110 Shares 3251 views

GTX 550 Ti: Cechy i opinie

Wraz z wydaniem najnowszych innowacji na rynku kart doświadczyły znacznych wahań cen. To dotyczy przede wszystkim urządzenia low-end. Kosztowny sprzęt wideo, które mogą sobie pozwolić tylko kilka, były w niższej klasie. Głównym celem artykułu jest jednym z najbardziej popularnych kart na rynku gier – GTX 550 Ti, których cechy są jeszcze dopuszczone do gry w dowolnym dostępnym na rynku gry.


Podstawowe cechy urządzenia

Przy ocenie dowolny film w pierwszej kolejności są cechy. Karta graficzna GTX 550 jest zbudowany na chipie GF116 Ti na 40nm procesie technicznym. W związku z tym moc 116 watów w trybie normalnym. szerokość magistrali 192 bitów i użyte jest nowoczesna GDDR5 typu VRAM. To właśnie te dwa wskaźniki i dyktować warunki na rynku kartę graficzną wydajność. Ponadto, rdzeń jest częstotliwość 900 MHz, a przez częstotliwości cieniowania – 1800 MHz. Naturalnie, wspiera wszystkie dostępne technologie, takie jak DirectX 11, 3D Vision Surround, PhysX, CUDA, HDMI 1.4a oraz innych. Co ciekawe, w tym 192 z adapterem Bit linii jest ustawiona 1 GB pamięci. Po tym wszystkim, logika musi być albo 768 MB lub 1536 MB. Jak się okazało, producent dokonał pewnego rodzaju symbiozie, zapewniając żetony kosztów o różnej gęstości – na 32 i 64 MB. Lepiej lub gorzej, pokazują testy syntetyczne.

Oszukana na rynku?

Odnotowano uporczywe pogłoski, że produkt nVidia GTX 550 Ti, cechy , które lekko zmodernizowane, niczym więcej niż podkręcony GeForce GTS 450, choć producent twierdzi, że jest to całkowicie nowy produkt, a jako dowód wynikający architekturę wiórów niedopasowanie. Jeśli mamy dokonać porównania między 450 a 550 modeli wszystkich dotychczasowych płyt pochodzących od różnych producentów, fakt, że modernizacja jest potwierdzone. Na GeForce GTS 450 może wykrywać puste gniazdo na chipie, zwiększając szerokość magistrali i obsługiwane przez tę samą technologię. W każdym przypadku, GTX 550 charakterystykę działania Ti znacznie wyższe niż na niskim poziomie, a to jest komponentem. Pozostaje tylko sprawdzić, czy ma to sens, aby przenieść się do nowego układu, a co jego potencjału podczas przetaktowywania. Po tym wszystkim, w większości przypadków, sądząc po licznych opinii, wszelkie uaktualnienia jest zawsze poprzedzone represji, która trwa tak długo, jak nowe urządzenie będzie bardziej produktywny z ustawieniami fabrycznymi.

Nacisk z wiodących producentów kart graficznych

Ten interesujący produkt nie pozostało niezauważone na rynku, tak szybko, jak wszyscy liderzy w produkcji akcesoriów komputerowych wykonane własną wersję GTX 550 Ti. Specyfikacje dla wszystkich urządzeń różnią się nieznacznie, ale system chłodzenia, montaż i serwis gwarancyjny każdy producent dostarczone w najlepszy możliwy sposób. Po tendencji sprzedaży kart graficznych elitarnej klasie z dożywotnią gwarancją, nabywca jest ważne, aby wiedzieć, że taki prezent obejmować wszystkie urządzenia, które nie były przedmiotem ostatecznego rozproszenia producenta. To znaczy, jeśli rdzeń częstotliwości 900 MHz – dożywotnia gwarancja. Wszystko to jest wyższa – zgodnie z gwarancją na rynku w kraju, w którym produkt jest sprzedawany.

W przeciwnym razie nie może być

Zotac GTX 550 Ti, którego charakterystyka nadal zostały ulepszone, aby radzić sobie z konkurencją, objął pozycję lidera na rynku kart graficznych, o czym świadczą liczne opinie właścicieli i potencjalnych nabywców. Przyspieszenie wpływa nie tylko jądro, które przeprowadzono na częstotliwości 1GHz. Shadery zaczął działać przy częstotliwości 2 GHz, a pamięć mam 4,4GGts. Oczywiście, ze względu na to przyspieszenie na rynku, a ona nie ma sobie równych. Ale z tak dużym potencjałem, karta graficzna będzie mieć potężny system chłodzenia. A producenci próbowali. Potężny cooler jest zintegrowany z grzejnikiem, który obejmuje całą adaptera kart. Wykończenie zewnętrzne z czarnego plastiku ozdobione złotą siatką. W rezultacie, karta otrzymała nie tylko dobre chłodzenie, ale również stał się piękny wygląd. Opcje Zotac, tak jak zawsze zadowolony. Przewodnik, kierowca, dodatkowy kabel, naklejka na obudowę i firmowego narzędzia overclockingu, ponieważ płyta jest umieszczana na rynku jako overlokerskaya.

