696 Shares 5369 views

Jak ustawić domyślną przeglądarkę?

Każdy system operacyjny ma własną domyślną przeglądarkę, masz przeglądarkę internetową, która otwiera całą stronę internetową poprzez przekazywanie niektórych linków. Na przykład, w popularnym systemie Windows, program ten jest Internet Explorer. Jeśli z jakiegokolwiek powodu, to przeglądarka internetowa nie jest spełniony, to jest możliwe, aby wybrać inną, które są teraz w Internecie sporo. Najbardziej znane i popularne są następujące: FireFox, Opera, Chrom, Safari.


Ustaw domyślne jeden z tych przeglądarek nie jest bardzo trudne. Po pierwsze, jeśli uruchomić dowolny z tych oknie pojawi się na monitorze użytkownika, które zostaną zaproszone do zrobić za pomocą jednego kliknięcia, klikając myszką na przycisk „Tak”.

Po drugie, nawet jeśli okno prosi o wybranie domyślnej przeglądarki nie pojawi, to zawsze można dokonać ustawienia. Instalacja różne wersje przeglądarek mogą się różnić.

Po trzecie, należy ustawić domyślną przeglądarką jest możliwe poprzez „Panel sterowania” w systemie Windows.

Opera jako główny

Opera stała się domyślną przeglądarkę, należy w oknie programu, aby otworzyć zakładkę „Ustawienia” i „Advanced” po lewej stronie wybierz „Programy”, umieścić zaznaczenie obok pozycji „Sprawdź, czy Opera jest domyślną przeglądarką” i kliknij „OK” , Teraz Opera – przeglądarka domyślnie.

Ustaw jako domyślną przeglądarkę Firefox za darmo

Aby przeglądarkę internetową na komputerze głównym, trzeba go uruchomić i kliknąć pole pomarańczowego z napisem «» Firefox, który znajduje się w lewym górnym rogu. Na liście, która się pojawi, wybierz „Ustawienia” i otworzyć okno. Wybierz sekcję „Zaawansowane”, a następnie – „Ogólne”. W sekcji „Ustawienia systemowe”, aby umieścić kleszcza obok „Domyślne sprawdza, czy w przeglądarce Firefox” i kliknąć „Sprawdź teraz”. Pojawi się okno, w którym trzeba dokonać wyboru, klikając „Tak”.

Chrome jako głównej przeglądarki

Otworzyć okno przeglądarki i przywołać ustawienia, klikając na specjalną ikonę w prawym górnym rogu. Na dole strony Ustawienia, jest pozycja „przeglądarka”, a pod nim przycisk „Przypisz” Chrome po kliknięciu na ciebie ulubioną przeglądarkę internetową będzie główny komputer.

Ustaw przeglądarki Safari domyślnie

Aby stać się wiodącym przeglądarki Safari, trzeba go uruchomić i otworzyć okno ustawień, klikając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, a następnie otwórz „Basic”. W prawym górnym punkcie „przeglądarki”, aby przejść do listy programów zainstalowanych na komputerze, aby wyświetlić stronę internetową i wybrać odpowiedni.

Internet Explorer – przeglądarka głównym

Jeśli potrzebujesz, aby powrócić do głównego przeglądarce systemu Windows, należy kliknąć ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i wybierz sekcję „Opcje internetowe”, które wykraczają pod „Programy”. Na górze obok ikony IE, naciśnij przycisk „Ustaw jako domyślne” przycisku.

Ustaw jako domyślną przeglądarkę w systemie Windows może być inny sposób. Naciśnij przycisk „Start”, przejdź do „Panel sterowania”, wybierz „Programy domyślne” sekcja. Otwórz „Programy domyślne” i przewiń w prawo, w lewo. W polu po prawej stronie pojawi się wiersz „Ustaw jako domyślny”, kliknij na niego, a następnie kliknij „OK”. Ustawienia zostaną zapisane.