321 Shares 5302 views

Lek "Nitrogliceryna". Instrukcje


Nitrogliceryna odnosi się do azotanów, jest czynnikiem rozszerzającym naczynia. Lek jest stosowany w chorobach związanych z układem sercowo-naczyniowym.

Nitrogliceryna. Forma emisji

Lek jest dostępny do podawania podjęzykowego w postaci kropli, aerozoli (dawkowanych), kapsułek, sprayów, tabletek. Ponadto, maści nitrologlicerynowe, folie do klejenia na powierzchni gumy, koncentrują się na wytwarzaniu roztworu do infuzji, kapsułek o przedłużonym (długotrwałym działaniu).

Lek jest wskazany do dławicy piersiowej (jako profilaktyka i leczenie), zawału mięśnia sercowego (w okresie rehabilitacji). Podanie dożylne leku "Nitrogliceryna" pozwala na obrzęk płuc, z zamknięciem tętnicy środkowej w siatkówce oka. Ponadto zastrzyki są stosowane w ostrych zawałach mięśnia sercowego (skomplikowane przez niewydolność lewej tętnicy ostrej), postinfarction i niestabilną dusznicę, kontrolowane niedociśnienie podczas interwencji chirurgicznych w celu zmniejszenia krwawienia w obszarze operacyjnym.

Nitrogliceryna. Schemat dawkowania

W celu uzupełnienia stenokardii podjęzykowej (pod językiem) zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki lub tabletki. Lek jest przechowywany do całkowitego resorpcji, bez połknięcia. Lek należy przyjmować natychmiast po wystąpieniu bólu. Zaleca się w dawce 0,5-1 mg na leczenie. Następne użycie tabletki lub kapsułki, jeśli jest to konieczne, jest przeprowadzane po upływie od 30 do 40 minut.

Schemat dawkowania maści wybiera specjalista indywidualnie. Jeśli działanie terapeutyczne jest niewystarczające, ilość stosowanego leku wzrasta pod nadzorem lekarza. Początkowa dawka leku wynosi 2,5 cm kolumny maści.

Nitrogliceryna. Instrukcje. Przeciwwskazania

Leku nie zaleca się przy jednoczesnym stosowaniu syldenafiny, jak również nadwrażliwości.

Ostrożnie przepisane na jakąkolwiek formę nadciśnienia śródczaszkowego, udar krwotoczny, ostry zawał mięśnia sercowego przy niskim ciśnieniu napełniania lewej komory, ciężka anemia, jaskra (ze względu na zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe), tyreotoksykozę, przewlekłą niewydolność serca przy niskim ciśnieniu wypełnienia lewej komory, niedociśnienie tętnicze przy niskim Ciśnienie skurczowe, ciężka niewydolność wątroby, niewydolność nerek. Podanie dożylne należy wykonywać ostrożnie u pacjentów z CCI, konstruktywnym zapaleniem osierdzia, z tamponem serca, hipowolemią. Przestroga podczas przepisywania leku "Nitrogliceryna" zaleca stosowanie się do zaleceń lekarza i pacjentek w wieku poniżej osiemnastu lat, w ciąży, karmiących piersią. Przedłużone postacie dawkowania są dokładnie przepisywane ze zwiększoną perystaltyką żołądkowo-jelitową, zespołem złego wchłaniania.

Przy użyciu leków, ból głowy, gorączka, zawroty głowy, tachykardia, obniżenie ciśnienia krwi są możliwe. W rzadkich przypadkach (z reguły po przedawkowaniu) występuje sinica, zwarcie ortostatyczne.

Czasami może wystąpić niepokój, zahamowanie, reakcje psychotyczne, dezorientacja, świąd, wysypka, kontaktowe zapalenie skóry o charakterze alergicznym, zaczerwienienie, pieczenie.

Między innymi stosunkowo rzadko występującymi działaniami niepożądanymi, stosującymi lek "Nitrogliceryna", instrukcja dotyczy uszkodzenia wzroku (naruszenie jasności), hipotermii, osłabienia.

W przypadku przedawkowania zmniejsza się ciśnienie krwi, senność, ból głowy, nudności, gorączkę, wymioty, duszność. Leczenie za pomocą wstrzykiwań dożylnych – przerwać wstrzyknięcie, stosując aplikację przezskórną (skórną) – usunąć plastry lub pozostałości maści. W łóżku pacjenta kończy się opuszczenie głowy, nogi podnoszą się. Ciśnienie z reguły ustabilizuje się w ciągu piętnastu do dwudziestu minut.