Bez jakiegokolwiek cyklonu

Zrozumiałe jest, że MSI GTX 550 Ti Specyfikacja chłodzenie w pierwszej kolejności, a więc lider rynku IT z podkręcania też, bez zbędnych ceregieli. Rdzeń graficzny jest taktowany 950MHz, cieniowania przy 1900 MHz i 4300 MHz – pamięci. Z opatentowanym systemem chłodzenia o nazwie firma MSI «Cyclone” Nie doceniłem jego umiejętności i może pokonać każdy zawodnik z pierwszego miejsca, ale nie. Chłodzenie jest bardzo skuteczne, są przekonani o tym, wszyscy właściciele kart graficznych ze starszymi żetonów, na podstawie GTS 450 lub GTX 260. Podstawa radiator z płyty niklowanej mocno do wszystkich żetonów na planszy, a potężny cooler z własnym systemem chłodnicy wzrośnie powyżej podstawy. Ciepłe powietrze jest wypychane silny przepływ z obudowy bez hałasu. Opcje MSI posiada napęd podpisu instrukcji oraz adaptery hosta, który, sądząc po licznych opinii, często nigdy nie wychodzi z pudełka. Zrozumiałe, że taka chłodnica ustawienie, producent karty graficznej dostarczył zastrzeżonych narzędzia overclockingu, który ma kontrolę napięcia. Ale teraz uciekać się do rozproszenia szczęśliwym posiadaczem – to pytanie bez odpowiedzi.

Okno do minionego stulecia

Karta graficzna Asus GTX 550 Ti, których cechy nie są szczególnie różni się od swoich konkurentów, jest przeznaczony dla graczy, którzy nie chcą z jakiegokolwiek powodu, aby przełączyć do nowoczesnych monitorów z wejściem cyfrowym. Przynajmniej producent nie odważył się opuścić złącze Zarząd ubiegłego wieku – analogowego D-Sub. Reszta karty graficznej, jak również inny model konkurencji, posiada fabryczny overclocking i opatentowany system chłodzenia. Trzymając kartę graficzną w ręku, wydaje się, że metal od producenta chłodnicy nie żałował. I to jest fakt. Po usunięciu ochronnej z tworzywa sztucznego pokrywy chłodnicy, można wykryć silne układu grzejnika obejmującego całą powierzchnię płyty. Na ilustracjach usunięto rdzeń rur miedzianych dla lepszego odprowadzania ciepła. Zakres dostawy jest słaba, oprócz urządzeń, instrukcje i sterownik dysku jest obecny zasilacz, który w grach PC nie trzeba jak potężne zasilacze posiadają niezbędne złącza. Ale, jak to się mówi, „drobnostka, ale ładne.”

dziwne urządzenie

Sądząc po licznych opinii fanów, doprowadził je wszystkie karty graficznej GTX 550 Ti Gigabyte. Charakterystyka jako konkurentów poprawił się o rozproszonej bardzo sprawnie – 970 MHz rdzeń graficzny 1940 MHz i 4200 MHz shader efektywna szybkość pamięci. Ale z zaburzeniami układu chłodzenia. Dokonywanie piękny radiator na chipie graficznym, producent nie przeszkadza w celu zapewnienia dodatkowego chłodzenia bloków pamięci. Nie wspominając już kompletny brak jakichkolwiek rurek chłodzących. Kiedy podjąć w kartę graficzną strony, może to sprawiać wrażenie, że urządzenie to nie jest klasa gry, a niektórzy pracownicy państwowych obniżyć wydajność. Na szczęście chociaż system zasilania grzejnika dostarczone – to już coś. Ale z kompletem wręcz przeciwnie. Ona jest bardzo bogata. Ogromne instrukcja, płyta CD ze sterownikami i korporacyjnych wiele różnych adapterów. Sądząc po opiniach, w licznych benchmarków syntetycznych zidentyfikować charakterystyce roboczej Gigabyte GTX 550 Ti wykazują dobre wyniki, ale zalecane, aby zmienić standardowy system chłodzenia na coś mocniejszego.

Uczciwy gracz z dożywotnią gwarancją

Na początku wydaje się, że karta graficzna Palit GTX 550 Ti, których cechy nie zostały wstępnie podkręcony, że jest to idealny zakup. Dożywotnia gwarancja od sprzedającego, najniższy koszt spośród wszystkich konkurentów, wygodny zakres wideo, w tym D-Sub, przyzwoitą wydajność w testach syntetycznych, doskonały sprzęt z kilka różnych adapterów. Co więcej można chcieć? Problem tkwi w układzie chłodzenia. Przy minimalnym obciążeniu chłodnicy szybko nabiera tempa, a wycie filmie można usłyszeć nawet w sąsiednim pokoju. Wyć system chłodzenia towarzyszy silne wibracje. Sądząc po licznych opinie posiadaczy tego urządzenia, problem leży w nieprawidłowym miejscu, wiórów i kondensatory na płycie adaptera – jego zbieranina one pokrywać usuwanie ciepłego powietrza z obudowy. Rozwiązaniem może służyć jako zamiennik układu chłodzenia, ale przy zakupie należy zwrócić do kierunku przepływu powietrza, musi iść na szczycie żetonów. Jest nawiedzany przez pytanie właścicieli souped dlaczego producent opuszczone fabryki podkręcania, bo jeśli problem jest w chłodnictwie, co uniemożliwiło fabrykę dostarczyć ulepszony system chłodzenia jako modeli elit? Coś płyta nie jest tak …

Konkludując

W każdym razie, co byłoby producent może dano do wyboru, kupujący otrzyma przyzwoity produkt w bardzo dobrej cenie. Po tym wszystkim, głównym gry – wynik, niż wygląd towarów i urządzeń. Tak, niektóre produkty powinny zostać poprawione w układzie chłodzenia, ale jest znacznie tańsza naprawa wideo. Sądząc po wynikach testów syntetycznych, poprawę wydajności graficznej opartej na GTX 550 Ti w domu nie doprowadzi do znaczącego wzrostu wyników. Okazuje się, że firma-producent ustawia optymalną częstotliwość, przy której wydajność jest w dopuszczalnych na ciepło. Następnie pojawia się pytanie, w celu zapewnienia własności użyteczności urządzeń do rozproszenia. Po zbadaniu opinie posiadaczy kart graficznych GTX 550 Ti, cechy, które nie uległy zmianie w domu, znaleźć pełną odpowiedź i nie.