598 Shares 4581 views

Sprawdzeni sprzedający w "AliExpress": kupujemy tanie, ale niezawodnie

Nie jest tajemnicą, że dzisiaj w Chinach jest wiele towarów z różnych kategorii. Wielu mówi, że dzięki tak rozwiniętej branży Imperium Ciemnościowe zajmuje czołowe pozycje w rankingu światowych gospodarek. I ogólnie rzecz biorąc jest prawdą, ponieważ duża liczba przedsiębiorców na całym świecie współpracuje z chińskimi producentami wyłącznie ze względu na niski koszt towaru i jego akceptowalną jakość. Nie trzeba jednak prowadzić dużej firmy , aby móc kupować tańsze towary. Teraz jest wiele platform do bezpośredniego zamówienia niedrogich rzeczy od chińskich producentów lub hurtowników. Największa z nich to strona "AliExpress". Jest to największa grupa handlowa na świecie – Alibaba – ze względu na to, co sprawdzeni sprzedawcy w "АлиЭкспресс" robią miliony sprzedaży dziennie.


Co to jest AliExpress?

"AliExpress" to duży sklep internetowy, prawdziwe centrum handlowe, uruchomione w Chinach. Pomimo jego pochodzenia, ten zasób jest dostępny w różnych językach (w tym w języku rosyjskim). Co ważniejsze, możesz płacić za "AliExpress" używając własnej krajowej waluty internetowej, w szczególności Webmoney, Yandex.Money i Qiwi (przeliczanie następuje według kursu tej waluty na dolary amerykańskie).

Sprzedający "AliExpress" to przedstawiciele różnych fabryk i fabryk z Chin, którzy z powodzeniem współpracują z kupującymi z całego świata, a zatem łatwo komunikują się w języku angielskim. Jeśli chodzi o dostawę, w większości przypadków jest bezpłatny, ponieważ jest wykonywana przez Air Mail lub China Post (samolot) i trwa z reguły od 15 do 25 dni roboczych. Ogólnie rzecz biorąc, po zamówieniu towaru dzisiaj, należy oczekiwać, że otrzymasz je w ciągu 30-45 dni. Jednak ci, którzy chcą, mogą zorganizować inną metodę dostarczania, na przykład przez DHL lub EMS. Należy pamiętać, że cena dostawy może znacznie przekroczyć koszt samych towarów. Z tego powodu najlepiej sprzedający się na "AliExpress" nadal preferują tanie, ale dłużej dostawę.

Jak stosować się do zasad bezpieczeństwa przy zakupie?

Niewątpliwie zakup towarów w chińskim sklepie związany jest z pewnym ryzykiem. Wśród sprzedawców spotykają się oszustów, którzy chcą zarabiać na ukaralnych kupujących z zagranicy. Jest to zrozumiałe, ponieważ nie przeprowadzono wstępnej kontroli sprzedających "AliExpress", a nie pokazano ich paszportów. Ponadto ty, jako ofiara oszustwa, nigdy nie kontaktuj się z chińską policją i nie szukajcie zwodziciela. Dlatego każdy, kto dokonuje zakupów na tej stronie, zaleca się zwracać szczególną uwagę na ocenę sprzedawców "AliExpress".

Użytkownik z wyższą oceną jest już dokładniej zweryfikowany kosztem wcześniejszych transakcji. Sprzedający, oferujący tańsze rzeczy i kto nie ma na swoim koncie sprzedaży, może być niebezpieczny. Dlatego, przy zamawianiu czegoś, zawsze dbaj o dobrą reputację osoby, do której zapłacisz pieniądze. Aby wybrać sprzedawców według klasyfikacji, po kliknięciu przycisku "Najlepsza ocena" (lub Najlepiej oceniane w angielskiej wersji językowej) wybierz produkt. Witryna automatycznie wyda towary z bardziej zaufanych sklepów. Należą do nich znaki Gold Supplier i wiele opinii. Każda z kategorii oferowanych na tej stronie posiada własne rekiny.

Firmy, którym można ufać

Tak, jak znaleźć wiarygodnych sprzedawców, już napisaliśmy. Ponadto w niniejszym artykule prezentujemy niewielką ocenę najbardziej autorytatywnych firm. W nawiasach przy nazwie sklepu wskazano liczbę recenzji pozostawionych przez kupujących w momencie pisania artykułu. To kryterium jest podstawą oceny, a on obiektywnie pokazuje, w jaki sposób klienci z tych sklepów są zadowoleni zarówno z obsługi, jak i jakości towarów.

