384 Shares 8325 views

"Golf 5". Volkswagen Golf 5: dane techniczne, opinie, cena

„Volkswagen Golf 5” został wprowadzony na jesieni 2003 roku na Frankfurt Motor Show. Samochód został zaprojektowany przez nową uniwersalną platformą, która stała się również podstawą „Audi A3 drugiej generacji”. Oprócz podstawowej platformy nowej „golf 5” Otrzymałem kilka uzupełnień. Jest to skuteczny tylne zawieszenie strukturę wielopierścieniową łącza i wymienne zwiększonej wytrzymałości z zwiększenie współczynnika sztywności o około 80%.


Nowe wymiary modelu „Golf” piątej generacji. charakterystyka

"Golf 5" nie wiele różni się od wcześniejszych modeli Golf, ale wraz z rozwojem piątej generacji maszyny, jej wymiary zostały zwiększone: ciało jest wydłużone o 57 milimetrów, jest obecnie szacowana długość wynosiła 4204 mm. Szerokość maszyny dodano 24 milimetrów do wartości 1759 mm, a dach podniesiony o 39 mm – wysokość urządzenia, zatem wynosiła 1 483 mm. Dzięki zwiększeniu wymiarów zewnętrznych, rozprzestrzenione i wewnętrznej przestrzeni pojazdu. Pasażerowie z tylnego siedzenia, to ze względu na większej przestrzeni wewnętrznej transformacji pad stóp wydłużony o 65 mm, a sufit jest podniesiona o 24 mm. Ponadto, do 347 litrów pojemności bagażowej.

Cechy zewnętrzne z samochodu „Golf 5”, zdjęcie które zostały przedstawione w artykule są zbudowane z kilku dominujących kryteriów: jeden główny, określenia ogólnego stylu projektowania samochodu, linii pasa, który biegnie wzdłuż dolnej krawędzi bocznych okien, a dochodząc do tylnego słupka. Kąt pochylenia linii pasie pokrywa się z kątem nachylenia do linii dachu w odbiciu lustrzanym. Obserwować efekt zbieżności dwóch poziomych linii korpusu, z góry i na dole, które dają wrażenie zręczności.

Zaktualizowana konstrukcja przedniej części

Przód urządzenia nabyte kontury, które spełniają wysokie osiągi aerodynamiczne, a wraz z tym wzorem przedniej części samochodu znacznie aktualizowana. Model otrzymał nowoczesne optyczne reflektory umieszczone są dwa atomy chlorowca, znajdujący się nad wskaźnikiem poziomym i kształt zespołu soczewek jest lekko zukosowana w kierunku środka, co powoduje, że wygląd samochodu trochę agresywności. Forewings pokrycie górne krawędziowe światła z niewielką zakładką, a zatem istnieje jakiś rodzaj „orbicie”, które razem tworzą przednie skrzydło i krawędzi okapu.

Salon z technologii high-tech

Wnętrze samochodu jest urządzony w duchu tradycji niemieckich – nic ekstra, tylko urządzeń funkcjonalnych. Ale ergonomia jest reprezentowana w kabinie na najwyższym poziomie, począwszy od siedzisk, a kończąc na wygodnej głowy. Konfiguracja foteli przednich w pełni zaktualizowany, wszystkie fotele stały się high-tech półautomatyczne urządzenie zaprojektowane, aby osiągnąć maksymalny komfort dla kierowcy i pasażerów. „Volkswagen Golf 5” stał się pierwszym samochodem , w którym przednie fotele zostały zainstalowane moduły wymienne ze wsparciem lędźwiowym, a regulacja odbywa się poprzez wsparcie siłownika czterech kierunkach kontrolowany przez dwa przyciski. Zarówno kierowca i pasażer siedzący obok niego, można uzyskać komfort, włącznie z miękkim oparciem.

Zaawansowane możliwości pobrania

Ergonomiczne zmiany w modelu kabiny „golf 5” nie kończy, dla pasażerów znajdujących się na tylnym siedzeniu, są również stworzone dla wygody najnowszych technologii. W dolnej części stołów mogą być przekształcone i tylnego oparcia foteli mają zdolność do zmiany nachylenia w zakresie od około 120 stopni, a może być nachylona wszystkie jednocześnie lub oddzielnie. W kabinie znajduje się również możliwość załadunku bagażu i oddzielnych elementów wydłużonych, takich jak sprzęt narciarski. Do układania długich ładunków, zwłaszcza na tyle, aby pochylić oparcie fotela pasażera z przodu, tworząc idealnie płaską powierzchnię, następnie rozłożyć tylnego siedzenia i oparcia go. Rezultatem jest wygodna powierzchnia, na której można umieścić narty lub inne rzeczy do trzech metrów długości.

Instrumenty i nowe techniki zarządzania

Konsola środkowa z instrumentami i kontroli jest podniesiony o osiem centymetrów dla większej czytelności wskazań i regulacji. Niezwłocznie usunięte wszystkie dźwiękowych przycisków operacyjnych, oraz czujniki nawigacyjne bezstykowe pilota wentylacji i klimatyzacji. Lokalizacja przycisków, przycisków i przełączników podporządkowane jednolitej racjonalnej alokacji, w pełnej zgodności z niemieckimi tradycjami technologicznych.

Elektrownia i jego warianty

Elektrownia z samochodu „golf 5” to wielowymiarowa w przyrodzie. Na samochód wyposażony jest w dwa silniki wysokoprężne do wyboru: dwa-litrowym silnikiem o pojemności 140 litrów. a. lub silnik wysokoprężny objętości 1,9 litrów i 105 litrów. a.

Gama silników benzynowych obejmuje osiem różnią się wielkością i mocą silników. Najczęstszym silnik spalinowy – cztery-rzędowy, 1,4 litra, 75 pojemności litra. a.

Następuje:

  • Objętość 1,6 litra / 102 litrów pojemności. a.
  • Objętość 1,6 litra / 115 litrów pojemności. a.
  • Urządzenie TSI objętość 1,4 litra / 122 litry. a.
  • TSI objętość 1,4 litra / pojemności 140 litrów. a.
  • TSI objętość 1,4 litra / pojemności 170 litrów. a.
  • Urządzenie FSI wielkość 2,0 / pojemności 150 litrów. a.
  • FSI wielkość 2,0 / pojemności 200 litrów. a.

pojazdów, opcje

"Golf 5" jest dostępna w trzech wersjach wyposażenia: Trendline, poziomy Sportline i Comfortline. Jedyna różnica w estetyczne stan poziom zalet technicznych nikt opcja. Wszystkie trzy zestawy zawierają 6 poduszek powietrznych, ABS i hamulca układ ESP pomagają. Poziom bezpieczeństwa biernego producenta samochodu utrzymuje się na wysokim poziomie. Niektóre samochody pochodzące z linii montażowej, przechodzą testy zderzeniowe. Odbywa się to wybiórczo. Zgodnie z wynikami badań liczbę poduszek powietrznych została zwiększona z czterech do sześciu.

Samochodów „Golf 5”, których cena waha się od 450 do 700 tysięcy rubli (w zależności od przebiegu i rok produkcji) można kupić w salonach praktycznie dowolne miasto w Rosji. Klienci, którzy nabyli samochód, Mark niezawodność konstrukcji oraz wysoki poziom komfortu. Pozytywne informacje zwrotne od klientów – najlepszym dowodem na wysoką reputację samochodu.