksykalnego znaczenia, jak również wykazują podobne przypadki (uproszczony i tak dalej. D.).

weryfikacja słowo nienaprężonym dźwięku nie zawsze jest możliwe, aby podnieść. Istnieją wyjątki, aby napisać przepisy, które mają wpływ na rozwój historyczny języka. Uczniowie oferowane im łatwy do zapamiętania. zwykle są one zawarte w słownikach, które są dostępne w podręcznikach.

Istnieją sytuacje, w których zasada zastosowania nie jest tak proste jak się wydaje. Na przykład, często jest to trudne dla dzieci, aby napisać słowo „szary”. Weryfikacja słowo w tym przypadku, można podjąć „siodło”, jednak prawie wyszedł z użycia, i można je znaleźć tylko w niektórych dzieł literackich. Dodatkowo, można wziąć zdrobnienie „siwa”, który znajduje się również w mowie są rzadkie.

W celu nauczenie studentów wyłowić weryfikację tekstu na tej reguły zaleca się, aby użyć określonego algorytmu. Możesz wziąć te oferowane przez autorów programów tematycznych lub z uczniami, aby ich własne (w tym ostatnim przypadku istnieje lepszy efekt pamięci).

Przykładem jest następujący algorytm. Po pierwsze, to stoi orfogrammy. Obok wybranego słowa głównego (na początku tej samej części mowy, jeśli nie możesz, potem drugą). Konkluzja, mogę sprawdzić odbarcza dźwięku sposób. Jeśli tak – pisać poprawnie, inaczej – włączyć do słownika.

Ciągłe zasad konsolidacji i ćwiczenia do niego są podstawą sukcesu i kolejny krok w kierunku rozwoju czytania i pisania.