Wśród pierwszych można wymienić pracę dla NO.1 (ponad 67 tys. Opinii), chińskie centrum mody wiatrów (ponad 9000 opinii), LoveQ Mall (ponad 26 tysięcy opinii) oraz Welcome to fashion paradise, sklep o ciepłym uśmiechu (3664 opinii), Sheinside Fashion Discount (7362 opinii), Tańcząc na wietrze (3645 opinii). Każdy z tych sklepów jest reprezentowany w kategorii "Odzież", więc przy wyborze produktu z nich możesz być pewny bezpiecznej transakcji.

Jeśli chodzi o produkty z kategorii "Auto", sprzedający mogą działać w tym miejscu bezpiecznie: sklep CBT (HK) LTD (28 tys.), KALAWA (ponad 21 tysięcy opinii), Yafee Electronics Ltd (10 tys.).

W kategorii "Elektronika" polecamy ShenZhen YiHang Technology Co., Ltd (13000) i Shenzhen Pophong Communication Co., Ltd. (3560 opinii).

Jeśli chodzi o inne kategorie towarów (są mniej popularne, co oznacza, że nie mają takich wyspecjalizowanych sklepów z autorytetem, sprzedają tam wiele rzeczy), najbardziej wiarygodnymi są: Yiwu Dingye EC Firm (14568) China Electronic Center (8975 Recenzje), Hello Gift Limited (ponad 8 tysięcy), Igoomart (3867), 2014 Odzież modna (ponad 3 tys. Opinii).

Oczywiście nie są to sklepy, z którymi można z powodzeniem pracować nad "AliExpress". Korzystając z danych z powyższej oceny, można przybliżać jakość pracy innych dostawców i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Mechanizm wpływu na ocenę sprzedawców na "AliExpress"

Na portalu internetowym "AliExpress", jak już wspomniano, istnieje system oceny sprzedawców i opinii o produktach. Weryfikowani sprzedawcy "AliExpress" działają od dawna, mają wiele pozytywnych opinii od klientów, a tym samym cenią ich reputację. Jest to mechanizm ochrony nabywców – jeśli wysyłają produkt o niskiej jakości, sprzedawca odpowie na skargę i zrekompensuje pieniądze lub wyśle nowy produkt. Jest bardziej opłacalne dla niego, aby upewnić się, że klient ostatecznie pozostawia dobry przegląd. I do tego wszyscy są chętni.

Jeśli chodzi o skargę, "AliExpress" ma specjalny formularz dostępny po dokonaniu płatności. Jeśli towar nie przyszedł, pojawił się w złej formie lub został zastąpiony inną rzeczą, możesz użyć tego formularza, aby rozpocząć spór. Zaleca się to zrobić w języku angielskim, ponieważ chiński przedsiębiorca prawdopodobnie nie mówi po rosyjsku. Z reguły sprzedawcy zweryfikowani na "AliExpress" bezzwłocznie przeglądają skargę i zwracają pieniądze bez dodatkowych pytań lub zaczynają sporu i zmuszają kupującego do "pogłębienia" sytuacji. W przypadku przekazania skargi do statusu "zaostrzonego sporu", administracja witryny jest zaangażowana w konflikt i rozpatruje skargę.

Jak mogę dokonać zwrotu?

W istocie otwarcie sporu jest już okazją do ewentualnego zwrotu środków. Kupujący może określić, co dokładnie jest nie tak z produktem iw jakim rozmiarze wymaga zwrotu (można to określić jako procent). Następnie sprzedawca wyraża zgodę lub administrowanie zasobem, jeśli prawda jest po stronie kupującego, może zmusić zaniedbanego sprzedającego do zwrotu środków. Zanim klient potwierdzi otrzymanie towaru w odpowiedniej formie lub w okresie ochrony transakcji, pieniądze nie zostaną odebrane na rachunek sprzedającego, ale znajduje się w stanie "zamrożonym". W przypadku zwrotu pieniędzy wprowadza się do tej samej objętości i tej samej torebki, z której dokonano płatności.

Jeśli masz zweryfikowanych sprzedawców "AliExpress", możesz zamówić coś, co lubisz. Na przykład wiele kategorii towarów, takich jak "Elektronika i gadżety", "Dom i rodzina", "Zabawki", "Towary dla zwierząt", "Artykuły rekreacyjne" itd. W rzeczywistości, przeglądając wszystkie sekcje portalu, można dojść do wniosku, że trudno jest wymyślić produkt, który nie byłby sprzedawany tutaj. To pokazuje szeroki profil chińskich przedsiębiorstw i możliwości kupowania tanich i niedrogich rzeczy tutaj. Spróbuj, może sam będziesz się opiekował.